21.5.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

EU zablokuje financování těch evropských regionů, které odmítnou prosazovat ideologii LGBTQI

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jedná se samozřejmě zejména o regiony v Polsku, případně v Maďarsku, ale nově sem může být zařazena také Itálie, kde se chystá nová vláda zavádět podobné zákony jako ve dvou uvedených zemích, aby byly před LGBTQ indoktrinací chráněny zejména děti.

To se ovšem už dlouhodobě nelíbí EU, nicméně nyní přichází od Macronova spolustraníka upozornění na to, že podobné zavádění politiky neodpovídající „hodnotám EU“ musí být patřičně sankcionováno.

Měl pak na mysli zejména některé polské regiony, které se vyhlásily za „zóny bez LGBTQ.“

Pierre Karleskind, člen Evropského parlamentu za stranu La République En Marche Emmanuela Macrona, která patří k frakci Renew Europe (v ní je zastoupeno i hnutí ANO), prohlásil, že Brusel zablokuje poskytování finančních prostředků EU místním regionům, které se snaží bojovat proti LGBT ideologii.

Europoslanec, který má velmi silné názory na to, jak zabránit národním vládám v rozhodování o ochraně dětí před LGBTI materiály ve školách, kontaktoval vysoké úředníky v Bruselu kvůli obavám, které měl ohledně některých regionů v Polsku, které podepsaly prohlášení, v němž se označují za „zóny bez ideologie LGBT“.

Nyní Karleskind na Twitteru tvrdí, že od svých nadřízených obdržel příslib, že EU zablokuje kterémukoli z těchto regionů příjem daňových prostředků přidělených blokem, dokud neukončí svůj odpor vůči jeho progresivním ideálům.

„Je to potvrzené!“ slavil na internetu. „Ani jedno euro z EU nepůjde na financování komunit označených jako „LGBT-free zones“ v Polsku. Evropská komise mi v dopise potvrzuje, že splnila své hrozby,“ pokračoval s tím, že „bez respektu k hodnotám EU nebudou žádné peníze z EU.“

Jak bude tato akce fungovat v praxi, se teprve uvidí: přiložený dokument přímo netvrdí, zda takové „zóny bez ideologie LGBT“ porušují pravidla EU.

Místo toho vágně odkazuje na to, že jednotlivé členské státy EU jsou povinny respektovat Listinu základních práv Evropské unie při provádění programů EU a dodává, že dotyčné regiony  takový kodex porušují svým rozhodnutím bojovat proti ideologii LGBT…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)