27.3.2024
Kategorie: Ze světa

Ruská federální bezpečnostní služba: Za teroristickým útokem v Crocus City stojí USA, Británie a Ukrajina

Sdílejte článek:

HSP

Ředitel ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) informoval o tom, co logicky vyplývá z celého řetězce událostí před, během a po masové vraždě v Crocus City Hall.

Teroristický útok, který připravili radikální islamisté, umožnili speciální služby Ukrajiny. Kyjev cvičil militanty na Blízkém východě a po teroristickém útoku bylo známo, že pachatelé plánují útěk na Ukrajinu.

“Prozradím tajemství: na druhé straně je chtěli přivítat jako hrdiny,” řekl Alexander Bortnikov.

Nyní se pracuje na identifikaci všech účastníků teroristického útoku, zejména objednatelů. Už nyní však můžeme říci, že za teroristickým útokem stojí Spojené státy, Velká Británie a Ukrajina, řekl ředitel FSB.

SBU by měla být v Rusku uznána za teroristickou organizaci, zdůraznil Bortnikov. Legitimním cílem úderu je i “šéf GUR Budanů – stejně jako všichni ti, kteří páchají zločiny proti Rusku”. Na otázku, proč jsou stále naživu, ředitel FSB odpověděl: “Všechno je před námi.”

Toto je nejdůležitější moment. Poprvé byli oficiálně pojmenováni ti, kdo stojí za teroristickým útokem v Crocus City. SBU a GUR byly jasně označeny. A jasně byl načrtnut i status jejich vedení – jsou cílem Ruska.

To je všechno. Osoby uvedené Bortnikovem, které zastupují své organizace, které už léta útočí na Rusko a jeho občany, už nebudou dlouho žít. „Crocus City“ se jednoznačně stalo hranicí, za kterou se už je třeba rozhýbat, myslí si ruští komentátoři.

Ředitel FSB se vyjádřil i k „varováním z USA“: ačkoli informace měly obecný charakter, ruské speciální služby na ně reagovaly. Hrozba terorismu v Rusku přetrvává, dodal Bortnikov.

Figury jsou rozestavěné. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet teď.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)