Pravý prostor slaví 10 let

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážení čtenáři, vážení přátelé, téměř neuvěřitelné se právě stalo skutkem. Pravý prostor právě oslavil 10 let působení na českém mediálním rynku. Proč neuvěřitelné? Neboť prostě nejsme právě oblíbenci vládní garnitury a ta se nás už několik let snaží zničit pomocí politické i ekonomické cenzury. Přesto, i díky vaší podpoře, jsme to dokázali a budeme určitě i nadále pokračovat.

Úplně prvním článkem v naší historii byl „Blíží se konec bílého muže, tvůrce tradičních hodnot a principů?“, který vnímavým lidem jistě hodně napověděl, co mohou od textů zde publikovaných očekávat. Zcela rozhodně alternativní pohled na domácí i světové události, který není poplatný mainstreamovým a socialistickým libodemo euronázorům. Tento trend držíme samozřejmě i dnes.

Začínali jsme pomalu, poctivě. Začínali jsme, a pokračujeme, bez nakoupené reklamní mediální kampaně, bez politického krytí, bez podpory některého z oligarchů, začínali jsme s desítkami, maximálně stovkami čtenářů denně. Výsostným principem byla a je nezávislost textů, svoboda komentářů a racionální, snad můžeme použít dnes již trochu anachronický přívlastek, pravicový pohled na společnost. Pohled svobodného, nezávislého, reálné hodnoty tvořícího a soběstačného občana (i toho, který si svou prací zasloužil odpočinek v důchodu či pro zdravotní problémy potřebuje naši solidární pomoc), který nepotřebuje ke svému spokojenému životu socialistický státní moloch, byrokratickou daňovou šikanu či vnucené přerozdělované dobro od politických „elit“, ale jen vlastní rozum, ruce, píli, hrdost, charakter a čest.

Nastoupená cesta potvrdila, že česká společnost tyto výše uvedené hodnoty stále akceptuje, ačkoliv v mainstreamových médiích pro „obyčejné člověky“ jsou námi presentované názory stále brány jako minimálně „extrémistické“, popřípadě některými pseudohumanistickými „HateFree“ aktivisty dokonce jako fašistické, rasistické či xenofobní. Lidé se ale jen tak přeci jen nenechají opíjet rohlíkem donekonečna, jak si zřejmě myslí většina politických vůdců, a možná tedy i proto dnes počítáme čtenáře nikoliv v desítkách, ale v desítkách tisíc denně. Za oněch dest let jsme již zaznamenali jsem již více jak 30 miliónů návštěv. Čtenářům jsme již nabídli více jak 30 000 článků.

Bohužel určitým skupinám společnosti leží náš internetový deník zřejmě hluboko v žaludku. Obzvláště v poslední době musíme čelit soustředěnému útoku různých aktivistů, kteří nás všemožně nahlašují, podávají trestní oznámení, žaloby a páchají sofistikované DDOS a jiné elektronické útoky. Bráníme se statečně, byť za cenu dost velikých finančních nákladů, ale ustáli jsme zatím všechno. Snad se nám to bude tak dařit s vaší pomocí i v budoucnosti. Svobodu slova si nesmíme nechat vzít.

Chtěli bychom však touto cestou i poděkovat. Poděkovat všem naši čtenářům, příznivcům, přátelům a hlavně donátorům, kteří nás již podpořili v našem snažení finančním darem a pomáhají nám tak udržet Pravý prostor v chodu. Je nám velkou ctí, že můžeme na našich stránkách přivítat tak velké množství racionálně uvažujících lidí, kteří s námi sdílí naše myšlenky, pocity i názory a utvrzuje nás to ve víře, že naše práce není tak úplně marná, a že v této zemi s vámi přeci jen jednou, ze nějaký čas, může být opravdu líp!

Na závěr nám ještě dovolte poděkovat všem autorům, kteří s naší redakcí spolupracují, ať přímo nebo dovoleným sdílením jejich textů. Patří mezi ně nejlepší osobnosti české nezávislé publicistické scény i autoři noví, které třeba právě Pravý prostor pomůže „proslavit“. Pokud i vy doma píšete jen „do šuplíku“ a chtěli byste se stát našim přispěvatelem, budeme za každý váš článek rádi. Stačí jej poslat k posouzení na redakční e-mail: [email protected] a my dobrý text určitě uveřejníme.

S velkou pokorou tedy ještě jednou děkujeme. Vám, naši milí čtenáři, neboť nám dáváte možnost existovat a být, snad přeci jen ne úplně přehlédnutelnou, štikou v zatuchlém rybníce masově názorotvorných „politicky korektních“ médií. Snad s Vaší přízní oslavíme nejen ty příští, ale i mnoho dalších narozenin.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)