19.9.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Mnoho povyku pro nic

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Zastánci nové totality mají nový terč – neparlamentního politika Rajchla. Oni totiž přišli občané na Václavské náměstí, oni chodí na jeho besedy, oni čtou jeho Facebook.

Upřímně považuji za nechutné, jak se navážejí zastánci nové totality do Rajchla kvůli tomu, že mu jeho příznivci napsali, že jejich vlak zastavil na trati, oni neví, co se děje a Rajchl pustil tuto informaci dál.

Za neinformovanost cestujících nemůže Rajchl, ale neschopný průvodčí. V železničním slangu se tomu říká mimořádná událost a běžný cestující ani netuší, co si má pod tím vysvětlit.

Jako častý cestující vlakem jsem to zažil mnohokrát – v září zatím pouze dvakrát – přestaly jít brzdy, motorový vůz vypnul motor a průvodčí nic. Podruhé tmavěšedý smradlavý dým, vlak často stál a potom ouha brzdy na 1 vagónu shořely. Zde nás průvodčí informoval.

Zažil jsem i přejetého člověka a to dvakrát v životě. Informační servis průvodčích byl bohužel slabý nebo žádný. Prostě průvodčí sdělil na příští stanici vystupte z vlaku. Potom se nedivím, že cestující neví co se děje. Řešil jsem i srážku vlaků na trati.

Zažil jsem i hořící vlak za jízdy, zažil jsem i přesouvání vagónu z konce vlaku doprostřed soupravy kvůli špatným brzdám a zpoždění přes hodinu – a tehdy také průvodčí nic – tehdy jsem dokonce psal velkohubého Jančurovi, který ovšem nikdy na podněty cestujících neodepisoval a ato ani tehdy, když do mne jeho řidič strkal v autobuse.

Inu jsme nejlepší v dopravě na světě, jak blábolí vrchní signalista na světe Fiala.

Jsem zvědav co si zastánci nové totality na Rajchla najdou příště. Rajchl naplní sály všude, kam jede. S Fialou je ochotno vyfotit se v Mošnově 5 zoufalců. V Benešově se neštítil narušovat Rajchlovo setkání s občany obecně známý presstitut Bartkovský z dezinfočasopisu REFLEX a následně lhát, že byl napaden.

Ale pozor, pokud budete tvrdit, že je u nás nová totalita, tak vám to vysvětlí kovaný soudruh Bartošek z KDU-ČSL, věrného člena předlistopadové Národní fronty. Dle něj u nás máme svobodu, ačkoliv stát zavedl v únoru 2022 cenzuru, dle něj u nás máme svobodu, ačkoliv politických vězňů přibývá rychleji než za Gustáva Husáka, dle něj u nás máme svobodu, ačkoliv jsou lidé vyhazováni za své názory z práce – např. paní Bednářová, pan Drulák, lynč na Ševčíka.

Také dle Bartoška máme u nás i nějaký údajný právní stát – proto může Fiala hlásat, že jsme ve válce, Černochová schvalovat terorismus a na Václaváku může mít člověk na svém tričku znak Waffen SS Das Reich, pouze stačí stát u modro žlutého hadru. Jiní ovšem končí ve vyšetřovnách, v soudních síní a musí zmizet, aby nebručeli za údajný terorismus, který nespáchali.

Tak jsem zvědav, co si vymyslí proti Rajchlovi příště.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)