Celý týden byl ve znamení útoků na premiéra Petra Fialu za jeho slova, že „budeme mít platy jako v Německu, budeme mít univerzity ve špičce a špičkové firmy a už nebudeme žádná montovna, pokud po volbách v příštím roce budu znovu sestavovat vládu“. Čím to, že se neozval žádný ekonom a nevyzval veřejnost, ať dá Fialovi hlasy, aby to mohl zkusit, a pak se během těch čtyř let uvidí, zda nemluvil jen do větru?
Protože všichni ekonomové věděli, že jsou to neskutečné pitomosti. Za mne to byl podobný efekt, jako když Joe Biden měl svou poslední debatu s Donaldem Trumpem. Do té doby, než k té debatě došlo, mnoho lidí Bidena hájilo a různě ho omlouvalo například momentální zdravotní indispozicí a podobně. A pak došlo k této památné debatě a nejednou bylo jasné, že už není co maskovat, a i ti poslední nad Bidenem zlomili hůl. A podobné to bylo po posledních výrocích Fialy. Tím se prostě definitivně ukázalo, že Fiala neskutečně plácá, a to i pro ty, kteří si až dosud namlouvali, že třeba na jeho výrocích by něco pravdy mohlo být.
Krásně se to ukázalo například v debatě na CNN Prima News, kde jsem diskutovala s jedním z Fialových poradců. V minulosti vždy tito poradci Fialu hájili. Ale teď najednou to bylo jinak: teď jeho poradce najednou začal mluvit o tom, že Fiala to myslel jen obrazně, že to byla jenom vize, kterou musíme brát s nadhledem a podobně. Zkrátka i ti, kdo ho dosud hájili, už musí přiznat, aby se odborně neznemožnili, že jeho výroky připomínají náhodný generátor slov.
„Naši občané nepracují o nic hůře než občané Německa,“ ovšem řekl premiér při čtvrtečních interpelacích ve Sněmovně. Upozornil, že pokud nebudeme dostatečně sebevědomí, tak toho srovnání platu s Němci nikdy nedosáhneme. Může být jedním z důvodů nízkých platů u nás i to, že lidé málo mění práci, což bývá doprovázeno i žádostí o vyšší plat, jak míní premiér? Nebo to, že máme ve srovnání s dalšími zeměmi méně vysokoškoláků? Nebo je hlavním problémem Česka naše pověstná skepse, jak tvrdí Petr Fiala ve svém pátečním komentáři pro Novinky?
Ale houby, to jsou úplně nesmyslné výroky. Fiala má pravdu jen v tom, že Češi jsou pracovití. Ale to pro stejné platy nestačí. Co Čechům chybí, je produktivita práce jako v Německu. Řeknu vám, co je to produktivita. Představte si, že chcete převézt náklad z Mnichova do Frankfurtu. A pak si představte, že chcete převézt náklad v Praze z Dejvic do Vysočan. V prvním případě to prosvištíte po německé dálnici rychlostí dvě kila. Ve druhém případě zakempujete v pražské dopravní zácpě, kde piráti nechali volný jen jeden pruh a z ostatních udělali cyklostezky, po kterých žádná kola nejezdí.
Každý asi tuší, který dopravce nákladu z těchto dvou příkladů má vyšší produktivitu práce. V Německu to s produktivitou posledních pár let jde taky pěkně z kopce zejména kvůli Green Dealu a ESG, ale pořád ji mají ze setrvačnosti a z historických důvodů vyšší než my. A to není něco, co by se dalo změnit ze dne na den. K tomu se dá dospět jenom dlouhodobým evolučním vývojem. V podstatě se dá říct, že vyšší produktivita práce je tam, kde stát moc nepřekáží.
David Marek má pravdu s rozpočtem a i „tanečky pro veřejnost“ jsou dobré v případě, kdy jejich důsledkem je to, že si veřejnost uvědomí, jak ji vláda tahá za nos. Nebo by snad měly být tyhle problémy zametány pod koberec, aniž by se o nich veřejnost dozvěděla?
Zatímco na Petra Fialu se za jeho výrok ze 17. listopadu o dosažení německých platů všichni vrhli, slova prezidenta Petra Pavla prošla takřka bez povšimnutí. On se opřel do těch, kteří na něj na Národní třídě urážlivě pokřikovali a pískali: „Každý z nás dokáže něco kritizovat. Mnohem lepší než křičet na Národní třídě je přijít s návrhem, jak tu situaci zlepšit, aby se to dalo zrealizovat a přineslo to prospěch.“ Je od veřejnosti oprávněné čekat od hlavy státu nějaké vize či výzvy ke zlepšení toho, co společnost trápí, nebo by prezidenta lidé kritizovat neměli, když sami nic nevymyslí?
Petr Pavel v sobě nezapře starodávné socialistické přemýšlení, protože toto je výrok, který přinese jen socialista. Každý, kdo ví, jak ekonomika a svoboda fungují, neboli každý ten, kdo ctí svobodný trh, by nikdy nemohl přijít s výrokem, aby jednotlivec přinášel „návrhy, jak věci zlepšit“. To totiž umí jen trh, evoluce. Tohle je srovnatelně ekonomicky neinformovaný výrok jako ten, kterého se dopustil Petr Fiala ohledně německých platů.
Upřímně doufám, že nějakým 17. listopadem tenhle evropský ESG režim skončí. Je to opravdu velmi podobné. Ale jsem realista, nechci si namlouvat, že tenhle potěmkinovský režim padne brzy. Zatím tu je ještě pořád obrovské množství těch, kterým vyhovuje. Mnohem větší množství, než jaké tu bylo v roce 1989. Jak jsou lidé spokojeni se stávajícím progresivistickým režimem, jsme viděli třeba při posledních volbách na pražských výsledcích. Dokud si tihle lidé, kteří jsou dosud s tím systémem konformní, nenabijí sami ústa, nepochopí a budou stávající zelený progresivismus dál držet.
Svoboda projevu potlačována je. Máme už ale sofistikovanější technické prostředky, jak to dělat, a tak dneska už nemusíme lidi posílat do uranových dolů za trest. Dneska jim „stačí“ vypnout youtubový kanál. Humánnější prostředky jsou používány, protože to technologie umožnila; ne proto, že by tato ideologie sama o sobě měla humánnější pohnutky. Zaplaťpámbu za to, že dneska už režim zdaleka nemusí být tak násilný jako kdysi, ale mějme na paměti, že pořád je to jen proto, že technologie umožnila tyto násilné prostředky překopat, ne proto, že by podstata ESG ideologie byla příliš odlišná.
Přímá demokracie by v politice fungovala podobně jako funguje volný trh v ekonomice. Jako evoluce. Proto se jí političtí psychopati bojí jak čert kříže. Nemají zájem na prospěchu země, ale na tom, aby si honili své narcistické ego. Ať už získaným majetkem, nebo tím, že ostatním vnutí nějakou ideologii.
No výborně, tak tegumamozek včetně té jeho politručky je tam jen na to aby okrádal daňového poplatníka. Notabene stejně velice pochybuji že by se ten narcis tak ponížil a debatoval s lůzou.
Po r . 89 se nevymetl a nevysterilizoval český komunistický chlív.
A při slabosti a zbabělosti obyvatelstva ten komunistický smrad prostě nevyčichl.
10 000 šibenic se zkrátka a prostě , se nepostavilo !!??
Cit : Každý, kdo ví, jak ekonomika a svoboda fungují, neboli každý ten, kdo ctí svobodný trh, by nikdy nemohl přijít s výrokem, aby jednotlivec přinášel ‚návrhy, jak věci zlepšit‘. To totiž umí jen trh, evoluce.
Ano, neviditelná ruka trhu vše vyřeší. Třeba i likvidaci nadbytečného množství lidí na planetě Země. Konečně, patrně ona má na svědomí současný stav světa.
Různá rozhodnutí politiků zabila v minulosti víc lidí než volný trh. Tím nechci obhajovat žádné libertariánství, protože volný trh ponechaný sám sobě lidi spíš štve a motivuje je k dosazení radikálních politiků.
Ještě uspoří jako šéf blekroku, stačí nám 200. miliónů lidí na planetě.
https://www.kla.tv/index.php?a=showlanguage&lang=cs&id=29469&date=2024-06-22
https://www.youtube.com/watch?v=QMrw5n6Fw6Y
co je na tom překvapivého ? To se jako aktivní komouš Pavel naučil: „Kritika ano, soudruzi, ale konstruktivní!“
To má zažrané pod kůží ještě z dob, kdy byl předsedou ZO KSČ
Soudruh Pávek je teď na soukromé dovolené se soudružkou milostpaní politručkou v Austrálii, kde o něm nikde nic nepíšou a nikdo o něm neví, za naše peníze. Asi nám přiveze klokaní bifteky s kečupem. Z Nového Zélandu nám možná domluví import brambor nebo cibule.
Přijít dokonce veřejně z návrhem jak řešit krizovou situaci v podmínkách současného progresívního maobolševismu , pro navrhovatele přece automaticky znamená byt zařazen do všestraně pronásledované komunitty nás dezolantů a opovrhovaných zbabělých chcimírů soudruhu prasedente!
Ze všemi líbeznostmi tento stav oblažujícími.
Od nadávek a urážek školou a medii poškozených poťapanců,přes brutální presstitutský mediální lynč operující z lidskou ochotou nemyslících naivců
snad až nadšeně toužících posvém znarut ,řízeného tím nejhorším hnojem lidského charakteru prrznící už 35.let tuto zem, až po reálnou ztrátu své existenční a životní jistoty!
Soudruh Pávě určitě není socialista.
Je to pouhý zblízka i dálkově ovládaný stroj ,původem, výchovou, a vzděláním naprogramovaný ,bořit,ničit, rabovat a zajíjet.
Je lhostejné či od mikrofofonu řečníka diskuterá z hradeb své ochranky, či pozice zákeřného odstřelovače,
Vždy cílevědomý,spolehlivě konající slouha svých
takticky často jím střídajících různobarevných pánů
a vzorvý vojják poslučný svých současných nadřízených,
Sama paní Markéto zatraceně dobře víte,že ani zdaleka v tom určitě nejede není sám.
Fanatická kapitalistka Šichtářová se úrovní svého pokrytectví a schopností překrucovat realitu od toho Pavla nebo Fialy vlastně příliš neliší.
Srovnávat názory paní Šichtařové ze zoufalým
kvičením bezzubých prašivinou nenávisti k
životu člověku nakažených rarlíků jménem
PePa a PefI jen dokazuje úroveň pisatele.
Socialista? Co je na klonu pitomce, ale snaživýho jako lajtnant Dub socialistickýho?
To je jako psát, že Šichtařová je árijka.
Půl života jsem prožil pod vlivem vousatých filosofů. Tam si jistě mnozí vzpomenou, že kritika byla nepřijatelná, přípustná byla pouze tzv. „konstruktivní kritika“. A ona konstruktivní kritika byla přijatelná pouze od členů Státostrany.
Nevracíme se tak nějak do minulosti? Nebo snad už v oné minulosti jsme?
A on nám vládne filosof otitulovaný ze všech stran. Nevzpomínáte si, co s občany dělalo učení vousatých filosofů? Já ano, prožil jsem v tom půl života.
Máme li za to, že člověk otitulovaný obskurními tituly je člověk se zdravým rozumem pak se mýlíme.
Uvědomme si, že to byli vždy filosofové, kdo začal dělat pokusy svých teorií na lidech. A náraz do zdi byl vždy hodně bolestivý.
Filosofy nebrat ani nevolit. Vykartáčovaný mozek, sebevědomí několikanásobně vyšší než IQ a o zdravém rozumu ani nemluvím.
A PePa? Má to v sobě jak koza lůj.
Jeden návrh by to byl. PePa by mohl státotvorně podat demisi s tím, že nechce rozdělovat národ. A manželka by si mohla sehnat místo pokladní v Lidlu, kde sice nebude brát apanáž, ale určitě za ni budou platit sociální a zdravotní pojištění
Lindsey Graham (americký senátor) prohlásil, že by podpora Ukrajiny měla pokračovat, protože je na nerostné suroviny nejbohatší v evropě a pro ameriku by to byl skvělý byznys.
Nic nereprezentuje „volnou ruku trhu“ víc, než právě tohle. Absolutní pohrdání lidskými životy na straně ukrajiny i ruska. A evropští daňoví poplatníci jako dojné krávy, platící toto krvavé divadlo. A amerika? Běžný američan by z peněz vyrabovaných na urajině neviděl stejně nikdy nic. Volná ruka trhu stvořila neofeudální oligarchii. Pokud se podíváme na rozložení bohatství, jsme už blízko bodu kdy jedni budou vlastnit všechno a druzí nic a budou šťastní. ESG, grýndýly a další protlačované sociální experimenty mají situaci jen urychlit.
Politici nejsou „špatní“. Jsou to jen koupení herci. Zatupitelská politika je systém, kdy jsou lidé ovládáni přes převodové kolečko zastupitelského politika. Výměna jen toho kolečka nepomůže. Cirkus pojede dál, jen s novými klauny.