
Ta dáma se zbláznila a s ní celá Evropská komise
NEČT24/ŠTĚPÁN KOTRBA
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že Evropská komise nedovolí zemím EU nakupovat ruský plyn ani v případě, že by v Evropě došlo k fyzickému nedostatku energetických zdrojů, který by vedl k odpojování některých objektů. Co si o tomto prohlášení myslíte?
Že se ta dáma zbláznila a s ní celá Evropská komise. Myslím, že Wall Street Journalem oznámená prognóza o 180 USD za barel ropy (a tomu odpovídající ceny plynu) vyléčí všechny z grýndýlu.
Nebo začnou chodit do Bruselu pěšky a budou jíst raw jídla, čímž se zachová maximum enzymů, vitamínů a minerálů. Syrová zelenina, ovoce, ořechy, semínka, naklíčené luštěniny… To je také dobrá kolektivní terapie.
Třetí verze je, že jednotlivé země prohlásí nekompromisně nadřazenost národních zákonů a národních rozhodnutí nad evropskými a celý ten domeček z karet se zhroutí.
Čtvrtou verzí je, že vzniknou dvě evropské unie. Jádro se stávajícími pravidly, které bude poslouchat bláboly Bruselu, ale samo nepřežije, a periferie na bilaterálním nebo multilaterálním základě. Vždy jen tehdy, pokud to pro ně bude výhodné.
Stejnou proměnou musí projít Schengen. Schengen není a nemůže být pro nekontrolovatelné courání migrantů po Evropě, ale pro volný pracovní a rekreační pohyb občanů zemí EU, které sdílejí policejní databáze. Žvásty o tom, že každý má právo se kdekoliv v Evropě usadit, a dokonce má nárok na trvalý pobyt, občanství a volební právo, jsou nesmyslné. Každý ne. Jen ti, kteří se chovají tak, že jim to sousedi dovolí, nebo je dokonce uvítají. Jen ti, kteří pracují a platí daně, sociální a zdravotní pojištění. A migranti si musí platit zvláštní daň za své případné vyhoštění. Máme to snad platit my? Kdo tři měsíce nepracuje, má smůlu. Jde. A s ním celá rodina. Žádné nárokové scelování rodin tam, kde je sociální systém štědřejší. Život v EU není pro každého. Stejně jako život v Dubaji.
Čím si vysvětlujete, že přestane platit výjimka pro Slovensko a Maďarsko ohledně dovozu energií z Ruska? A to zrovna v okamžiku konfliktu v Íránu, kvůli němuž ceny ropy i plynu skokově vyrostly.
Snahou Evropské unie spáchat institucionální sebevraždu důvěryhodnosti. A během ní způsobit kolaps v Maďarsku, aby lidé zvolili probruselskou opozici. Uvidíme, co bude dřív – jestli vyhladovění ukrajinské veřejné správy absencí peněz na výplaty kvůli Maďarskem pozastavené výplatě půjčky 90 miliard euro, nebo volby v Maďarsku podle přání Bruselu. Prozatím to vypadá na remízu. O něco hůř pro Ukrajinu, protože i když Orbán padne, Fico zůstává. Třetí možností je kolaps na Ukrajině kvůli absenci střeliva do amerických systémů PVO. Protože Tump se rozzlobil a prohlásil, že na Ukrajinu nedá už ani dolar a rakety potřebuje pro válku s Íránem. Klasický vendor lock-in. Závislost použitá mocensky.
Zneužívá podle Vás energetiku k politickému nátlaku na nevyhovující členské země?
Samozřejmě. Ale ono je to ještě horší… Trump si teď otestoval „nerozborné přátelství“ se zeměmi EU – evropskými členy NATO a zjistil, že žádné není. Nejde o článek 5 Washingtonské smlouvy, ale o zajištění společného ekonomického zájmu v Hormuzském průlivu. Jde jen o minolovky a raketové čluny pro eliminaci íránských pobřežních baterií protilodních raket. 40 let USA chránily západní Evropu a Evropa zneužívala tuto ochranu k hraní si na virtuální velmoc. Fasáda teď spadla.
Proč je podle Vás Bruselu lhostejná energetická bezpečnost svých členských států, o které se zmiňoval Viktor Orbán?
Bruselu je lhostejná nejen energetická bezpečnost, ale bezpečnost jako taková. Dokonce i sociální smír. Bruselu je lhostejná deindustrializace Německa, hrozící pravicovou radikalizací. Nestabilita jeho energetické infrastruktury a politická polarizace mezi západem a východem Německa, nenaplněnost evropských zásobníků. Stejně jako nedostatek zásob jaderného paliva ve Francii. Nedostatek zbraní k obraně, pokud USA vystoupí z NATO. Neschopnost shody na nebezpečí a přežívající politika refugees wellcome ve Středozemním moři. Neschopnost vynutit asimilaci a pracovní povinnost černochů a Arabů, tolerování násilí, sektářství a no-go zón v západních velkoměstech. Absence dronů či PVO a protidronových zbraní pro ochranu měkkých cílů průmyslu a kritické infrastruktury. Nezaměstnanost ve Španělsku, v Itálii, sociální smír a náklady na uprchlíky v Řecku… Chcete pokračovat?
Brusel si zvykl rozkazovat, hrozit a poručníkovat. Ne hledat shodu. Moc korumpuje.
Jaké jsou vyhlídky České republiky na nákup ropy v případě vleklého konfliktu na Blízkém východě?
Hubené. Jsme odsouzeni k demokratickým molekulám z USA a trubkám z Německa do chvíle, než v Bruselu zmoudří. A nebo než napadne někoho na Ukrajině zaminovat německé přístavy podvodními drony. Bude to ještě drahý…
Děkujeme za rozhovor!


(18 votes, average: 4,89 out of 5)
Leynová a dáma?
Ta ženština se nezbláznila, ona je magor od narození. Typická pilná blbka z lepší rodiny, která ani neví, co vystudovala a dobře se vdala…
Když byla jmenována do čela EK, tak kdosi poukázal na její zásluhy při rozkladu Bundeswehru a vyslovil obavy, že stejným způsobem rozloží EU. Právě to sledujeme v přímém přenosu. Tahle vyschlá odporná makrela bude jistě jednou označena za nejtragičtější osobu evropských dějin hned vedle Hitlera, protože podle všeho dostala od obřezanců stejný úkol.
EU prostřednictvím EK členským zemím jenom škodí!!!!! Nepotřebujeme je!!!!! Babiš se sice jako vzdal svého podniku, ale guliska poslat Lejno tam, kam patří ještě nenašel!
Nechápu, jak někdo může tuto nevábnou mužatku nazvat dámou. Všechno co dělala, totálně pokazila, jen si u toho nahrabala. Bože, kdy už bude svět zase normální!!!
Odvahu postavit se bruselskému diktátu zatím našel odvahu jen Orbán a Fico. Však taky v bruseli dělají všechno pro to, aby je setřásli. Babiš je sice lepší varianta než Fujalenko, ale na formát Fica nebo Orbána zjevně nemá. Rád bych věřil tomu, že má v záloze jinou taktiku, ale nevím, nevím…
Orbán bude odstaven přes to nejede vlak a potom i Fico, krásná ukázka pitomosti celé té západní šílené tragikomedie, jeden díl jsme viděli i včera na Letné, manifestace o ničem a onanovalo na ní 200tisíc hlupáků a další řady tleskali doma u informací nestranného mainstremu.
podle nějakých těch předpovědí různých “ předpovídačů “ žijících v dobách minulých dávno, ne tak dávno i těch aktuálně žijících, má být rok 26. zašmodrchán do té míry, že hromady vítězů i poražených budou družně polehávat vedle sebe povětšinou už na věky. A nikdo nebude vědět, kdo vyhrál.
Stará německá kráva. Nic jiného.
Maximus
já bych to upřesnil: stará německá svině.
Nemužu s tím nic dlat nemůžu s tím nic dělat nemůžu s tím nic dělat ………
Předpokládám covce, že s ito každá celou sobotu a nedělu opakujete pokud nemáte teda víkendovou šichtu, bo mimo šichtu pro otročení za pár šušní aby jste odevztali co nejvíc daní téhle fašistickjé genocidní zrůdě na vlastní zničení nemáite o víkendech co na práci a n+jak si to svědomí za ty zabité zlikvidované spoluobčay již nevratně nejenom ty zsebevražděné, který mmůžete tak maximálně již poskytnout lékařskou péči nějaké tučné odškodnění, ae žiotj im už nikdy nenavrátíte bo jste na ně jenom nadávali když se bránili zničení následovníků poskoků z erárku vond der ljena a dalších takových .. .tka nebudu vovce rušit při sebeklamu a „odpočinku“ před další sebedestruktivní šichtou pro zločince za pár šušní s hypotékou a milionem výmkluv že generráln ístávka nejde že psychoaptické zločince nejde za jejich zločiny proti lidskosti zavrřit spolu s poskokma odzbrojit a vzít jim nakradené majetky a že nejde prostě nic nežj eom držt hubu krok a kolaborovat s fašitickou diktaturou a nechat bližní pandout zničit chcípat bo si sami za to můžou ze byly zakleknuti že onemocněli že nemůžou již držet hubu a krok genocida musí pokračovt kolečnek vesle dál a lepšolidé lepšonárody musejí mít možnost za utrpení z bídu druhýh tisknout bezcenné papírečky svrhávat režimy v cicízhc státech bombardovat je okrádat je halvně v erárku se přece miusí plebsem otroky otlerovat že zákoby pro smetánku neplatí plavidla neplatí a lhát můžou od rána do večera beztretně a pakovat si lhaním kapse a okrádat chudé a nemohoucí i o život ……. bo proč.. protože já vovce až do důchodu buu poslouchat ržet hubu a krok všchny energii nechám psychopatům bo jí vovce s tím přece nic jiného nemůžu dělat po mě potopa jinej a%t si dělá co chce jeho msůla protoe co mě v tééevizi a jinde vod malička vychovávali, že nedržet hubu a krok je špatný,, myslte je špatný …. kritivky myslet je na kriminál pomááhat bližním je k smíchu a za dobrotu na žebrotu …. sice de celej svět s těmadle heslama do pr..e ale co .. ti stejní ulhánci mě to tak naučili tak to tak budu dělat jako správná nemyslící vovce ………… že si mocipáni kradou lžou nedodoržjou zákony beztrestně zabíjejí masově lidi vyvolávají války lítají si s plnou hubou keců o klimatu oteplování a kdovíčeho soukromeja mtruskíáčema dokncei na malou … nejneom teda na epsteinův ostrov …. pohoda co by se fízl v horní dolní zajímal a řešil podle zákona .. dy%t ho učili drž hubu krok buzeruj nič okrádej ty chudáky otrokyh a nka smetánku epší lidi se vykašli chra%n je pomáhej jim v tom co páchají …..lž itaky u likvidace t spodiny .. tak co … váýsluhy budou co byse pchypatek co sotva vychodil základku snažil být člověkem natoč čestným pravdomluvným …… vovce na to přece kašlou zákony nečtou nechají se vodrbat už pochipily dávno že tretní oznámení na smetánku se nedává to vysvětlitl i vobukem kolega že to chudák dělat nesm ani natož bay to něco zákoného vyvovalo tak co konto plné barák stojí zlatokopka skokojená postaví i to malé nic mezi nohama za přinesení žoldíčku dom tak co …. mr..t na všechno … jedna vovce vedle druhé beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee beeeeeeeeeeeee no tak žerou malýu děti předtím je zprzní …válčá aby to ututlali o .. fetujou po kýblech no … lidkvidujou milony lidí a mrzačí pohoda …. já nic já nic já nic já jdu zejtra na další šichtu a basta beeeeeeeee beeeeeeee beeeeeeeeeeeeee
Já za nic nemůžu …. bo já takovým kecům jako genocidě celých národu a výrokům že největší škody páchá mlčící většina která drží hubu a krok a chce jeim sam přežít přece nevěřím .. i když vím že to je i v zákoně o neposkytnutí pomoci nenahlášneí závažných zločinů mocipánů atd i když vím jak celej svět odsoudil co se dělo před a během 2 světové klidně to ani netutlali dnešní potomci fanatičtí genocidní …. ty vovce to víš že jeto špatně víš co páchají uplcení s ruščučkama dozadu co na rozídl od likvidovanáých makat teoreticky mohou nemají nemoci atd …. ale ne neuděláš nic dobrého … prostě ne …. sobečci až do hrobu …. necháš páchat ty nejhorší zločiny na lidech halvně že to nejsi ty maximálně si tajně zanadáváš že se ti to nelíbí aby to nikdo nevěděl .. to je vše .. hovado erární erárkem chráněné si dál i s podporiou aktivní fízlů dělá zase co chce a komu chce … i děcka kradou za bílého dne …. a .. nic … prostě nic vovce … protože ty seš ta vyjímečná na kteér byse celej svět sesypal kdyby si nešla zejtra na alší šichtu .. sice vod rána do noci na té šichtě dráb opakuje dři dři deset tisíc čeká za branou na tvoje bezvýznamý místo bu%d ráda že máš minimálku i to je pro tebe otroku moc ,ale jo … ne já vovce musím .. prostě musím a nesmím stávkovat ani vteřinu ….. nene ..celej svět by totiž jinak vybouchnul .. docela určitě .. ty otročící vovce mlčící většinová seš středobodem vesmíru žejo ….. a ty zločinci ulhánci vyfetovaní zcela dávno úplně mimo s vyřranýnm mozečkem od fetu velkozloději fašouni genocidníci tě řídí jenom dobře a správně aby ten svět nevybouchul tak je nutný je doi posledního puntítku poslouchat žejo … jasně … beeee
Ta dáma se nezbláznila ani náhodou, ani uHnije, prostě připravují válku s Ru do cca 4 let a tomu jsou ochotni obětovat vše, pokud nepůjde o ně a jejich famiglie.
Zbláznili se ovčani uhnije, kteří na to koukají bez beknutí, jak jim rostou na okraji louky mobilní jatka.