16.4.2024
Kategorie: Ze světa

Palestinská samospráva a Hamás se spojili proti Izraeli

Sdílejte článek:

DANIEL GREENFIELD

V době, kdy Bidenova administrativa a Evropská unie pracovaly na vytvoření “Palestinského” státu, se v Moskvě sešli zástupci Palestinské samosprávy, Hamásu a dalších teroristických skupin, aby se dohodli na detailech jednoho projektu.

Summit svolaný do moskevského Institutu orientálních studií Ruské akademie věd – někdejšího nástroje pro operace sovětského vlivu ve třetím světě – svedl dohromady člena výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Azzama al-Ahmada, vrcholného představitele Hamásu Mousu Abu Marzooka a zástupce Palestinského islámského džihádu, Lidové fronty pro osvobození Palestiny (PFLP), Demokratické fronty pro osvobození Palestiny (DFLP) a dalších teroristických skupin.

Cílem všech těchto teroristů je vytvořit “technokratickou vládu”.

Co je to “technokratická vláda”? Je to fasáda pro teroristy a budou v ní manažeři neziskových organizací, akademici a ekonomové schopní jednat s mezinárodním společenstvím a získávat zahraniční pomoc.

Hamás oficiálně součástí této “technokratické vlády” nebude, ale bude tuto loutkovou vládu ovládat.

Velvyslanec Palestinské samosprávy ve Spojeném království Husam Zomlot deníku The Financial Times řekl: “Všichni se mě na mezinárodní úrovni ptají, jestli s tím souhlasí Hamás? Ale do toho vám nic není.” A dodal: “Co se týče Hamásu, tak probíhají diskuse… ale v této technokratické vládě nebudou žádné politické frakce, na to teď není ten pravý čas.”

Přesně to chtějí Bidenova administrativa a EU slyšet, ale zatímco Katar pomáhá sestavit novou “technokratickou” fasádu pro teroristy, tak moskevský summit jasně ukázal, že skutečnou agendou nové vlády bude teror proti Izraeli a USA.

Moskevský summit OOP, Hamásu a Palestinského islámského džihádu skončil společným závazkem k “národní jednotě, ke které se zavázaly všechny palestinské síly a frakce sdružené v Organizaci pro osvobození Palestiny (OOP).” Jeho účastníci si stanovili hlavní cíle, mezi něž zařadili “boj proti izraelské agresi proti Palestincům v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě, která se děje za podpory, pomoci a účasti Spojených států amerických.”

Boj proti Izraeli byl pro islámské teroristické skupiny účastnící se summitu jediným skutečným sjednocujícím bodem. A boj proti Izraeli bude jediným posláním každého režimu, který tyto teroristické skupiny ustaví.

Podle zprávy libanonské televize Al-Mayadeen “účastnící summitu ve společném prohlášení vyjádřili podporu houževnatému palestinskému lidu a jeho odporu, zejména v Pásmu Gazy, na okupovaném Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě… a poskytování pomoci rodinám mučedníků.” Přeloženo do normální řeči to znamená podporu útoků Hamásu na Izrael a poskytování finančních prostředků islámským teroristům a jejich rodinám.

Hamás nebude v popředí, ale nová “technokratická vláda” pro něj bezpochyby bude pracovat.

Ministr zahraničí Palestinské samosprávy Rijád al-Málikí Asociaci korespondentů OSN řekl: “Nyní není ten pravý čas pro vládu s účastí Hamásu, protože taková vláda by byla bojkotována řadou zemí, jak jsme to už zažili. Do takové situace se nechceme znovu dostat. Chceme, aby byla naše vláda ostatními uznána a chceme se plně zapojit do mezinárodního společenství.”

Ještě nenastal ten správný čas pro to, aby byl Hamás součástí vlády, protože loutkový režim musí nejdříve získat od mezinárodního společenství peníze a diplomatické uznání. A Bidenova administrativa a EU mu s nadšením poskytnou obojí.

Jedinou otázkou je, zda na to bude Hamás tentokrát ochoten přistoupit. Každá předchozí výzva k jednotě se týkala stejného problému, ale tentokrát drží Izrael Hamás pod krkem a pro Hamás to může být jediný způsob, jak přežít. Hamás v Moskvě podepsal prohlášení o jednotě, které uznává OOP jako zástupce “palestinského” lidu.

Všechno to zapadá do sebe – označení “Palestinci” nebylo vymyšleno na Blízkém východě, ale v Moskvě starými sovětskými aparátčíky, z nichž někteří jsou aktivní dodnes. Patří mezi ně i Putinův náměstek ministra zahraničí Michail Bogdanov, který summit svolal. Prezident Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás napsal svou diplomovou práci, v níž popřel holocaust, během studií na moskevské Univerzitě družby národů Patrice Lumumby, která vychovala celé generace teroristů z třetího světa. Abbás také údajně pracoval pod Bogdanovem jako agent KGB s krycím názvem “krtek”.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na moskevském summitu zástupcům OOP, Hamásu, Palestinského islámského džihádu a půl tuctu dalších teroristických skupin řekl, že Abbás “odvolal předchozí vládu, vládní činitele vyměnil a zahájil proces výběru nových technokratických ministrů. Lavrov vyjádřil naději, že to “přispěje k zintenzivnění dialogu mezi různými palestinskými frakcemi.”

Moskevský summit odhalil, že “mezipalestinský dialog” bude veden jen mezi různými teroristickými skupinami. Ať už budou zasedat v “technokratické vládě” jakékoliv loutky, tak vládnout budou ve skutečnosti teroristé.

Bidenova administrativa a mezinárodní společenství chtějí vyřešit problém vyvolaný 7. říjnem, izraelskou vojenskou kampaní proti Hamásu a protestujícími muslimy na Západě tak, že zdvojnásobí své úsilí o “dvoustátní řešení” a v důsledku vytvoří “Palestinský” teroristický stát. Zatímco ministerstvo zahraničí USA, představitelé OSN, katarští emisaři a další diplomaté diskutují o tom, jak by měl stát řízený Palestinskou samosprávou vypadat, Palestinská samospráva koordinuje v zákulisí svůj postup se svými kolegy teroristy, aby nepropásla svoji příležitost.

Palestinská samospráva (PS) poskytuje dvě sady vzájemně si odporujících ujištění. Západním diplomatům říká, že PS sjednotí “palestinský” lid v Palestinském státu a ukončí konflikt. Hamás, Palestinský islámský džihád a další teroristické skupiny zase ujišťuje o tom, že je i nadále absolutně odhodlána vést válku za zničení Izraele.

Moskevský summit probíhal souběžně s jednáním USA a některých evropských zemí. Zatímco z Washingtonu, D.C zaznívaly optimistické přísliby míru, v Moskvě se vyhrožovalo válkou.

A historie nás učí, že válečné hrozby je třeba brát vážně.

Moskevský “summit” byl o rozdělení budoucích výnosů z jakýchkoliv výhod, které technokratická vláda případně získá od Izraele, USA a zbytku světa, ať už se bude jednat o “Palestinský stát”, miliardovou zahraniční pomoc, zakázky na rekonstrukci Pásma Gazy nebo o dodávky zbraní a výcviku.

“Technokratická vláda” poskytne Bidenově administrativě a dalším vládám věrohodné ospravedlnění, které bude krýt další financování teroristů.

S tím, jak bude kampaň za uznání technokratického loutkového režimu stále silnější, bude životně důležité si připomínat tento moskevský summit a jednotnou pozici jeho účastníků.

Moskevský summit jasně ukázal, že technokratická palestinská vláda se terorismu nevzdá, ale bude ho krýt. A díky tomu konflikt na Blízkém východě neskončí, ale naopak se vyostří.

Palestinské teroristické skupiny daly jasně najevo, že ‘Palestinský’ stát bude státem teroristickým.

 

Daniel Greenfield, překlad původního textu: Palestinian Authority Forms United Front With Hamas To Fight Israel, překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 3,45 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)