Multikulturalismus: Ideologie dala prostor zločineckým klanům v EU
ROMAN BEDNÁR
To tvrdí expert pro výzkum migrace a islámu Ralph Ghadban, který působí v Lüneburgu. Řekl, že tato ideologie umožnila, aby se zejména arabsko-muslimské kriminální klany mohly doslova etablovat v Německu, ale i jinde v EU. To třeba změnit a vyvíjet na politiky tlak odspodu, aby to konečně přestali ignorovat.
Ghadban se narodil v Libanonu, ale od roku 1972 žije v Německu a má německé občanství.
V rozhovoru pro Lüneburger Landeszeitung (mainstream by mu k tomu nedal prostor) řekl, že hlásání neomezeného respektu jiných kultur – jak to dělala Merkel – vedlo k tomu, že tyto klany to pokládaly za slabost naší kultury a proto ji nerespektovaly.
Podle něj není žádnou náhodou, že tyto kriminální klany jsou nejsilnější právě v těch spolkových zemích, kde vládli nebo vládnou Zelení a SPD. Ti doslova demonstrovali svoji ideologickou slepotu a dovolili klanům fakticky všechno. Ty proto považovaly a považují Německo za bezmocnou zemi, kde lze dělat velmi snadno a bezpečně cokoliv, co přináší bohatou kořist.
Velmi zkritizoval v lokální tisku i to, že stát udělal jen velmi málo pro oběti zločinů kriminálních klanů a že nejeden z klanů se vyvinul k perfektně fungující kriminální organizaci především proto, že jeho členové rychle pochopili, že v německé společnosti budou mít úspěch, pokud budou vystupovat a „pracovat“ jako silná a pevně jednotná organizace, před kterou bude mít patřičný „respekt“ (obavy) i policie. A tak v případě potřeby (konfliktu), byly takové klany schopny mobilizovat za několik minut desítky na všechno odhodlaných bojovníků.
Znalec a velký kritik islámu Ghadban již vícekrát vyslovil své varování před iluzí integrace islámských přistěhovalců do evropské kultury. Pro ně je demokracie slabost a lidská práva jsou pro ně neznámým pojmem. Řekl, že jejich náboženství islám je hlavní překážkou pro integraci.
Ghadban je první, který v jejich případě hovoří dokonce o religiózní kriminalitě. A kancléřka je pro něj osoba, která národu v rámci své uprchlické politiky přednáší jen pohádky o nezbytné potřebě humanitární pomoci lidem, kteří se ocitli v nouzové situaci.
Podle něj hned na začátku uprchlické krize taková potřeba neexistovala, protože uprchlíci byli v Maďarsku přijati ve smyslu maďarského práva na azyl, ale se zdráhali převozu do tamních azylových táborů a chtěli jít jen do Německa a Rakouska. A Merkel tehdy vyhlásila svou Willkommenskultur a porušila přitom několik národní i evropské zákony.
Mimochodem, velký problém s tím tehdy měl i její ministr vnitra Thomas de Maiziére, jehož kancléřka ale rázně umlčela. A tak později už více neprotestoval.