16.5.2022
Kategorie: Společnost

Květnové vzpomínání a zaražený plyn

Sdílejte článek:

RED HOOK

Tak nám opět proběhly květnové dny, matko. My od Hooka jsme je uctili tichou vzpomínkou. To je taková fráze, která zní oduševněle, i když je ve skutečnosti dost o ničem. Tím chci říct, že hodně záleží na tom, na co si dotyčný, když se pokusí pietně zavzpomínat, zrovna vzpomene.
Třeba Džesika si letos vzpomněl, jak se mu loni ve Vidimi poved guláš. Já si vzpomněl, jak jsem mu k tomu nakrájel cibuli.
Takže – asi mi rozumíte…)

Viděl jsem pana prezidenta na Vítkově, který vzpomínal tak usilovně, až jsem měl pocit, že nás opustil. Nemyslím nadobro. Myslím na týden, nebo tak. Jinak pokud si pan prezident opravdu na něco vzpomněl, nedal to na sobě jakkoliv znát.

Pan exprezident si také zavzpomínal. Na to, jak ve čtyřech letech stavěl barikády a v pěti je boural.

Většina národa pak vzpomínala na to, že kdysi fungovala elektřina, tekla teplá voda, hřál radiátor a nikdo se nad tím nepozastavoval.

Jo, květnové dny jsou fajn.

Mno.

Četl jsem, že je ve hvězdách, čím budeme v zimě topit, když nebude plyn. My od Hooka si myslíme, že bychom se měli podívat, jak to řešili předkové.

Oni předkové sice proti nám byli co se týče vyspělosti, uvědomělosti, genderové laskavosti a celkové kosmopolitické pospolitosti naprosto nedostateční, to ano, například neznali čurokap!, ale v zimě seděli v teple kolem fungujících kamen, neměli odpojenou elektřinu a celkově mi přisli mnohem saturovanější, než jsme my dnes.

Já vím, hodně zjednodušuji, ale vrtá mi hlavou, proč jsme navzdory všemu proklamovanému technologickému pokroku víc a víc v hajzlu.

Je ale prima, že máme v čele státu osvícené vedení, které se o nás postará. Například ministr Jurečka řekl, že příspěvek na bydlení při dnešních cenách dnes dostane prakticky každý. Což je podle něj dobře.

Džesika řekl, že mu z toho logicky vychází, že kdo nedostane příspěvek, je pod mostem. A že se děsí toho, aby se příspěvek naráz nevypnul všem.

Oberhanz na to namítl, že to se nestane, protože pokud by se příspěvek na bydlení vypnul všem, nebude v republice dost mostů, pod které bychom se všichni vešli.

Řekl jsem, že jsem četl o startupu, který má za cíl mapovat obsazenost mostů v Česku. Jako kde je volný místo. Že si stačí stáhnout apku, zadat kde se nacházíš a okamžitě se dozvíš, pod který nejbližší most máš zamířit.

Humanitární neziskovky brečej dojetím.

Že ten startup na rozjezd vybral neskutečnej balík, bo všichno velcí investiční hráči (čti gembleři) zavětřili, že tohle je největší příležitost od vynálezu čehokoliv, jak být bez práce ve vatě.

Oberhanz uznale pokýval hlavou, bo si prý přesně takhle představoval, že má vypadat digitalizace státu.

Uff. Já vám nevím. Někdy si říkám, jestli nám tohle všechno pokrokování spíš neubližuje.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno s obavou ptali, jestli skončíme pod mostem. Jsem jim řekl, že ne. Že mám ukryté teepee. Což je stan, kde lze rozdělat oheň, upéct kořist a v teple usnout. Přišlo mi, že jsou klidnější.

Dnes bude vedro. Víc se k počasí říct nedá.

To je zatím vše.

 

Red Hook

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
7 komentářů