
Ondřej Prokop: Proč se mě ODS, Piráti a STAN v Praze tolik bojí a snaží zbavit?
ONDŘEJ PROKOP
Dnes se podíváme na to, proč se mě roky zavedený pražský politický systém vybudovaný ODS, Piráty a STANem snaží za každou cenu zbavit.
V pátek jsem na tiskové konferenci vysvětlil lži, které o mně šíří ve veřejném prostoru politici vládní opozice a některá média. Před veřejností jsem se “vysvlékl do naha”, co se týče mých příjmů, majetku a investic. Ale fakta a pravda se nehodí do jejich příběhu.
Pětikoalice mě odvolala z kontrolního výboru poté, co jsem v minulosti prošetřoval nebo upozorňoval mimo jiné například na:
1️⃣ Pochybnou 130milionovou zakázku na propagaci budovy, která ještě ani nestojí. Vltavská filharmonie se nejspíš měla pod hnutím STAN stát “Dozimetrem 2”.
2️⃣ Původní Dozimetr, kde podle vyslýchaných svědků docházelo k finančnímu sponzorování TOP09 a STAN ze strany mafiána Redla a dalších.
3️⃣ Podivuhodný výběr o 2 miliardy dražšího dodavatele na metro D a podivné okolnosti provázející tento tendr za primátorování Zdeňka Hřiba.
4️⃣ 100 milionů rozdaných na IT zakázkách bez výběrového řízení, opět pod Piráty a Zdeňkem Hřibem.
5️⃣ Hřibovy neoprávněné odměny, kdy si šéf Pirátů o desítkách tisíc měsíčně údajně myslel, že se jedná o přeplatky za energie, nebo jeho zneužívání služebního vozu se šoférem pro celostátní kampaň.
6️⃣ Kauzu ředitele centra sociálních služeb, který zadával zakázky kolegům z ODS a dalším sponzorům strany.
7️⃣ O miliardy předražené stavby a opravy mostů pod pětikoalicí v Praze, dodnes nevysvětlené veřejnosti.
Zároveň prosím pozor na falešné pozvánky na moje akce, které nyní na sítích šíří někteří podvodníčci. Vždy sledujte moje sociální sítě, kde najdete aktuální a platné termíny.
Další oficiální akce bude 24.6. od 18:00 v Řízkovně na Praze 11. Budu rád, když přijdete. Můžeme se pobavit o čemkoliv, co vás zajímá.
Humanitární pomoc na Opatově také stále pokračuje. Už tuto středu (24.6.) od 14:00 vedle stanice metra. Dále pak každých 14 dní celé léto i podzim.
To vše a mnohem víc se dozvíte ve 185. epizodě mého politického podcastu. Děkuji vám předem za zhlédnutí a prosím o další sdílení, ať se pravdu dozví co nejvíc lidí! Těším se na dotazy i komentáře!
Pusťte si nový díl Čau Praho!
- Slyším trávu růst - 23.6.2026
- Ondřej Prokop: Proč se mě ODS, Piráti a STAN v Praze tolik bojí a snaží zbavit? - 23.6.2026
- Zalykání se vlastní ušlechtilostí - 23.6.2026


„Dnes se podíváme na to, proč se mě roky zavedený pražský politický systém vybudovaný ODS, Piráty a STANem snaží za každou cenu zbavit.“
Správně Ondro, jen ukaž na druhý, ať je vidět, jaký jsi bojovník proti korupci. A že jsi v majetkovým přiznání zapomněl na tři byty? To se přeci běžně stává. Když někdo vlastní 6 pražských bytů, tak přeci na nějakých 3 nezáleží. A jak jsi přišel k majetku jsi vysvětlil pěkně. Kdyby každý chodil od mládí na brigády jako ty, tak má taky byty za desítky milionů.