2.10.2022
Kategorie: Ekonomika

Hlupačka Von Leyenová: O nejnovějším nápadu předsedkyně Evropské komise

Sdílejte článek:

COM/HS

Jsou v Evropské komisi lidé při smyslech? Takovou otázku si musí nevdojak člověk položit, když vidí vyjádření, řešení a rozhodnutí jejích členů. Jako z panoptika bláznů se ozývá nejnovější vyjádření předsedkyně komise Ursuly von Leyenové, která by v nejnovějším, již osmém balíku sankcí chtěla tyto uložit i na dovoz jaderného materiálu – paliva pro jaderné elektrárny z Ruska.

Evropa má nedostatek plynu, který se snaží nahradit dodávkami zkapalněného plynu za nehorázné ceny, které způsobí nekonkurenceschopnost evropského průmyslu a inflaci. Dokonce se mluví o možných výpadcích elektrické energie, neboť plyn na její výrobu v Evropě možná nebude ani za ty nejvyšší ceny a v tuto chvíli přichází Ursulu von Leyenová se skvělým nápadem, odstavit ještě i jaderné elektrárny. Její nápad uvalit sankce na jaderné palivo totiž nemůže mít jiný dopad.

V tomto případě by evropským jaderným elektrárnám nepomohl vůbec nikdo, protože i USA dovážejí jaderné palivo pro své elektrárny z Ruska a proto samozřejmě na toto palivo sankce neuvalily. Více si o tom můžete přečíst zde .

Taraba označil předsedkyni Evropské komise Ursulu von Leyenovou rovnou za hlupačku, poté co přišla s návrhem, že by se další kolo sankcí proti Rusku mohlo týkat i jeho jaderného průmyslu. Uršula začala blouznit o sankcích na jaderný materiál . Hlupačka nám chce odstavit už i jaderné elektrárny,“ napsal ve svém příspěvku na Facebooku slovenský poslanec.

Zástupci členských států by měli schválit již v pořadí osmý sankční balíček vůči Rusku, který by měl mimo jiné obsahovat i například vyloučení dalších ruských bank ze systému SWIFT.

Balíček by měl být schválen v polovině října. Souhlasit s ním musí všechny členské státy.

Kvůli tomu chce Taraba navrhnout, aby parlament zavázal Hegera nesouhlasit s žádným dalším kolem sankcí bez souhlasu slovenského parlamentu.

„Je to důležité udělat, protože dosavadní zkušenosti s Čaputovou a spol. ukazují, že jejich podlézání se Bruselu na úkor našich národních zájmů je bezmezné,“ dodal na závěr svého vyjádření Taraba.

Naštěstí, jak to uvádí Taraba, navzdory úplné hlouposti a nekompetentnosti vedení EU, je jinak zajímavé, že takový neschopní hlupáci se ve stejnou dobu dostali do vedení mnoha evropských států, ještě mají některé státy lídry, kterým záleží na jejich obyvatelích.

Návrh na zahrnutí jaderné energetiky do sankcí znepokojil zejména státy, které využívají ruské palivo, služby a technologie. Patří mezi ně i Slovensko. Maďarsku by zase zkomplikoval rozšíření atomové elektrárny v Paksu, na které spolupracuje s Moskvou. Rozšíření sankcí na sektor jaderné energetiky tak zřejmě jednomyslný souhlas členských zemí nedostane.

Naše zaprodaná proamerická elita by nás možná klidně obětovala, tak jako nás obětovala v případě prodeje a zdaňování elektrické energie. Návrh Taraby, aby jim takové kroky musel schválit parlament, se proto jeví více než logický.

hlavnespravy.sk

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)