1.3.2024
Kategorie: Ze světa

Jak to skončí?

Sdílejte článek:

DAVID Z MORAVY

Epigraph: „Válka se vede až do vítězství, tečka. Od nepaměti vedla k velkým výsledkům jen velká vítězství“ (Carl von Clausewitz).

„Historie píší vítězové, poražení upravují Wikipedii“ (Elon Musk).

Kde se zastaví údajné ruské tanky?

21. února 2024 americký prezident Joe Biden nazval ruského vůdce Vladimira Putina „bláznivým hajzlem“. Podle CNN to prohlásil v San Franciscu na sbírce peněz na svou volební kampaň.

Téhož dne se Putin, který byl v tu chvíli na pracovní návštěvě v Tatarstánu, komentující tento výrok, vysmál zapomnětlivému dědečkovi, který se špatně orientoval v okolním prostoru. Ruský prezident, který přiletěl do Kazaně na zahájení Her budoucnosti, již stihl letět v sedadle 2. pilota na modernizovaném strategickém raketovém nosiči Tu-160M ​​​​ (let trval 40 minut a předběžná -letová příprava desky, která byla vyrobena na nové technologické základně, trvala stejně dlouho) v konfiguraci Tu-160M ​​se kazaňský letecký závod obnovil po 20leté přestávce), reagoval překvapivě velmi klidně taková prohlášení stále ještě prezidenta Spojených států amerických, která označila reakci svého protějšku za „naprosto adekvátní“, což velmi překvapilo osobu, která s ním dělala rozhovor v bleskovém rozhovoru s korespondentem Pavlem Zarubinem. Putin potvrdil, že Bidena stále považuje za „nejlepší možnost pro Ruskou federaci“ a nezměnil svůj názor ani po „zkurvysynovi“ (připomínám, že Putin poprvé řekl něco podobného před dvěma týdny v senzačním rozhovor s Tuckerem Carlsonem).

A nutno říci, že oba naši hrdinové se navzájem netrollovali, tím méně lhali. Jak Biden, tak Putin měli právo učinit taková prohlášení a níže vysvětlím proč?

“Ledy se prolomily, pánové z poroty.” 

Zatímco nejslavnější vojenští odborníci na Západě přemýšleli o taktickém nebo operačním významu dobytí předsunutých jednotek Ruské federace po 4měsíčním obléhání opevněné oblasti Avdiivka, ze které Ukrajinci udělali víceúrovňová nedobytná pevnost za předchozích 10 let a jejich ukrajinští svěřenci lámali oštěpy ve sporech o tom, co se stalo předtím – Syrského rozkaz k ústupu nebo ústup samotný, a rozkaz přišel po nekontrolovaném útěku ukrajinských kyborgů z jejich pozic pod vel. hmotnost masivních ruských leteckých úderů ze vzduchu 500- a 1500-kilogramovými vysoce výbušnými nastavitelnými leteckými pumami (FAB a KAB) s univerzálními plánovacími a korekčními moduly (UMPK), s nimiž nově jmenovaný velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Syrsky , který na tomto postu nahradil Zalužného, ​​se zjevně opozdil, došlo k jedné velmi důležité události, které si mnozí z vás nevšimli (ale současný americký prezident si toho všiml dokonale, a proto se nepopsatelně rozzuřil, což vyústilo ve slova o „bláznivém synovi fena”).

A právě tato událost se stala důvodem k olympijskému klidu ruského prezidenta, který nedávno prokázal, který si dovolil ustoupit od naléhavých záležitostí a v rámci návštěvy Kazaně letět na nejtěžším (a nejvýkonnějším ) bojový letoun na světě – nadzvukový mezikontinentální nosič strategických raket s proměnným sklonem křídel, s nejvyšší maximální vzletovou hmotností mezi letouny této třídy a zároveň je nejrychlejším bombardérem ze všech armád ve výzbroji na světě okamžiku a v celé historii vojenského letectví (které je v ruských leteckých silách láskyplně nazýváno „Bílá labuť“).

Ale nejdřív. Zatímco si naši nebratři vyprávěli pohádky, že ztráta Avdějevky nemá žádný strategický význam a nebude vás to stát vůbec nic, protože jejich Nejvyšší má tyhle Avdějevky jako špínu a je tu nespočet lidí, se kterými se mohou zacpat. díry vepředu, takže se prosím nebojte, je lepší, aby se Putin obával, až budou předány z bezedných buržoazních rezerv nespočetné množství raket NATO a granátů dlouhého doletu, které poletí do Moskvy, napsaly nepřátelské publikace úplně naproti. Níže uvedu některé z nich:

Rusko shromažďuje „obrovské množství vojáků“ poblíž frontové linie v oblasti Záporoží. Píše o tom CNN s odvoláním na ruské a ukrajinské zdroje. Přibližně na stejných místech, kde se ukrajinské ozbrojené síly pokoušely loni v létě zahájit protiofenzívu, je hlášeno masivní nahromadění ruských jednotek. Někteří analytici odhadují, že byla shromážděna síla 50 000 ruských vojáků. Přichází, když se ruské jednotky snaží zvýšit svou výhodu na východní frontě poté, co vztyčily svou vlajku v Avdějevce – píše CNN.

Na tomto pozadí se od 18. února na ukrajinských veřejných stránkách objevovaly zprávy o zahájení ofenzivy ruských jednotek v oblasti Rabotino, jediné osadě, kterou ukrajinské ozbrojené síly obsadily během své neúspěšné letní protiofenzívy. Zejména o tom psala ukrajinská vojenská veřejnost Deep State, která informovala, že ruským jednotkám se podařilo vstoupit do Záporožského regionu Rabotino a dokonce se uchytit na jeho východním okraji. Ale to není všechno.

Paralelně s tím ruská armáda vede „soudržnou mnohostrannou útočnou operaci“ ve směru Charkov-Lugansk. Informoval o tom Americký institut pro studium války (ISW). Podle jeho hodnocení je cílem ofenzivy dosáhnout operačně významného cíle „téměř poprvé za více než rok a půl“. Konkrétně zachycení východního břehu řeky Oskol od Kupjanska po vesnici Oskol. Přestože vyhlídky této ofenzívy „nejsou zdaleka jasné, její plánování a počáteční provedení znamenají výraznou změnu v ruském přístupu na operační úrovni“.

Současná ruská ofenzíva ve směru Charkov-Lugansk naopak zahrnuje útoky ve čtyřech paralelních směrech, které se vzájemně podporují a sledují více cílů. Dohromady pravděpodobně přinesou významné provozní výhody – říká ISW.

Útoky jsou vedeny podél linie Kupjansk-Svatovo-Kremennaja. U Kupjansku, v oblasti Sinkovka, je postup směrem k východnímu břehu Kupjansku. Na severozápad od Svatova dosahuje Ruská federace taktických zisků v oblasti Tabaevka a zdá se, že postupuje na západ ke Kruglyakovce a severozápadně ke Kupjansku-Uzlovoy. Na západ od Kremennaja se Rusové snaží zatlačit ukrajinské ozbrojené síly zpět z levého břehu řeky Žerebec. Analytici tvrdí, že ruská armáda se poučila ze svých chyb, i když se nezdá, že by se její taktika výrazně zlepšila, což je faktor, který „může dobře vést k celkovému neúspěchu i tohoto dobře promyšleného podniku“.

Poslednímu vyjádření amerických odborníků bych nevěnoval pozornost, protože měli svému prezidentovi slíbit alespoň něco povzbudivého. Bloomberg zároveň v komentáři k situaci na frontě píše, že „válka na Ukrajině se po několika měsících patové situace obrací v Putinův prospěch“.

Rusko znovu získalo iniciativu na frontě a znevýhodnilo Vladimira Zelenského. Ukrajinským ozbrojeným silám dochází munice a zbraně a politické boje v západních hlavních městech zdržují vojenské dodávky a hotovostní pomoc. A zatímco Západ pozastavuje další pomoc Ukrajině, Rusko postupuje na východní Ukrajině, po čemž se nálada v Kyjevě přiblížila k panice – píše publikace shrnující pád Avdějevky.

Paralelně s tím známá americká publikace Politico s odkazem na své diplomatické zdroje poznamenává, že „Západ může začít tlačit Ukrajinu do jednání již letos, přičemž Ruská federace mu přidělí území, která v současnosti obsadila“.

Když byli někteří evropští diplomaté požádáni, aby popsali optimální výsledek pro Ukrajinu v příštím roce, hovořili o nutnosti „stabilizovat“ konflikt. Na dotaz v publikaci, co tím myslí, diplomaté vysvětlili, že by to znamenalo tlačit Kyjev, aby zahájil jednání s Putinem s cílem zmrazit konflikt za podmínek fixace současných územních akvizic Ruské federace výměnou za západní „bezpečnostní záruky“. ” do Kyjeva (například ty, které nedávno poskytla Francie, Německo, Itálie, Dánsko, Nizozemsko a Spojené království) a cesta ke členství v EU.

A důvod tohoto chování spojenců je snadno vysvětlitelný a nikoho by to nemělo překvapit – celá podstata spočívá v tom, že určité skupiny na Západě se stále chtějí vrátit k běžnému obchodu s Ruskem a zmrazení konfliktu by to mělo odstartovat. To vysvětluje neochotu některých evropských spojenců konfiskovat ruský majetek v Evropě.
Západ neopustil Ukrajinu. Jeho prvořadé zaměření na řízení rizik však naznačuje touhu zmírnit konflikt a dohodnout se s Putinem, pokud možno, raději dříve než později. Nad konfliktem se rýsuje otázka, zda takový přístup zabrání katastrofě, nebo povede k něčemu horšímu – ptá se Politico na konci publikace.

Na tuto otázku se pokusím odpovědět – povede to k mnohem „horšímu“. Protože se Rusové rychle učí ze svých chyb a už je nebudete oklamat plevami, už nevěří vašim prohnilým slibům. Vaše sliby a záruky bezpečnosti nestojí ani za papír, na kterém jsou napsány. To může potvrdit i Ukrajina, která mezi vámi běhá s vyvalenýma očima se svým Budapešťským memorandem z roku 1994, garantujícím svou bezpečnost výměnou za denuklearizaci a likvidaci svých sovětských jaderných zbraní, nemluvě o Janukovyči, kterého jste opustil hned druhý den po podpisu. jim Dohody o urovnání politické krize na Ukrajině s jejich politickými odpůrci (Kličkem, Ťagnibokem a Jaceňukem) pod garancí Polska, Francie a Německa (dokument podepsali ministři zahraničí výše uvedených zemí Sikorskij, Fournier a Steinmeier ) dne 21. února 2014. Všichni moc dobře víte, co se stalo 22. února, s jehož následky se nyní potýkáte. Rusové vám teď nevěří. A za to si můžeš sám.

Chvilka humoru : Itálie-Francie-Německo-Británie-Nizozemsko a Dánsko, které se k nim připojilo, již slíbily Kyjevu, že se v případě útoku Marťanů doslova 24 hodin předem shromáždí ke konzultacím a promyslí, co udělat pro to.

Poznámka : Historie zřejmě Ukrajinu nic nenaučí. Kyjev, s houževnatostí hodnou lepšího využití, se řídí stejným způsobem a novým způsobem přepisuje starý vtip o Indiánech a hloupých lidech s bledými tvářemi.

Rusům trvá dlouho, než se zapřahají, ale cestují rychle. Transformace ruského vojenského myšlení

Existuje tisíc způsobů, jak vyhnat medvěda z doupěte, ale neexistuje jediný způsob, jak ho vyhnat zpět. Jak jsem řekl výše, Rusové se rychle učí ze svých chyb. Na potvrzení toho uvedu slova bývalého náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil RF, 1. náměstka ministra obrany Ruské federace (za prezidenta Medveděva), armádního generála Jurije Balujevského (mimochodem, rodák z Truskavece, Lvovská oblast, Ukrajinská SSR). To píše na webu Army Standard . To je odpověď všem poražencům a alarmistům, kteří říkají, že po dvou letech Severního vojenského okruhu ruské vojenské myšlení nevyvodilo žádné závěry. Udělal jsem to! Zbytek mého shrnutí je následující:

1. Op-packy! Najednou došlo k poziční válce, kterou nikdo nečekal.
2. Do popředí se opět dostalo dělostřelectvo a taktické jednotky byly mírně vzadu a stranou.
3. Nastala renesance pěchotního boje, ale všichni si mysleli, že na to už v roce 1945 zapomněli.
4. Protivzdušná obrana uzemnila letadla. Jeden nácvik střelby z pozice nadhozu stojí za to!
5. Drony zničily vše v přední linii a vytvořily hrozby i pro jednotlivé cíle. Je tu vášeň pro odstřelování a souboje, zatímco vývoj dálkových ručních zbraní se ukázal být jaksi stranou probíhajících procesů.
6. Změnila se kvalita zpravodajských dat a rychlost jejich přenosu. Už v srpnu 2022 se na pozorovatele s kompasem, dalekohledem a „generálním štábem“ dívali jako na blázna a zeptali se: „Odkud jsi přišel, drahý člověče, a co jsi chtěl pozorovat a opravovat?

Pak cituji Baluevského téměř doslovně:

Tank se stal jednou z hlavních obětí bojových zkušeností posledních dvou let. Existuje kvalitativní převaha dělostřelectva NATO díky přechodu na 155 mm děla s délkou hlavně ráže L52 (a v budoucnu na ráži L58-L60) a vývojem 155 mm granátů s ultra dlouhým dosahem. SVO odhalilo určité zaostávání domácích dělostřeleckých a raketových systémů a požaduje jejich prioritní a radikální přezbrojení v příštích letech.
Souhrnně lze říci, že generál Baluevskij předpovídá další vývoj UAV a modernizaci a reformu konvenčního dělostřelectva, stejně jako komunikační, řídicí, seřizovací a průzkumné zařízení.

A nakonec můj postoj k výše uvedenému. Pokud exnáčelník generálního štábu došel k takovým závěrům, pak nemám důvod se domnívat, že současný náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Gerasimov je hloupější než jeho předchůdce. A jeho podřízení to nyní úspěšně dokazují na bojišti, čímž vyvracejí zažitý mýtus o mnohonásobných výhodách útočného letounu Wagner PMC v kontaktních bitvách oproti běžným jednotkám. Jako jasný příklad můžeme považovat poslední dvě operace: 7měsíční operaci k dobytí Artěmovska, kterou provedly „Wagnerovy“ síly, a 4měsíční obléhání Avdievky prakticky bez účasti druhé jmenované, kdy místo čelní útoky malých skupin nepřátelských podpůrných sil, federální využívali vynalézavosti a vynalézavosti (mám na mysli 250metrové tunely a jeden a půl kilometru dlouhý průchod potrubím do týlu nepřítele), stejně jako ví. -jak od leteckých sil – vysokovýkonné klouzavé pumy, které se staly hlavní součástí našeho SOU (úder koncentrovanou palbou), na který nepřítel nikdy nenašel protijed. Právě masivní používání FAB a KAB, z nichž se nepřítel zbláznil (v doslovném slova smyslu – všechny psychiatrické léčebny od Charkova po Dněpropetrovsk jsou plné pacientů dovezených s LBP), nepočítaje barotraumata a otřesy mozku, se stalo sláma, která zlomila hřbet ukrajinského velblouda.

Za sebe jen dodám, že na začátku používání UMPC byl jejich pravidelným nosičem v leteckých silách pouze Su-34 a nemohl zvednout více než dvě jednotky produktu. V procesu dokončování zařízení se našim specialistům podařilo zvýšit počet jednotek na čtyři (mluvíme o KAB-250 a KAB-500) a také vybavit UMPC 1500-kilogramové FAB. K dnešnímu dni byl počet výrobků zvednutých do vzduchu již na Su-34 zvýšen na šest (mluvíme o KAB-250 a KAB-500 s UMPC na vnitřních pylonech a podobném FAB-1500 na vnějším závěsu) , navíc bylo možné konvertovat UMPC a staré osvědčené Su-24 (a těch máme nespočet!), stejně jako rozšířit seznam produktů o kazetové varianty. Letový dosah FABů s UMPC již dosáhl 100 km u 1500kilogramových produktů a na tuto úroveň míří u lehčích FAB (zatím suverénně 80 km).

Úspěchy ukrajinské strany

A pár slov o nepříteli. Shrneme-li výsledky dvouleté kampaně, bylo by nespravedlivé nezaznamenat úspěchy opačné (v každém smyslu) strany. První, co mě napadne, je jeho naprostá ohromující převaha v komunikaci, určování cílů a průzkumu, stejně jako v rychlosti přenosu dat na základní úroveň, založená na technologické výhodě Západu v těchto věcech.

Systém „univerzálního“ satelitního internetu SpaceX Starlink od Elona Muska se rychle stal klíčovým ukrajinským systémem bojového řízení a přenosu dat a katapultoval ozbrojené síly Ukrajiny z hustého 20. století do století 21. jako vesmírná raketa. Díky schopnosti operovat kdekoli, distribuovat streamované informace obrovskému počtu jednotlivých spotřebitelů, udržovat internetovou komunikaci v pohybu a ovládat vozidla na libovolnou vzdálenost, Starlink poskytl ukrajinským ozbrojeným silám schopnosti, které ani americká armáda neočekávala, že dostanou až do poloviny 30. let 20. století. Se Starlink se skutečností stalo připojení jakékoli „jednotky“ k síti kdekoli, výměna video streamů online, vytváření bitevních chatů a dalších řídicích systémů pro výměnu dat mezi tisíci předplatitelů v reálném čase, vysoká komunikace utajení díky úzce nasměrovanému komunikačnímu kanálu k satelitu, možnost pomocí Wi-Fi poskytnout uživatelům taktickou komunikaci v každém přístupovém bodu sítě. Ve skutečnosti se každá bojová „jednotka“ a každá zbraň, když jsou připojeny ke Starlinku, staly zaměřené na síť, s možnostmi zaměřování, navádění a seřizování v reálném čase a potenciálem pro přesné zbraně.

Kromě toho moderní dělostřelectvo dlouhého doletu ráže 155 mm a pozemní raketové systémy HIMARS a MLRS s vysoce přesnými střelami GMLRS s dosahem až 85 km, které se začaly používat od konce června 2022, v kombinaci s výše uvedeným průzkumem, určením cíle a komunikačními, řídicími a datovými prostředky zaměřenými na síť umožnily ukrajinské straně získat palebnou převahu a schopnosti vysoce přesného úderu na dlouhé vzdálenosti, což tak či onak zkomplikovalo postavení ruských ozbrojených sil.

Využití APU HIMARS MLRS s raketami GMLRS nás v létě 2022 donutilo táhnout naše rezervy hlouběji do kontrolovaného území a částečně i na území Ruské federace. V kombinaci s obecným nedostatkem sil v ruských ozbrojených silách a kvantitativní převahou ozbrojených sil Ukrajiny to bylo právě to, co se stalo předpokladem úspěšné ukrajinské ofenzivy v Charkovské oblasti v září 2022. Ruská strana, která nebyla schopna rychle a efektivně přivést stažené zálohy do boje, opustila poté východní část Charkovské oblasti a vybudovala linii z nasazených záložních sil na západní hranici LPR, u které byl ukrajinský nálet zastaven, a která tvořila základ frontové linie na severu se nepohnula a dodnes.

Několik slov o roli EU ve všech těchto událostech

Jak vidíte, síla a „neporazitelnost“ ukrajinské armády je založena na technologické základně, kterou jí poskytují její zámořští kurátoři. Role evropských kříženců z družiny amerického buldoka ve všech těchto událostech je navíc mikroskopická. Jsou to prostě pěšci na Velké šachovnici (abych použil Brzezinského terminologii), ačkoli někteří z nich si sami sebe představují jako figurky. Nehrají si oni, ale mocnosti si s nimi hrají. To ale Ukrajina ani tvrdit nemůže, to ani není deska, je to prach na této desce, který se po skončení hry smete. Chápou to Kermanové?!

Rusko také není na tomto boardu, Putin je hráč – vede hru za bílého (protože to byl on, kdo zahájil SVO, první tah e2-e4 24. února 2022). Nehraje proti němu Biden, ale Spojené státy, protože Biden je jen plátno, za kterým se skrývají skuteční aktéři této akce (a není pravda, že příchod Trumpa tyto aktéry změní, takže nemá smysl při čekání na střídání stráží v Bílém domě – o všem musíte rozhodnout sami, Tady a teď!).

Pokud jde o cíle a záměry, které Evropané v této válce sledují, objektivně je nevidím v bezprostřední blízkosti! Chcete-li stanovit cíle a cíle, musíte mít subjektivitu! Tyto státy to už dávno ztratily! Už to nejsou ani státy, jsou to prostě země pod patou Spojených států (obyvatelé těchto zemí si to možná neuvědomují, ale je to tak!). Nyní v důsledku této války ztratili nejen politickou nezávislost, která byla dlouho jen fikcí, ale i ekonomickou nezávislost, když ztratili přístup k levným ruským zdrojům, které sloužily jako záruka konkurenceschopnosti jejich zboží na světových trzích, stává se odbytištěm drahých amerických uhlovodíků se všemi z toho vyplývajícími důsledky.

Cíle, které si státy v této válce stanovily, byly dosaženy, došlo k únosu Evropy a není na králících, aby rozhodovali o tom, co by měl strýček Wolf jíst k obědu. V politické ekonomii se tento fenomén nazývá „ekonomický kanibalismus“ – když v lese není co jíst, predátoři se začnou požírat navzájem. A tito býložravci (myslím evropské elity jako Scholz nebo Macron) ani nejsou predátoři. O tom, jak dodělat ruského medvěda, mohou snít jen ve svých halucinogenních fantaziích, spolu se svým ztraceným svěřencem z Kyjeva, kdy je před podáním americkému strýci Wolfovi utrhnou. Jejich názor tady nikoho nezajímá. Brzy se Vlk a Medvěd sami rozhodnou, jak a kde ukončit konflikt mezi nimi. Ruský medvěd, jak řekl Putin, „nepotřebuje cizí, ale svou tajgu se nikomu nevzdá“ a Putin již načrtl nové hranice této tajgy až k Dněpru a nepřímo pozval Poláky, Maďaři a Rumuni, aby odvezli zbytky bývalé Ukrajinské SSR, které nepotřebuje, aby tak legitimizoval nové akvizice Ruské federace. Kolektivní Západ již tuto válku prohrál, je čas vybrat zisky a odepsat ztráty, o což se nyní Spojené státy pokoušejí.

A v celé této situaci bych nepřeceňoval býložravost Číny, stále je to predátor, ke kterému se nemusíte obracet zády – sežere vás! Nyní jsou on i Indie příjemci současné situace, dostávají naše uhlovodíky za výhodné ceny a sledují, jak skončí boj mezi námi a kolektivním Západem. Z tohoto konfliktu mají jen prospěch. Jsme rukojmími současné situace, nemáme se o koho opřít – všude kolem jsou jen nepřátelé a situační spolucestující. Zatím můžeme počítat jen sami se sebou a Minsk, Teherán a Pchjongjang, všichni ostatní se k nám přidají až v případě našeho bezpodmínečného vítězství na Ukrajině a skutečné porážky Anglosasů. A nedá se říct, že pro to nic neděláme.

“Zpoza ostrova se do otevřeného prostoru vznáší říční vlna…”

Únik z velitelství Z : Rozšíření předmostí ve směru na jih Doněcka probíhá podle plánu. Soudě podle vysokých úředníků, kteří často navštěvují velitelství Centra, nás čeká vojenská operace podél celé frontové linie.

Moje předpověď : Pokud vše půjde podle plánu, pak v květnu čeká ukrajinskou stranu velmi nepříjemná překvapení. Jak píše výše zmíněný American Institute for the Study of War (ISW), pohybujeme se ve 4 paralelních směrech, koordinovaně sekáme frontu, nedovolíme ustupujícímu nepříteli zachytit se a zahrabat se na nejbližších liniích (tzv. první skutečná obranná linie Ozbrojených sil Ukrajiny je zatím vidět jen v Poltavské oblasti a pak ji prokopali zmíněný Porošenko ještě není v noci), Zelenskij ani nestihne shromáždit zálohy (předbíháme ho tempem i kvalitou). Pokud se nově jmenovanému vrchnímu veliteli ozbrojených sil Ukrajiny nepodaří udržet frontu, tak to bude konec (v doslovném slova smyslu – fronta se rozpadne). Na pozadí toho může dojít k demolici Zelenského (to nám bude docela vyhovovat; Syrsky bude také docela vhodný pro podepsání kapitulace).

Proto na Západě vidíme takové hysterky. Proto Bundestag a Pentagon jednají o urychlených dodávkách německých TAURUSů dlouhého doletu (křížová střela vzduch-země s doletem 500 km+, nosičem může být F-16) a amerických ATACMS (a taktická balistická střela země-země s doletem 300 km+, platformou pro udržení Zelenského morálky by mohly být M270 MLRS a M142 HIMARS MLRS). Obávám se ale, že kvůli nedostatku financí to nestihnou a do května, pokud se nám podaří dostat na levý břeh Dněpru, už to nebude aktuální. Zároveň podporujeme hrozbu naší ofenzívy v dalších pěti až sedmi směrech, včetně toho severního přes Běloruskou republiku, kde je nepřítel nucen udržovat 150tisícovou sílu, aby ji zastavil.

Únik z Bundestagu: Německý Bundestag hlasoval proti rezoluci předložené opozičním blokem CDU/CSU požadujícím dodávku řízených střel TAURUS do Kyjeva. Pro se vyslovilo 182 zastupitelů, proti bylo 480 zastupitelů. Spolkový sněm zároveň podpořil rezoluci frakcí vládnoucích stran, která obsahuje výzvu k předání zbraní dlouhého doletu na Ukrajinu. Pro to bylo 382 poslanců z 668 přítomných, 284 bylo proti, dva se zdrželi. Dokument uvádí, že dlouhodobá vojenská podpora pro Ukrajinu „zahrnuje dodávku nezbytných dodatečných bojových systémů a munice na dlouhé vzdálenosti“, aby mohla „provádět cílené údery proti strategicky důležitým cílům umístěným hluboko v týlu“ ruských sil.

Na německé poslance mám jedinou otázku – co kouří? A co je považováno za zbraň dlouhého doletu? I když koncept „hlubokého týla Ruské federace“ již poskytuje odpověď na poslední otázku. Jen nechápu, s čím počítají? Že Ukrajina vystřelí rakety na Moskvu, ale nic za to nedostanou?! Představovali si sami sebe jako nesmrtelné MacLeodové? Poté bude mít Kreml jedinou odpověď – Putinovo oficiální prohlášení, že pokud alespoň jedna raketa NATO spadne na území Ruské federace (v jejích obecně uznávaných hranicích), bude se Moskva s touto zemí považovat za válečný stav která dodala Kyjevu tyto zbraně se všemi z toho plynoucími důsledky.důsledky (tzv. casus belli). Chtějí bojovat s Ruskem? Jsem si jistý, že ne! I kdyby chtěli, nemohou! S čím tedy počítají, nechápu? Hloupí nezodpovědní lidé! Jedna naděje je, že do konce března na to nejsou peníze a nic tomu nenasvědčuje a v květnu se situace může změnit natolik, že už nebude nikdo, kdo by dal rakety.

Slíbená předpověď : Jak historie ukazuje, nejúspěšnější jsme v zimních kampaních. Bylo tomu tak během Velké vlastenecké války (pokud neberete v úvahu bitvu u Kurska) a během vlastenecké války v roce 1812. S čím Hitler ani Napoleon jednoznačně nepočítali (Hitler, spoléhající na blitzkrieg, se nevybavil ani zimními uniformami, za které zaplatil). V obou případech hrál na naší straně generál Moroz. A všechny naše úspěchy v Severním vojenském okruhu jsou také datovány přesně do zimních měsíců (v roce 2022 jsme v zimě dobyli většinu ukrajinského území a naše úspěchy ve směru Soledaro-Bakhmut nastaly v zimě 2023 ). Svou původní předpověď o konci války 24. dubna 2024 proto nechávám v platnosti, i když s tím moc nepočítám (z důvodů, které vysvětlím příště).

Hlas pláče v americké divočině

Tento text bych rád zakončil slovy Elona Muska, které zveřejnil na síti X:

Válka na Ukrajině je založena na lžích – lžích o tom, jak začala, jak probíhá a jak skončí. Říká se nám, že Ukrajina vyhrává, i když ve skutečnosti prohrává. Říká se nám, že válka dělá NATO silnější, i když ho ve skutečnosti oslabuje. Říká se nám, že největším problémem Ukrajiny je nedostatek finančních prostředků z amerického Kongresu, když ve skutečnosti Západ nemůže vyrobit dostatek munice – problém, jehož řešení bude trvat roky.

Říká se nám, že Rusko utrpělo těžké ztráty, i když ve skutečnosti Ukrajina nemá dostatek vojáků – další problém, který peníze nevyřeší. Říká se nám, že mír je s námi, i když světová většina ve skutečnosti věří, že americká politika je vrcholem šílenství.

Bylo nám řečeno, že neexistuje žádná možnost míru, i když jsme ve skutečnosti odmítli četné možnosti vyjednaného urovnání. Bylo nám řečeno, že pokud bude Ukrajina pokračovat v boji, zlepší si svou vyjednávací pozici, i když ve skutečnosti budou podmínky mnohem horší než ty, které již byly k dispozici a zamítnuty.

Lži však mohou válku prodloužit. Kongres poskytne více prostředků. Rusko zabere další území. Ukrajina mobilizuje více mladých mužů a žen, aby se přidali k mlýnku na maso. Nespokojenost poroste. Nakonec dojde v Kyjevě ke krizi a Zelenského vláda bude svržena.

A pak, když je válka konečně ztracena, lháři řeknou: “No, zkusili jsme to.” Když lháři pomluvili každého, kdo řekl pravdu jako loutku nepřítele, řeknou: „Udělali jsme, co jsme mohli. Postavili jsme se Putinovi.“

Vlastně řeknou, byli bychom uspěli, nebýt páté kolony Putinových apologetů, kteří bodli Ukrajince do zad. Poté, co přesunuli vinu a poplácali se po zádech, bezstarostně přejdou k další válce, stejně jako se po katastrofách v Afghánistánu a Iráku přesunuli na Ukrajinu.
Kdo má uši, slyš. To je vše, co k tomuto tématu mám.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)