13.11.2022
Kategorie: Ekonomika

Psal mi Petr Fiala aneb další energo tunel z dílny ODS

Sdílejte článek:

PETR ZBOBINSKÝ

Tento týden jsem dostal několik emailů. Fiala je osobně nepsal, na to má jiné.

Petr Fiala je typický arogantní člen ODS, který občany opovrhuje, proto jim neodpovídá na emaily, ani jako člen vlády, ani jako poslanec, ani na ty emaily, co pošlete na úřad vlády. Andrej Babiš má alespoň tolik slušnosti, že odepíše každému. Inu slušná politika v pojetí „pětikolky“ v praxi.

Kdo mi ve skutečnosti psal. Psala mi PRE, psala mi Pražská plynárenská a to několikrát. Všichni mi psali, že v důsledku Fialovy fixace cen, razantně zdraží plyn i elektřinu mně, SVJ, kde působím, i v dalším domě, který mám na starosti. Minimálně 60 rodin, které Fiala okrade o peníze a sníží jejich životní úroveň. Brutální zdražování díky Fialově zastropování cen, kterým se tento lhář chlubil před komunálními volbami, kdy si platil z našich peněz vládní sebepropagandu. Jak zněla Fialova lež a sebechvála, „že nám zlevní energie“ !?!

Díky Fialově zastropování cen navyšují ceny i těm, kdo neměli žádnou fixaci nyní, tudíž je zjevné, že k navyšování cen není žádný důvod, kromě Fialovy fixace cen, protože ceny plynu na světových trzích nyní nerostou.

Tím, co provedla Fialova vláda, došlo k zániku tržního prostředí u energo firem. Všichni bezpracně prodávají za stejnou maximální cenu. Nic je nenutí nakupovat levně, hledat nejlevnější cenu při nákupu, přidat si přiměřenou marži a prodat s přiměřeným ziskem. Nic je nenutí bojovat o zákazníka, tím, že budu mí menší marži než konkurence a budou levnější než konkurence. A ztráty při prodeji, ty jim zaplatíme my z našich daní alias vláda tuneláře Fialy – údajného „světového vůdce“, jak prohlásil v Egyptě.

Energo firmám je nyní naprosto jedno, za kolik nakoupí, Fiala jim zajistil bezpracný zisk. Nyní není důvod, aby existovala PRE, Pražská plynárenská, ČEZ prodej, ČEZ ESCO, Innogy, MND, Centropol. Proč tolik prodejců, když prodávají za stejně a Fialova vláda jim zajistila bezpracné zisky, dotované z našich daní.

Tato Fialova fixace cen plynu a elektřiny, je jen další tunel z dílny ODS, aby energo firmy měly bezpracné zisky. Stejně tak jako kdysi ODS zajistila bezpracné zisky solárním baronům „na věčné časy a nikdy jinak“.

A Babiš, ten alespoň odpáral systémově DPH z ceny plynu na podzim 2021, po pádu Bohemia Energy a navrhuje setrvale regulovat ceny u výrobců elektřiny, ne u prodejců. Potom, co je menší zlo ?

Proč nám Fialova vláda zatajuje nabídku Pavla Tykače na levnější elektřinu ?

Inu ODS je stále stejná, „tuneláři na věčné časy a nikdy jinak“.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)