27.5.2024
Kategorie: Ze světa

Mírová konference se ještě nekonala, ale závěrečná deklarace už je známá!

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Uniklý návrh závěrečné deklarace ukrajinské mírové konference v Bürgenstocku naznačuje, že výsledek byl stanoven již před jejím začátkem. Uniklé dokumenty obsahují výbušné informace, které jsou pro švýcarskou i ukrajinskou vládu nepříjemným překvapením.

Návrh závěrečné deklarace mírové konference plánované na 15. června byl tedy již oznámen předem. Přestože konference ve Švýcarsku ještě nezačala, konečné prohlášení je již k dispozici. Švýcarská média v tom vidí důkaz toho, že mírová konference je fraška, jejíž výsledek byl již několik týdnů předem.

Maria Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, informovala novináře v Moskvě, že ruská vláda má tento návrh závěrečného prohlášení k dispozici.

Citovala to na webu ruského ministerstva zahraničí.

Závěrečné prohlášení:

“Pověřujeme naše oprávněné zástupce, aby dále rozvíjeli tento rámec [mírového urovnání] během řady tematických konferencí a setkání, které se budou konat během několika příštích měsíců. Budou se zabývat následujícími tématy.”

Následuje devět z deseti bodů „Zelenského vzorce“, včetně konečných požadavků, aby Rusko stáhlo svá vojska, obnovilo hranice z roku 1991 . jedním z bodů je obnovení spravedlnosti“, což zahrnuje vytvoření protiruského tribunálu, zaplacení reparací a náhrady škod ze zmrazených ruských aktiv. Chybí desátý bod, který stanoví ukončení nepřátelství v mezinárodní smlouvě.“

“Nebylo těžké získat tento návrh závěrečného prohlášení, protože všechny detaily a návrhy nabízené kyjevskému režimu jsou napsány západními hlavními městy,” dodala Zacharovová.

“Plánované setkání v Bürgenstocku a následné události jsou pokračováním ‘kodaňského procesu’, který sám selhal. Vše ostatní je rovněž odsouzeno k neúspěchu.”

Švýcarské ministerstvo zahraničí (EDA) nechtělo údajný návrh sdělení komentovat.

Mluvčí Jonas Montani vysvětlil: “Faktem je, že konference je o třech tematických oblastech: jaderné bezpečnosti, svobodě plavby a bezpečnosti potravin a také humanitárních aspektech.” Uvidí se, zda se na konci konference podaří dohodnout konečné prohlášení, uvedla EDA.

Mezitím je víceméně jasné, že místo mírové konference to bude konference NATO a diskont zbraní. Ve Švýcarsku. Takhle to dopadá, když zemi se staletou politikou nezávislosti a neutrality vedou zdegenerované elity, cítící se zavázané nikoli své zemi, ale USA a Bruselu. Prezidentka Viola Amherdová a ministr zahraničí Ignazio Cassis jsou zaměnitelní s kteroukoli vládu v probruselských zemích Evropy.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)