14.11.2022
Kategorie: Ekonomika

Maďarsko jako jediná země vetovala návrh EU na poskytnutí finančních prostředků ve výši 18 miliard korun Ukrajině

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Viktor Orbán tento týden ušetřil každému občanovi této země, včetně dětí a důchodců, necelou tisícovku s dalšími úroky.
Maďarsko totiž jako jediná země vetovala návrh EU na poskytnutí finančních prostředků ve výši 18 miliard korun Ukrajině. Tato půjčka by byla opět zajištěna všemi členskými státy, a tudíž bychom ji v konečném důsledku zaplatili opět my všichni.

S ohledem na to, že EU vyhrožuje Maďarsku, že mu neposkytne 13 miliard EUR dokud nepřijme Bruselem diktované protikorupční zákony a neprovede soudní reformu.

V optice tohoto nepokrytého vydírání za strany nikým nevolených bruselských demokratů působí poměrně vtipně, že Německo nyní obvinilo Maďarsko, že uvalením veta na tuto půjčku se snaží EU vydírat. V Budapešti se této rétorice zcela jistě smějí, až se za břicho popadají.

K tomuto příběhu je třeba přidat několik komentářů:

1) fascinuje mě to, že EU odepírá své členské zemi poskytnutí financí, na které má nárok s odůvodněním, že nepostupují vůči korupci a že nemají nezávislý soudní systém. Zatímco Ukrajině, kde korupci potkáte na každém rohu a soudce si může koupit v podstatě každý, kdo má nadstandardní příjem, by klidně poskytli ještě o 5 miliard víc

2) těch 18 miliard na reformu by samozřejmě zprostředkovaně spolkly velké firmy z Německa a Francie, které se už teď nemohou dočkat lukrativních kontraktů na obnovu ukrajinské infrastruktury. Připomeňme, že Česká republika dostala k obnově “férově” přidělenu oblast Luhaňska, takže naše firmy by z této půjčky neviděly ani pětník

3) na tomto příkladu lze dokonale demonstrovat, jak nesmírně důležité je zachování práva veta pro členské země EU. Patrně již chápete, proč soudruhovi Verhofstadtovi vadilo tak mocně, že se neudržel a začal v europarlamentu vřískat na našeho zbabělého předsedu vlády. Práva veta se nesmíme nikdy a za žádných okolností vzdát! Pak už by euromarxistům vůbec nic nebránilo ukázat nám jejich tvrdou dělnickou pěst.

Nyní by se slušelo maďarské vládě poděkovat a tu naši co nejdříve ze Strakovky vyhnat.

Česká vláda musí vždy a za všech okolností primárně reprezentovat zájmy občanů této země, nikoliv poklonkovat mocenským ambicím Berlína a jeho prodloužené bruselské ruky.

Za naši stranu PRO vám můžeme slíbit, že budeme vždy zcela nekompromisně prosazovat v domácí i zahraniční politice zájmy občanů České republiky. A stejně jako Maďarsko či Švýcarsko se nenecháme Německem ani jiným státem či nadnárodní korporací jakkoliv vydírat.

Pokud chceme zůstat suverénní zemí, nesmíme v žádném případě přijmout roli lokaje, nýbrž naopak zcela sebevědomě a tvrdě prosazovat české národní zájmy.

Ujišťuji vás, drazí spoluobčané, že přesně tímto krédem se budeme vždy a za všech okolností řídit!

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)