6.3.2023
Kategorie: Společnost

Střílet ve školce je rozhodně v pohodě

Sdílejte článek:

Herouti pravdy a lásky nás ještě do nedávna soustavně masírovali, že držení zbraní běžnými občany je nehezký nepokrokový přežitek, protože zbraně jsou nebezpečné áááno. Zbraně podle nich patří do rukou pouze policejním profesionálům, protože ti jsou v zacházení se zbraněmi perfektně vyškoleni, absolvují pravidelný trénink a prošli psychotesty.

No a tenhle znáte? Přijde fízl do mateřské školky na besedu. V objektu školky manipuluje se služební zbraní. Jak už to tak bývá, když moron ohrabává nabitou palnou zbraň. Pistole vystřelila. Naštěstí to netrefilo žádné dítě. Na druhou stranu to netrefilo ani fízla, takže Darwin neměl pravdu.

Myslel jsem, že je to zlý sen. To snad není možné. Co vůbec pohledává fízl ve školce? Kdo zve fízly do školky, aby tam s dětmi „besedovali“ a cpali jim do hlav ta jejich moudra? Já bych si rozhodně nepřál, aby moje dítě poslouchalo tlachy nějakého příslušníka Policie ČR, navíc ještě takového šikuly. A vůbec už mi nějak uniká smysl předvádění palných zbraní dětem ve věku 3-6 let a co tím zřizovatel, tedy městský úřad, sleduje. A na co s sebou fízl proboha tahá pistoli? Bojí se, že ho děti napadnou? Nestačilo by je v takovém případě pouze zkopat nebo zakleknout?

Policie v rámci damage control začala okamžitě dělat to, co jí vždy šlo dobře, tedy lhát. Tak jsme se dozvěděli, že „(v) tuto chvíli lze uvést, že k tomu podle dostupných informací došlo už po ukončení besedy a tudíž děti nebyly v bezprostřední blízkosti té události.“ Sdělila to médiím krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Aha. Tak to je pak v pohodě. Beseda neprobíhala a děti tudíž byly neprůstřelné.

Psycholožka Mrkvicová se nechala slyšet, že vystřelit před dětma je taky v pohodě. Hlavně je třeba dětem vysvětlit, že se nic nestalo, to je přece normální, že policisté neumějí zacházet se zbraněmi.

Pro pana starostu za ODS je to taky v pohodě. Místo co by si pozval velitele, seřval ho a návštěvám policejních nemehel ve školkách vystavil stopku, přijal to laskavě. Hlavně že se nikomu nic nestalo.

Pro pana Libora Sladkého, ředitele Asociace bezpečná škola, je to taky v pohodě, protože příslušník policie je prý ozbrojená složka a nošení zbraně je pro něj z tohoto pohledu legitimní. Halt bezpečná škola.

Pro rodiče to taky bylo v pohodě. Prý se dětem střelba ve školce dokonce líbila.

Takže je to celkově mediálně v pohodě. Ať si parchanti zvykaj na střelbu, na východní frontě jako když to najdou.

Policejní profesionál prý čelí kázeňskému řízení. Viděl bych to na snížení platu o jedno procento na jeden měsíc, protože sražení na zem a kopance jsou za pět procent na jeden měsíc a tentokrát žádné dítě zkopat potřeba nebylo.

Mně to tedy nepřipadá úplně v pohodě. Následující postupy doporučuji praktikovat v nějaké opuštěné budově, nejlépe bez přítomnosti předškolních dětí. V první fázi zkuste vystřelit ze standardní pistole ráže 9 mm do zdi a bez sluchátek. Nestřílejte do podlahy, protože je z betonu, kulka se rozprskne a mohlo by vás to zranit nebo zabít. Stůjte minimálně 5 m od zdi, protože se rozletí omítka na všechny strany. Střílejte trochu pod úhlem, protože nevíte, co v té zdi je a kulka se taky může odrazit. Ozve se ohromná rána, protože v místnosti se zvuková vlna odráží od stěn. Až se zmátoříte, přestane vám zvonit v uších a usadí se prach z omítky, což bude trvat nějaké desítky sekund, zkuste prostřelit různé druhy stěn. Zjistíte, že sádrokartonovou příčkou kulka prolítne jak hovnem a najdete ji až v další stěně, pokud je z cihel. Na tohle téma je dost videí na youtube, počet prostřelených sádrokartonových desek z Glock 19 municí FMJ činil 26 kusů. I příčku z dutých cihel o tloušťce 10 cm prostřelíte. Kdyby za takovou příčkou někdo stál, prostřelíte ho taky. 15 cm příčku také prostřelíte, zvlášť pokud používáte celoplášťovou munici. Příčku z plných cihel o tloušťce 10 cm prostřelíte někdy, v závislosti na tom, kam se trefíte, pod jakým úhlem a v jakém je zdivo stavu. Když je trochu horší, vyrazí to z ní rovnou cihlu. Otázka je, zda by zdeformovaná kulka v posledních dvou případech ještě dokázala někoho zabít. Spolehlivě to neprolítne obvodovou zdí o tloušťce 40-60 cm a stěnami z panelů, ytongů nebo ztraceného bednění. Tolik na téma střelby z pistole v místnostech, jejích bezpečnostních aspektů a jak moc je to v pohodě. Rozhodně bych nechtěl, aby moje dítě nebo já osobně jsme se nacházeli v budově, kde policejní profesionál manipuluje s nabitou zbraní, ale rozhodně nemám nic proti tomu, aby tam byli výše citovaní mluvčí, psycholožka, starosta za ODS a devótní rodiče.

Nechci to přivolávat, ale představte si scénář, kdy se do školky dostaví rodič, například aby vyzvedl dítě, a s sebou bude mít legálně drženou zbraň. Ta v důsledku nějakého mishandlingu vystřelí třeba v šatně, když zavazuje ratolesti botičky. Vystřelí do podlahy nebo do stěny, aniž by trefila někoho živého, stejně jako v tomto případě. Okamžitě by to vypuklo. Volání po nových omezeních a zákazech. Akce zákonodárců ve stylu „je třeba něco udělat“. Plošné odsuzování všech držitelů zbrojních průkazů („co má ten člověk zapotřebí nosit do školy zbraň!“). Ostrakizace v médiích, kdy by se v internetových diskusích lůza předháněla ve volání po přísném trestu. Řízení o přestupku na úseku zbraní a střeliva rezultující v odebrání ZP.  Trestní stíhání. Psycholožka by vypodobňovala nervový otřes, které přítomné ale i nepřítomné děti utrpěly, zejména těm ukrajinským by to připomnělo válku. Neziskovky by nabízely pomoc a whistlebloweři by pištěli jak zjednaní.

Přesto doufám, že to pro vnímavější děti bylo poučné a odnesli si z toho, že příslušníci policie jsou pro slušného člověka nebezpečnější než zločinci a že idiotům zbraně do rukou nepatří.

D-FENS

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)