9.1.2023
Kategorie: Politika

Není naší povinností akceptovat nebezpečné kroky naší vlády

Sdílejte článek:
JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ
Není naší povinností akceptovat nebezpečné kroky naší vlády. Uvědomme si, že na počátku válečného konfliktu bylo mimo jiné odmítnutí Minských dohod Ukrajinou. Má tento předem sjednaný scénář zaplatit Evropa? A kdo je režisér?

Začínám mít vážné obavy, že se chystá válka v Evropě, protože to možná někteří ekonomicky potřebují; využila se Ukrajina, čas se získal Minskými dohodami, Rusko se vyprovokovalo k útoku a dnes? Na našem území už jsou vojáci z Ukrajiny, chystá se možnost přítomnosti vojáků USA dohodou o obraně, a ne nadarmo byl nedávno ukrajinský prezident v USA jednat – “o nás bez nás”…. Až se z toho svírá žaludek, jak to do sebe všechno zapadá. Je třeba věřit, že zbytky inteligentních vlád v Evropě tento scénář nedopustí, protože to by byla pro Evropu tragédie.
.
To, že Česká republika přeochotně skáče, jak USA a Brusel pískají, protože se jí tam uznale klepe na rameno, je pro nás obrovsky nebezpečné, o směru k finančnímu dnu nemluvě – v tom jsme premianti.
.
Humanitární pomoc obětem války, kterou se vše od počátku zaštiťuje (a proti které by nikdo neřekl ani slovo, kdyby byla přiměřená, a mířila skutečně k potřebným) není do války se zapojovat, válku podporovat, zbrojit jednu stranu sporu, pouštět na své území její vojska a dokonce od počátku prohlašovat, že ve válce jsme. A aktuálně začít po mnoha letech výrazně zbrojit. Čí to byla a je režie? Že se už měsíce přímo vytváří důvody, abychom byli vnímáni jako další nepřátelský stát?
.
Pro koho by naše vláda tuto oběť – nás – chtěla přinést a proč? Takto je třeba klást otázku.
.
Už teď se pod taktovkou Bruselu ekonomicky ničíme. Máme se v dalším období zničit i fakticky?
.
Tedy – vnímáme, že se tu možná opravdu může chystat válka? A proto že není možná zájem na žádném uzavření míru? A že konflikt dvou zemí, který má letité kořeny, připravoval se (!) a dnes je jeho součástí i USA, může odnést celá Evropa, protože na tento scénář dobrovolně přistupuje? Ve jménu Ukrajiny, jejíž parlament uctívá fašistu Banderu, a jménem zaslepené nenávisti vůči Rusku, které sice opravdu zaútočilo, tedy je agresor, ale ve skutečnosti neudělalo nic jiného, než USA udělaly už mnohokrát? Vždy ovšem daleko od svých hranic a s vysvětlením, že jejich útok je vlastně správný čin… Ale my ty jejich pokusy máme teď za rohem… Ohrožují přímo naši bezpečnost. Nás.
.
Do první linie by ale nešli ti, kdo o tom dnes rozhodují, a slovo válka používají, jako by se bavili o počítačové hře… Ti by se včas stáhli do bezpečí. Odnesli by to kluci ve zbrani v první linii na všech stranách, civilní obyvatelstvo a obce a města… Tedy my. Jsme skutečně připraveni na tuto možnost? Umírat a mít tady válečné ruiny? Proč přihlížíme zbrojení v Evropě ze zámoří, pouštíme do České republiky cizí vojska, a budujeme až fanatickou nenávist a nekritickou podporu namísto dojednávání míru? A proč ten, kdo volá po míru, je urážen a dehonestován? Karel Čapek to všechno kdysi popsal v Bílé nemoci…
.
Pokud se to všechno odůvodňuje bojem za evropské hodnoty a demokracii, a že proto musíme za Ukrajinu obětovat vše včetně sebe, podívejme se na její aktuální kroky – třeba na ono uctění Bandery, na snahu o jasnou cenzuru, na korupční veřejnou správu… a hlavně na to, že ukrajinský prezident si létá pro noty do USA. Ne do Evropy. Tu ani nepřizvali… Země EU jsou tedy pouhým “nástrojem” se kterým se hlavní hráči až tak moc nebaví. I obnovu Ukrajiny má koordinovat americká firma (jistě proto, aby myslela na sliby české vládě, jak tam budou mít naše firmy zakázky… )Tedy EU je zcela mimo, jde-li o rozhodování. Jen sama sebe likviduje.
.
Mně a dalším už se vyhrožuje téměř politickými procesy. Zastrašují nás. Urážejí nás. Přitom říkáme pouze to, že nechceme v Evropě válku, nechceme svou zemi ekonomicky zničit, nechceme obětovat Českou republiku a její občany na oltář bojů mezi vnitrostátně problematickou Ukrajinou, silnou velmocí Ruskem a historicky častým agresorem, jímž jsou USA. Je to v tuto chvíli jejich boj, ne náš. Vláda po nás nemá právo tuto oběť – ničit a ohrožovat pro Ukrajinu vlastní zemi – žádat. Ta země je naše, ne té vlády.
.
Naše vláda nás však do této války zatahuje, jako bychom byli napadeni, rozhazuje jako smyslů zbavená miliardy a hazarduje s naší bezpečností… Rusko nemá žádný důvod napadnout Českou republiku. Pokud si o to “sama neřekne” – provokacemi typu americké základny na svém území, výcvikem ukrajinských vojáků na svém území a provokativními výroky a činy.
.
Není naší povinností něco podobně nebezpečného kvůli Ukrajině, která odmítla plnit náhle Minské dohody, akceptovat. Není naší povinnosti přijít kvůli cizí zemi téměř o všechno jen proto, že to chce tato vláda či kdokoli jiný. A máme právo to říct.
.
Nejsme pátá kolona nikoho. Bojujeme za Českou republiku, její bezpečí a ekonomické přežití. Svou zemi nechceme obětovat pro zájmy jiných.
.

Jana Zwyrtek Hamplová

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (53 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
88 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)