10.4.2023
Kategorie: Ekonomika

Jedinou možnou ekonomickou reformou je zabavit důchodcům penze

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Všechno podléhá stáří a zapomnění. Je jedno jestli je to živý tvor nebo neživá věc. Někdy se podívejte po smetištích a najdete tam všechno možné. Od cedníku kterým kdysi hospodyňka cedila třeba nudle až po sedačku kde odpočíval táta od rodiny po práci. Hromadí se odpad věcí, které by mohli sloužit majiteli až do smrti jak to bývalo kdysi. Moji stařečci si pořídili vše po svatbě a jejich věci je vyprovodili až ke smrti. Co se s nimi stalo potom? Smutný osud starých poctivých věcí. Oheň a smetiště. Moc mě to bolelo, že moji příbuzní nezavolali abych si odvezla některé věci na památku. Jsem z těch které staré, krásné věci oslovují a moderní nemám ráda. Babička měla modrý cedník a ten jí sloužil 70 let. Já mám už kolikátý, protože mu vždycky upadne ucho. Chtěla jsem ten její a kde je mu asi konec.

Lidé se stali bezduchou spotřební společností pro které je smysl života vyfotit se na dovolené, pak pozvat známé a nutit je koukat se kde všude byli. Je to smutné a směšné. Znají mušle u kdejaké slané louže a neví, že za domem mají třeba naleziště trilobitů a jak je úžasné se po těch kamenech plazit až narazíte na na jeden v celku. U Tišnova je naleziště ametystů a ještě teď cítím to vzrušení když jsem nějaký našla. Napřed vědět a znát co je doma, to je maje přesvědčení.

Daleko horší je, když se nepotřebnou věcí stanou samotní lidé. V posledních letech má každý starý člověk pocit, že zavazí a že by mladší byli rádi abychom konečně pomřeli a nepřekáželi. Každou chvíli čtu nějakou podivnou bytost která napadá stařečky a stařečky a je ve svých výrocích vyloženě krutá. Nestačí jim nárůst sebevražd starých lidí. Potřebují víc ležících starých lidí na márách, plné márnice a komín na krematoriích aby kouřil 24 hodin denně? Poslední status který se ke mně dostal je ten co vám předkládám. Já nevím jestli jestli to má být vtip, blbá ironie, nebo pravda protože tu osobu neznám. Ať je cokoliv, je to hnusné a nikdo by takové věty neměl napsat. Dostane se ke starým lidem kteří trpí třeba depresí a výsledek bude fatální.

Jak by se cítili třeba mladí lidé studující samé pitomosti které kasu státu nenaplní, že bude lepší když tu nebudou, protože přínos pro společnost z jejich bytí nebude žádný. Nebo střední generace ve skvělé kondici živicí se jakkoliv jen mé prací co vytváří hodnoty. Takových tu je nepočítaně. Sedí na umělých místech a platí je stát, tudíž lidé kteří vytváří hodnoty co se dají prodat. Jsou zbyteční a marní. Takže k důchodcům přidáme neužitečné lidí a pak tu bude dost místa pro takové jako je Jakub Horák a další.

Kdo je:  Jakub Horák

„V podstatě jedinou možnou a proveditelnou ekonomickou reformou je zabavit důchodcům penze a tyto peníze věnovat na vzdělání mladých prostřednictvím AI. Za dvacet let to přinese první ovoce v podobě moderní výkonné ekonomiky. Co se stávajícími důchodci? Nejsem nelida, ale řekněme si to upřímně – zanechali nám spálenou, rozkradenou zemi a nyní chtějí čerpat vysoké penze. Toto nutné opatření přinese i zvýšení porodnosti. Každý na vlastní oči uvidí, že důchodce, který má děti, se dostane k chutnějšímu soustu než ti ve stanových městečkách.“

Pod slovním průjmem byl status jednoho pána který se zdravě naštval a řekl mu jak to je:

Člověče ty jsi magor, naše a předchozí generace budovaly Československo. Už před druhou válkou jsme byly špička ve světě a to samé až někdy do roku 1993, než se začali rozprodávat cukrovary. To Československo, co za 32 let stihly naše Jelita, rozkrást, rozprodat. Já osobně a už to tady píšu potřetí, jsem vlastníma rukama svařoval a betonoval druhou turbostolici v JE Dukovany. Vlastníma rukama jsem svařoval a budoval sdružený objekt Hydroelektrárnu Dlouhé Stráně od prvního do 11. patra včetně výtahové šachty tu i s betonáží, a jako poslední tečku (a střežení již podruhé levé tříselné kýly), vrtání, betonování a instalaci venkovní vodoměrky. Ty elektrárny slouží doteď. O stavění Jednoty, koupaliště, hřiště v akci „Z“ s zmiňovat nebudu. Moji vrstevníci a předchůdci vybudovali i jiné důležité stavby za těch podle (některých zkurvených komunistů), bez kterých bychom se doteď neobešlo. Takže bych prosil o jednání s námi, v rukavičkách. Děkuji.

 

MILENA DOUŠKOVÁ

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
98 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)