Oni si nedají pokoj

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Je třeba to do lidí narvat, ať nás to stojí sebevíc. Tak asi zauvažovalo vedení sedmého největšího obchodního řetězce ve Spojených státech, společnosti Target Corporation. A naplnilo své pobočky poněkud specifickým vánočním zbožím. Gay Santa Clausové a další postavičky s LGBT symboly teď jukají na zákazníky z přeplněných regálů Targetu, po celých Státech. Vypadá to, jako by se firma rozhodla, anebo byla donucena rozhodnout, že znovu šlápne na stejné hrábě.

Oni už to jednou zkusili. Letos na jaře. Před tak zvaným „měsícem hrdosti”. Ale nedopadlo to…  V květnu narvali regály produkty, nazvanými „Target Pride Month”. Byly mezi nimi třeba roztomilé perníkové chaloupky s LGBTQ tématikou, určené pro děti, overaly s pokrokovými nápisy a pak, hit sezóny – dámské plavky navržené tak, aby diskrétně skrývaly mužské genitálie. A pokud by se to někomu zdálo pořád ještě příliš usedlé, tak to u Targetů doplnili odvážnou sérií zboží se satanskými symboly, včetně trička s nápisem “Satan respektuje zájmena”. Myšlena byla samozřejmě ta nová, progresivní, pro všech 66 pohlaví…

Výsledek se dostavil. Tržby v obchodech Targetu klesly o 5,4 %, včetně 10,5% poklesu online prodeje. Akcie společnosti spadly o 27 %, ze 177 USD za akcii na 135 USD za kus. A návštěvnost poboček se v následujícím čtvrtletí snížila o 4,8 %. Michael Baker, analytik investiční bankovní společnosti DA Davidson, tento pokles připsal „problémům se zbožím Pride.” Podivuhodná jasnozřivost. Přitom se stačilo zeptat u zdroje, na pobočkách řetězce. Podle mluvčí společnosti Target, Kayly Castanedaové, prý lidé na pobočkách nadávali pracovníkům obchodu, úmyslně poráželi vitríny s nabídkou Pride a na sociální sítě umísťovali výhružné příspěvky s videem z interiérů obchodů. Někteří lidé prý dokonce házeli předměty Pride na podlahu…

Aktivisté z toho šíleli a progresivní politici bili na poplach. Kalifornský guvernér Gavin Newsom dokonce označil odpor zákazníků k LGBT propagandě v obchodech za “systémový útok na gay komunitu”. Ale nic platno. Obchodní řetězec couvl a kontroverzní zboží z regálů stáhl. Ona se totiž ztráta, odhadovaná někde okolo 15 miliard dolarů, akcionářům dost těžko vysvětluje… Zvláště, když kolem, po celých Spojených Státech přibývá podobných příkladů.

Vzpomeňme si třeba, jak dopadl, zhruba ve stejné době, v první polovině letošního roku, koncern Anheuser-Busch, který angažoval transgenderového aktivistu Dylana Mulvaneyho do reklamy na pivo Bud Light. Tenhle úlet stál společnost nejméně 15,7 miliardy dolarů. Podobný „úspěch” letos zaznamenala i společnost Walt Disney Co.  Po uvedení „vydařeného”, progresivního zpracování filmu Malá mořská víla, se krom tržeb v kinech propadly i příjmy z předplatného streamovacích služeb, jakož i návštěvnost jejich zábavních parků.

Lidé už prostě mají té všudypřítomné, vtíravé úchylárny, opravdu dost. Stejně jako neskrývaně agresivních metod, kterými je vnucována do veřejného prostoru. Ale přesto to Targeti zkoušejí znova! Najali si odborníka na slovo vzatého. Jistého Erika Thompsona. Osobu, která na Instagramu vystupuje pod uživatelským jménem “gaycruella” a považuje se za “Senior LGBTQIA+ Segmentation Strategist & Pride Lead”. Absolvovalo to Concordia College a Liverpool Hope University. Samozřejmě že pouze v tak zvaných „měkkých”, kecacích oborech – marketing a organizační komunikace. A teď se chystá u Targrtů zdvojnásobit objem LGBT zboží… Při nástupu do funkce prohlásil: “Je mi ctí, že mohu začít novou práci a vést multikulturní marketingovou strategii LGBTQIA+ společnosti Target a podniky Pride pro spřízněné komunity po celé zemi.”

Následovat musí logická otázka: To jsou vážně tak blbí? Na jaře ztratili podobným excesem 15 miliard a teď, na podzim, jdou do toho znova? Proč?  Starším lidem, kteří pamatují sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století je to jasné. Opět vítězí politika nad ekonomii. Na celém tak zvaném Západě.  A častokrát, jako tehdy, vítězí i nad zdravým rozumem. Opět se do vysokých funkcí dostávají „angažovaní blbci”, kteří o tom, co řídí, nic nevědí, ale jsou „ideově pevní”. Přesněji řečeno, někdo je tam usilovně protlačuje. Někdo, kdo chce naší civilizaci vší mocí vnutit svoji zeleně-úchyláckou, destruktivní agendu.

Paradoxně je však tahle zpráva, o dalším LGBT excesu Targetu, zprávou dobrou. Až vynikající. Lze totiž s velkou pravděpodobností očekávat, že američtí zákazníci zareagují stejně, jako posledně. A když Targeti napoprvé ztratili 15 miliard a teď se něco dalších miliardových mínusů přidá… bude to v roční uzávěrce hodně znát. Což o pár týdnů později velice protáhne obličeje akcionářů. Cože? Kvůli jakýmsi buzíkům jsou letos dividendy nižší?

Jedním z nejcitlivějších orgánů člověka je jeho peněženka. A přes ni se můžeme dostat ke spojenectví s bohatými a vlivnými lidmi. Kterým byla „kulturní” agenda z principu doposud lhostejná, nebo ji dokonce, v rámci slušných vztahů ve své bublině jaksi mírně podporovali. Nyní na ně dopadne silou peněz: Woke prodělává! Woke odhání zákazníky! Woke kazí pověst firmy. Což by mohlo motivovat (alespoň některé) vlivné, organizačně schopné a bohaté, aby se přidali k „dezolátnímu” proudu. Všechny převraty a revoluce vymýšlí, organizují, financují a řídí bohatí. Ti ostatní v nich pak nastavují kůži. Tak tomu bylo vždycky. Teď to může hrát v náš prospěch.

Nejde o takovou blbost, jak by se mohlo na první pohlede zdát. V Americe se již teď vzmáhá hnutí bohatých investorů proti tak zvanému ESG financování. Tedy proti alokacím peněz bez ohledu na zisk, do oblastí, které představují „hodnoty”. Floridský guvernér Ron DeSantis i texaský guvernér Greg Abbott v posledních týdnech ve svých státech zakázali investovat peníze důchodových fondů do společnosti, které před ziskem upřednostňují environmentální záležitosti, inklusi, zelenou energii a podobné progresivní (a prodělečné) hovadiny. No a zhruba před týdnem zablokovala Republikány ovládaná Sněmovna reprezentantů nařízení Bidenovy administrativy, které umožňuje penzijním fondům při výběru investic zohledňovat environmentální a podobné principy na úkor zisku..

Zkrátka odmítáním woke pitomostí a bojkotem firem, které globalistovu agendu protlačují, můžeme dát pánům peněz ochutnat jejich vlastní medicínu. A utkat se s nimi na jejich hřišti. Jeden člověk sice mnoho nezmůže, ale masová změna spotřebitelských preferencí, dokáže leccos změnit. Jak se o tom letos přesvědčila celá řada firem v USA.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)