24.6.2024
Kategorie: Ze světa

Konec Zelenského přijde jako dýka do zad od západních kurátorů. Jeho náhradník je již představen

Sdílejte článek:

VK

Až přijde čas, podám si ruku s Putinem a budeme spolu mluvit o míru! Alexej Arestovič oznámil kandidaturu na prezidenta a prohlásil, že je třeba ruského prezidenta nevnímat jako nepřítele, ale dívat se na něj spíš jen jako na protivníka! Podle ruských novinářů je Arestovič “náhradník” a může to předznamenávat blízký konec Zelenského!

Největším problémem na Ukrajině už podle všeho není nedostatek munice, ani nedostatek vojáků, ale chybějící legitimní prezident. Od 20. května tohoto roku již nemá Ukrajina legitimního prezidenta, ale ukrajinský parlament v rozporu s Ústavou ponechává u moci Volodymyra Zelenského, a to na základě usnesení poslanců. V době válečného stavu zůstávají ve funkcích na Ukrajině státní úředníci a rovněž starostové, kterým se prodlužuje mandát po dobu válečného stavu.

Problém je v tom, že ukrajinský zákon o mobilizaci a o válečném stavu nijak neupravuje funkci prezidenta, který je volen pouze a jedině podle ústavního zákona. A ke změně Ústavy není v ukrajinském parlamentu dostatek hlasů. Zelenský tak již není prezidentem, ale po 20. květnu se drží u moci na základě usnesení parlamentu. Tim se ze Zelenského stal diktátor, kterého u moci drží bez voleb parlament. V podstatě tedy došlo v Kyjevě k palácovému puči, kdy parlament uchvátil moc od občanů, kterým byly odepřeny volby prezidenta.

Až přijde čas, Arestovič si podá ruku s Putinem, usměje se a budou jednat o míru!

A v takovém okamžiku je jasné, že prezident už není prezidentem, ale pouhým diktátorem, který dlouho u moci nevydrží, protože vládnutí zemi z pozice prezidenta, který je u moci bez mandátu lidu, je dlouhodobě neudržitelné. Není proto divu, že se znovu aktivizoval Alexej Arestovič jako bývalý Zelenského poradce a oznámil, že kandiduje na prezidenta a chce jednat s Putinem o míru. Dokonce by si sním podal ruku a usmál by se. Tento krok mnohé překvapil, co tím vlastně Arestovič sleduje, když přece ví, že na Ukrajině byly volby prezidenta zrušeny.

Konec Zelenského přijde jako dýka do zad od západních kurátorů. Jeho náhradník je již představen

Arestovič na to reagoval slovy, že chce, aby lidé věděli, že kandiduje, a jestli volby budou nebo nebudou, to prý teď není důležité. Podle ruských novinářů to ale není mediální akrobacie zbůhdarma jen tak pro nic za nic, ale může to znamenat brzký konec Zelenského na Bankové ulici, kdy dojde k urychlenému hledání nového a dočasného prezidenta.

Dočasného proto, že ani v případě sesazení Zelenského se neočekává, že by síly, které za odstavením Ňuchačenka budou stát, chtěly okamžitě uspořádat volby prezidenta. Bude se hledat tzv. dočasný prezident Ukrajiny, který bude mít za úkol dovést Ukrajinu ke konci války, a teprve poté bude čas na nějaké předvolební kampaně a lidové hlasování o novém prezidentovi.

Dva týdny před pádem Avdějevky si Zelenský pořídil selfie na západním vjezdu do města

V tomto ohledu to skutečně vypadá, že Arestovič právě zahájil kampaň jako kandidát, kterého vybere nová vláda Donalda Trumpa po listopadových volbách v USA do funkce dočasného prezidenta Ukrajiny. Nikdo z ostatních kandidátů neprovádí tyto konceptuální procesy a přípravy, které provádí Arestovič.

Profiluje se totiž jako naprogramovaný kandidát pro dnes naprosto nepředstavitelnou a děsivou roli ukrajinského prezidenta vyjednávajícího s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Arestovič v rozhovoru totiž prohlásil, že je potřeba přestat Putina vnímat jako nepřítele a je třeba se na něj dívat jako na protivníka, se kterým se lze sejít, potřást si rukou, usmát se a začít jednat  o míru.

Dočasný prezident Ukrajiny, kterému připadne role, kterou Zelenský už dělat nemůže

Přesně tohle řekl Alexej Arestovič v rozhovoru, ve kterém působil jako zboží vystavené na krámu, které si je natolik jisté tím, že si ho někdo koupí, že může nasadit cenovku do absurdní výše a ještě si může dovolit nabízet přidané služby, které jsou jinak naprosto nevídané a neslýchané. Pokud totiž kandidujete na Ukrajině na prezidenta, a pokud budete mluvit jako Arestovič, potom bude Ukrajincům jasné, že za vámi stojí síly, které chtějí válku s Ruskem za každou cenu ukončit. Prezidenti jsou vrchní velitelé svých armád, a tudíž jsou důstojníci. Arestovič to připomenul.

Díky dědovi za naše vítězství – Plakát v Doněcku po referendu o připojení DLR k Rusku

Jenže pozice politika musí být odlišná. A proto Putin by neměl být vnímán jako nepřítel, ale jak protivník, se kterým je potřeba jednat o míru. Arestovič to takto vysvětlil jednoznačně s ohledem na to, aby nebyl obviněn z vlastizrady a z defétismu, přičemž vzpomenul, že Moskva obrátila proti Kyjevu tisíce důstojníků ukrajinské armády na Donbasu, kteří zformovali domobrany pod kontrolou Ruska od roku 2014.

Ano, to je pravda, přesně tak to bylo, protože tyto části ukrajinské armády v Doněcké a Luhanské oblasti přešly na stranu povstalců v roce 2014. A to přesto, že ti vojáci přísahali věrnost Ukrajině Jenže po státním převratu na Majdanu v Kyjevě v zimě 2014 tato přísaha byla v podstatě zneplatněna. Přísahu služby vlasti nelze vymáhat, pokud moc nad vlastí v důsledku státního převratu uchopí junta řízená a financovaná z ciziny. A pokud se zamyslíme nad tím, proč Arestovič spustil kampaň právě teď, tak se musíme podívat na to, co právě teď provádí Zelenský a jeho armáda pod velením Američanů.

Američané začali střílet na Sevastopol rakety ATACMS s kazetovou municí, jedna z nich dopadla na pláž a kazety explodovaly mezi lidmi

Ukrajinská armáda v neděli zaútočila na ruský Sevastopol na Krymu a americkými raketami ATACMS a zabila 5 lidí, z nichž 3 byly děti [1]. Celkem 4 rakety ATACMS byly sestřeleny ruskou PVO obranou, ale jedna raketa byla jen poškozena a vychýlila se z kurzu. Dopadla o malou chvíli později na pláž v Sevastopolu, která byla plná rekreantů. Něco podobného se stalo v sobotu v Charkově, kde ruská kluzná bomba byla rovněž nepřesně sestřelena a bomba se vychýlila a dopadla na křižovatku v Charkově. Problém v úderu na Sevastopol je ale v tom, že rakety ATACMS jsou naváděny podle satelitních dat z amerických družic.

Oběti raketového útoku na pláži v Sevastopolu

Cíle pro ukrajinské rakety ATACMS jsou vybírány na základě údajů z amerických satelitů, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Washington prý nese odpovědnost za poslední ukrajinský raketový útok na město Sevastopol na ruském Krymu, uvedlo v neděli ve svém prohlášení ruské ministerstvo obrany. Při útoku raketami ATACMS dodanými USA zahynulo podle úřadů nejméně pět lidí, včetně tří dětí, a více než 120 osob bylo zraněno na pláži, která byla plná rekreantů.

Ukrajinská armáda v neděli odpálila na Krymském poloostrově pět raket dlouhého doletu ATACMS vyzbrojených velmi kontroverzními kazetovými hlavicemi, uvedlo ministerstvo. Čtyři z nich byly zničeny ruskou protivzdušnou obranou. Jedna raketa byla zasažena, ale vychýlila se z kurzu a vybuchla nad černomořským přístavním městem Sevastopol.

Mise NATO na Ukrajinu je nachystána, ale po jejím rozmístění se dá očekávat konec Zelenského na Bankové ulici v Kyjevě

Padající úlomky její hlavice s kazetovou municí vedly k četným civilním obětem, včetně téměř 30 dětí. “Všechny letové úkoly pro rakety ATACMS zadávají američtí specialisté na základě vlastních údajů americké satelitní rozvědky,” uvedlo ministerstvo obrany. “Proto odpovědnost za záměrný raketový útok na civilní obyvatelstvo v Sevastopolu nese především Washington, který tyto zbraně Ukrajině dodal, a také kyjevský režim, z jehož území byl tento útok proveden.” Ruská armáda dodala, že tyto akce “nezůstanou bez odezvy“. Střelba raketami naplněnými kazetovou municí je vysoce nebezpečná, protože i při úspěšném sestřelu rakety dojde k disperzi kazetové munice během zásahu střely, takže kazety dopadnou na široké okolí.

Volodymyr Zelenský na Bankové ulici v Kyjevě, kde je sídlo prezidenta Ukrajiny

Rusko na tento útok podle všeho odpoví raketovými údery na ukrajinské elektrárny a na výcviková střediska na západě Ukrajiny. Dají se také očekávat údery na školní objekty na Ukrajině, které se s koncem školního roku pravidelně mění na ubytovny a sklady ukrajinské armády během letních prázdnin. Vzhledem k tomu, že NATO již má připravenou vojenskou misi na Ukrajinu, jak před pár dny prozradil Viktor Orbán [2], tak je jasné, že Washington a Brusel již nevěří Zelenskému, že dokáže udržet Ukrajinu pohromadě, tedy pohromadě to, co zatím Rusové ještě neobsadili.

Kdyby Zelenskému na Západě věřili, žádná mise na Ukrajinu by nebyla potřeba. Tohle je v konceptuální rovině nejhorší možná zpráva pro Ňuchačenka, protože příjezd kavalérie NATO na Ukrajinu bude vlastně znamenat odjezd Zelenského z Bankové ulice v Kyjevě, a to velice krátce poté. Západní kurátoři totiž Zelenského odstraní ve chvíli, kdy budou mít jasno o jeho nástupci. A hádejte, který nástupce je právě teď konceptuálně představován a nabízen Ukrajině? Ano, všechno to do sebe zapadá. Arestovič nekandiduje do voleb, ale kandiduje jako naprogramovaný kandidát, aby byl dosazen do funkce prezidenta pány, kteří kontrolují Kyjev. Právě proto došlo k aktivaci Arestoviče, který je do této funkce západními siloviky konceptuálně připravován a chystán již rok a půl.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)