13.11.2022
Kategorie: Ekonomika

Ožebračování a likvidace lidí i firem

Sdílejte článek:

HANA VRBATOVÁ

Všichni tři hlavní dodavatelé elektřiny ČEZ, E. ON i PRE zdraží milionům lidí elektřinu – debilita vlády Fialového hnusu dostoupila vrcholu.


Dodavatelé chystají elektrošok. Stovky tisíc českých domácností pocítí na přelomu roku skokové zdražení elektřiny. Včera i společnost ČEZ, která má 2,7 mil. zákazníků, zveřejnila nový ceník. Zákazníci si proti současnosti připlatí měsíčně stokoruny, pokud elektřinou netopí, a tisícikoruny, pokud ano. Průměrná domácnost v panelákovém bytě si připlatí 38 %, ta s přímotopem vydá přes 60 % navíc.

ČEZ téměř zosminásobil čistý zisk. Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku 2022 stoupl na 52,3 mld. Kč z 6,7 mld. Kč ve stejném období před rokem. Za celý letošní rok 2022 firma očekává zisk 65 až 75 mld. Kč. ČEZ je největší energetická firma v zemi. Jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 % akcií podniku.

Shrnuto vláda Fialového hnusu pokračuje prostřednictvím hlavně (ale nejen) polostátního ČEZu v likvidaci firem i domácností.

Zatímco domácnosti upadají do dluhů, firmy končí, přesunují výrobu, (nejen) hospody zavírají úplně či přechodně, problémy s platbami energií mají města, obce, školy, nemocnice, domovy důchodců, dopravní podniky, sportovní oddíly, vše se zdražuje, inflace dosahuje 20%, ČEZ masivně vydělává a má osminásobné zisky. Je to už VLASTIZRADA, tohle řízené mafiánské ožebračování a ničení České republiky?

Hana Vrbatová

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (43 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)