26.4.2023
Kategorie: Ekonomika

Poštovní kola

Sdílejte článek:

PETR ŠLEDER

Určitě vám před pár dny neunikla kauza s poštovními elektrokoly, co uvezou krom poštovních zásilek maximálně 60 kilového pošťáka.


Tak pro vaší představu, jaká asi musí být úroveň zmrdství těch, co to tady vedou. A já vůbec nepochybuji o tom, že takhle to tady funguje ve všem. Dávejte pozor!

Státní podnik Česká pošta původně vypsal v srpnu 2021 zakázku na 260 elektrokol v cargo provedení s konečnou cenou 11,8 milionu korun. Parametry zakázky ovšem v prosinci 2022 rapidně pozměnila a uzavřela smlouvu na 100 elektrokol (jak se ukázalo s nedostatečnou nosností) za 7 680 000 korun bez DPH.

A teď to přijde. Do tendru na elektrokola se jako jediná přihlásila malá společnost KOSMOS bikes s.r.o. Ta nakoupila kola od společnosti CRUSSIS electrobikes s.r.o. ,vybavila je brašnami a prodala poště.

Stejné kolo ovšem může každý z vás nakoupit v obchodě za cca polovinu ceny, ze kterou ho koupila Česká pošta, coby podnik vlastněný a řízený státem. Ta samá pošta, která je teď prakticky na hranici likvidace a vy všichni to zaplatíte.

Politici, úředníci, šíbři a kamarádíčci přisátí na cecík státu a vysmívající se ovcím, které češou.

 

Petr Šleder

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)