15.8.2023
Kategorie: Ze světa

Co bude pak?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Já dnes budu pokračovat v povídání, které jsem začal včera. O tom, že je třeba zůstat mimo válku. Protože když se dostaneme do války, budou v ní platit válečná pravidla. Drsná pravidla. Víte, kdykoliv se bavím s těmi několika liberály, kteří ještě jsou ochotni diskutovat a neutínají debatu šmahem, tak jejich závěrečný argument nakonec vždycky je, že Ukrajina brání Rusku, aby došlo až sem. Ukrajinci bojují, aby Rus ve své imperiální chuti nezabral znovu Českou republiku.

Proto je zapotřebí zásobovat Ukrajinu zbraněmi i penězi. Udržet Rusa co nejdál od nás.

Jenže skoro nikdy nedojde na debatu, jestli to takhle lze dělat do nekonečna. I oni si už všimli videí, jak verbíři berou, koho mohou. CNN to občas pustí. Dokonce nám majnstrým v poslední době mluví o velkých ztrátách a nějak přestává podceňovat ruskou armádu. Už dlouho jsem neslyšel od žádného Visingra o ožralých mužicích. Naopak… stále častěji se objevují informace, že Rusko do armády nalilo biliony peněz a Rusům to nevadí. Nebo že pro Rusy není žádný problém nakupovat embargované čipy… A dokonce už majsnstrým pomalu mluví i o tom, že Západu fakt dochází munice.

Ptám se, co se stane, pokud Rus jednoho dne frontu prolomí? Co se stane, pokud jednoho dne dojdou Ukrajině vojáci? Rusko je větší než Ukrajina, má na svém území všechny suroviny a za zády největší továrnu světa. Většina zemí postsovětského prostoru sice na Západ vysílá signály, jak Rusko nemají rádi, ale čísla hovoří jasně – prostě je to jen postoj, aby mohli na Západě nakupovat a v Rusku prodávat. Rusko se nehroutí. Vůbec. A západní sankce jsou tak děravé, že si Rusové klidně vystřelí sondu na měsíc. Ukrajinské pračky obsahují asi dost čipů…

Co přijde, až se jednoho dne ukrajinská obrana zhroutí? Bude Rusko dost vyčerpané, aby sem nedošlo, i když už mezi námi nebude henta Ukrajina? Všichni se shodují, že Rus bojuje hlavně převahou v dělostřelectvu a nikoliv převahou v lidech. A ohlašují budování jeden a půl milionové armády. Nebo ještě dřív pošle celá Evropa všechny použitelné zbraně a pak už jí pro vlastní obranu nic nezbude? Od začátku války nám média říkají pořád to stejné zbožné přání – Rusko se zhroutí. Už už mu dochází munice, jídlo i vojáci. Putin brzy umře. Čísla říkají opak… Rusko předběhlo Německo, stalo se pátou největší ekonomikou světa a největší v Evropě. Ano, Němci už nemají henten levný ruský plyn… Co bude na konci této války? Zhroucená Ukrajina a Rusko s milionovou armádou, kterou nepoužilo na bojišti? Neměli bychom se ptát Černochové, jak je na tom ve skutečnosti naše armáda?

Co se stane, pokud bude ukrajinská armáda poražena? Nastoupíme my? Sice už definitivně beze zbraní a bez techniky, ale lidí je jak sraček, že Kefalín? Nebo se tu začnou politici hemžit, lomit rukama a nasedat na letadla směr USA? Něco mi říká, že Rusové mohou tu svojí taktiku ala Verdun dělat minimálně do amerických voleb. Co když vyhraje Trump? Nebo co když vyhraje ten mladý Kennedy? Nebo DeSantis? Co když zase před Bílým domem vystoupí nový prezident a řekne, America first, stahujeme se z Evropy (koneckonců jejich hi-tech továrny už tu máme) a Evropané ať si poradí sami…?

Poradíme si sami? Takhle se odcházelo z Afghanistánu… Cempeři psali, jak se afghánská vláda udrží a dezinformátoři lžou a Tálibáncům stačilo pár džípů, aby s nimi zabírali celé provincie.

Neměli bychom začít přemýšlet i o tom, že se to celé na Ukrajině nepovede? Že přes všechny proklamace jednoho dne ukrajinská armáda prostě povolí? Nebo hůř… jednoho dne někdo propálí, jak velké ztráty Ukrajinci mají a oni se otočí proti svým pánům… Fakt se to nemůže stát? Mají naši transatlantičtí bratři všechno pod kontrolou? Nedávno ukázali, že nemají. A to proti nim stáli vousáči v sandálích. Teď proti nim stojí technologicky vyspělý nepřítel, který se dovede postarat, aby nad bojištěm ukrajinské drony nelétaly, ale ruské ano. V poslední době už vidím jen ruské mapky bojiště a ukrajinské vůbec. Asi aby na nich nemuseli ukázat, jak nic nedobyli. Před půl rokem byl podobný ruský postup důvodem ke štiplavým poznámkám o ruské neschopnosti. A to bojovali o město a Ukrajinci tam obětovali celé bataliony.

Pokud by se to takhle mělo stát, kdo na tom bude líp? Češi nebo Maďaři? Kdo stojí mimo válku? My s Ukrajinou buď zvítězíme nebo prohrajeme. Maďaři s Ukrajinou nezvítězí, ale rozhodně s ní také neprohrají. Kdo si zachoval svoje zbraně, protože je odmítl předat na Ukrajinu? Kolik nám zbylo pojízdných tanků? Čtyři? Kolik javelinů máme na skladě? A co Poláci? Mají? Nebo také odevzdali a teď čekají, až někdy za dlouho něco dostanou? Já nevím. Jsme prý demokracie, ale tady se člověk nic použitelného nedozví. Jen hovadiny, jak Putin už dvacetkrát umřel.

A jen tak mezi námi… máme alespoň pro naše vojáky dost polních lopatek? Rusům se prý docela osvědčily…

Pokud se to celé podělá, ještě budeme vzpomínat, jak si Orbán zachoval bojeschopnost… Maďaři ho pak budou mít hodně rádi… U nás to bude zřejmě horší. Aby pak nepřijela jedna ruská kolona co dojede až na Pražský hrad… Za potlesku dojatých Pražanů samozřejmě…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)