31.12.2022
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Drzost nevychovance Jurečky nezná mezí

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Koncem listopadu mi přišel do firemní schránky od ministra Jurečky sebeoslavný dopis i s jeho podpisem. Tvářil se jako zájem pana Jurečky o problémy zaměstnavatelů. Kromě jiného tam stálo, že pomáhají zaměstnavatelům tím, že podporují částečné úvazky, že utrácejí naše peníze za další zbytečný IT projekt a dále podporují Ukrajince, aby u nás pracovali.

Čekal bych, že Jurečka se jako ten, koho vydržujeme z našich daní ve vládě, se pochlubí tím, jak kontrolují sociální a zdravotní turistiku Ukrajinců, jak kontrolují, že Ukrajinci nezneužívají sociální dávky, jak kontrolují to, že sem z Ukrajiny nepřijde nikdo s plným trestním rejstříkem, žádný nacista z teroristických bojůvek jako Azov, Ajdar, Dnipro, či hnutí Pravý prostor.

Dále má Jurečka tu drzost mi psát lež, že „vláda pomáhá s vysokými cenami energií“, nejvíce ovšem konkrétně tím, že na webu MPSV je kalkulačka na výpočet plateb nenasytným dodavatelům energií. To je panečku výkon – spousta úředníků na MPSV a výsledek jejich práce – webová kalkulačka.

O žádné konkrétní pomoci s vysokými cenami energií ovšem drzý Jurečka nepíše. Mně stoupnou náklady na plyn od 1.1.2023 o 40 % díky Fialově vládě totálních netáhel, mému otci v paneláku náklady na elektřinu od ČEZu o více než 100 %. A to můj otec vidí z balkonu na elektrárnu Prunéřov, tak i Tušimice.

Stačí se podívat na Slovensko, že věci jdou dělat i jinak. Tam, je každý odběratel elektřiny pod 30 MWh ročně, ohroženým odběratelem a platí regulované ceny. To platí i pro firmy, i pro živnostníky. Aby Slováci ulehčili občanům i firmám, zruší televizní a rozhlasové poplatky, dojde ke snížení DPH na některé služby. Je vidět, že zlodějská Fialova pětikolka, nic takového nezvládne.

Jak si „váží“ nevychovanec Jurečka zaměstnavatelů bylo vidět i na tom, jaké lhůty k vyjádření v jeho dotazníkovém dopise stály, ačkoliv byl dotazník, na který dopis odkazoval, dobrovolný. Cituji: „odpovězte ideálně okamžitě, nejpozději pak do 5 pracovních dnů …“. Paráda !!! Kdy budou pracovat úředníci ve lhůtách: „ideálně okamžitě, nejpozději do 5 pracovních dnů ?“ O tom Jurečka mlčí, vychování zjevně nemá. Jistě zaměstnavatelé, nemají co na práci a tak rádi vyplňují okamžitě nějaké dotazníky. Je vidět, že Jurečka o reálném světě ani ponětí.

Napsal jsem tedy panu Jurečkovi mé vlastní návrhy ke zlepšení situace zaměstnavatelů jako třeba : snížení daní, snížení odvodů, odstranění Fialovy vlády jakoukoliv cestou, odvolání vedení ČEZu, kvůli snížení daní potom – snížení platu ústavním činitelům o 50 %, snížení počtu úředníků o 70 %, zrušení krajů, zrušení Senátu, zrušení zbytečných úřadů jako třeba úřad pro ochranu osobních údajů či kontrolu volebních kampaní …

Nepřišla žádná odpověď, žádné poděkování a to ani ideálně okamžitě a ani pak nejpozději pak do 5 pracovních dnů. Jurečka zná jen, kážu vodu, piju víno.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)