3.8.2022
Kategorie: Ze světa

Pelosiová přistála na Tchaj-wanu, komunistický režim podniká manévry kolem ostrova

Sdílejte článek:

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů v úterý večer Tchaj-wan přece jen navštívila. Přes aplikaci letového radaru sledovalo její potenciálně pravé letadlo „SPAR19“ přes 320 000 uživatelů.

„Návštěva naší kongresní delegace na Tchaj-wanu je projevem neochvějného závazku Ameriky podporovat živou demokracii na Tchaj-wanu,“ uvedla Pelosiová v prohlášení.

„Naše jednání s představiteli Tchaj-wanu se zaměří na potvrzení naší podpory našemu partnerovi a na prosazování našich společných zájmů, včetně podpory svobodného a otevřeného indo-pacifického regionu. Americká solidarita s 23 miliony obyvatel Tchaj-wanu je dnes, kdy svět stojí před volbou mezi autokracií a demokracií, důležitější než kdy jindy.“

Návštěvu ostrova podpořilo ve společném prohlášení i 26 republikánských senátorů, vč. lídra republikánských senátorů McConnella. Bývalý předseda sněmovny Newt Gingrich na adresu čínských vyhrůžek řekl, že jde jen o blufování.

Komunistická strana Číny v reakci na přílet Pelosiové na Tchaj-wan oznámila 5 vojenských námořních cvičení rozmístěných kolem ostrova. Čínské ministerstvo zahraničí označilo situaci za „vážné porušení“ tzv. politiky jedné Číny.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,30 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)