2.2.2023
Kategorie: Ekonomika

Česko má největší ekonomické potíže v EU … už píše i provládní Seznam

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

“Česko má největší ekonomické potíže v EU.”


Ne, přátelé, to neříkám já, ale včerejší článek na portálu Seznam zprávy. 

A ještě na tomtéž místě naleznete potvrzení, že jsme jako jediný stát v EU oficiálně ve fázi recese a že společně se Španělskem jsme jediné dvě země v Evropě, které se po covidovém období ještě nedosáhli předkrizové úrovně z roku 2019.

No, když už se do tak adresné kritiky pouští i totálně provládní Seznam, tak se to patrně začíná pětidemoliční vládě národní katastrofy pořádně drolit pod rukama.

Jsem zvědav, s jakou výmluvou vyrukují jejich skalní zastánci tentokrát.

Covid a Putin asi tentokrát už stačit nebudou – tyto dva nejoblíbenější důvody, na něž pan Fiala svoji naprostou neschopnost opakovaně svádí, jaksi nevysvětlují to, proč je na tom celá Evropa výrazně lépe než my.

Když už včera bylo to vysvědčení, tak za ekonomiku by naše vláda dostala krásnou velikou pětku. A to už ani nemluvím o známce z chování. Tak nízký stupeň snad ani ve škole nemají.

Ono tedy, když to člověk vezme kolem a kolem (léky, inflace, válečné štvaní, zpřísnění emisních povolenek, vakcinační kampaně atd.), tak v podstatě propadají úplně ze všeho.

Jen z pletení by paní Pekarová-Adamová mohla možná uhrát pěknou čtyřku. S těmi stovkami jehlic, které ji byly adresu sněmovny doručeny, už by to snad zvládlo i úplné nemehlo.

I když teď si říkám, že v tomhle předmětu by asi ještě více vynikal Jozef Síkela. Ten si totiž neustále plete závěrnou elektrárnu se závětrnou.

Sice nevím, zda se jeho zmatené vyjadřování může coby tato forma ručních prací počítat, ale abyste neřekli, že jsem na naše ústavní činitele moc přísný, tak já mu to teda uznám.

 

Jindřich Rajchl

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)