Je hezké, že společnost H2 Global Group sídlí v Moravskoslezském kraji. Ale stejně tak mohla sídlit někde u Aše. S propagací samotného kraje tedy nákup a provoz kol s vodíkovým pohonem nemá nic společného. Společnost H2 Global Group je soukromá, kraj ovšem bude skrze agenturu Moravian-Silesian Tourism propagovat její čistě komerční výrobek (nyní vlastně prototyp, který se ovšem i po propagaci krajem jistě stane komerční. „Jde sice jen o prototyp, ale ještě letos by se mělo začít vyrábět,“ napsala k tématu společnost H2 Global Group). Nebylo by tedy zcela na místě, aby H2 Global Group kola kraji přinejmenším darovala, když už nebude platit za propagaci? Vůči daňovému poplatníkovi je to trochu nespravedlivé, abych tak řekl. Takové nemilé mizení peněz zcela nemístným způsobem v dokonale nevhodnou dobu, kdy si lidé čtou o takových kšeftech a sami nemají na zaplacení elektřiny. Nakrkne to. Všichni jsme jistě patřičně hrdí na H2 Global Group, přejeme jim vše dobré, ale ne každý chce přispívat na nákup jejich kol z kasy kraje, potažmo státu. Je to komerční výroba i prodej. Není jediný důvod, aby se daňoví poplatníci skládali zrovna na tohle. Není to k užitku všech, ale k užitku několika málo jedinců na úkor všech.
Česká republika – čórky a rozkrádačky aneb Pojďme vzít konec spalovacích motorů jako příležitost
ŠTĚPÁN CHÁB
Ostravská společnost H2 Global Group vyvinula kolo na vodíkový pohon. Prý to její vývojáři a technici zvládli za dva měsíce, což je bomba, šikovní jsou. Na jednu vodíkovou bombu prý ujede kolo až 150 kilometrů. Sláva na nebesích. Ale je tu jedna podivná věc. Dvě kola s vodíkovým pohonem si podle iDnes koupil úřad Moravskoslezského kraje. Za krásných 397 tisíc korun. A já se tak ptám – to je legální párty na účet daňového poplatníka? Prý ho bude zkoušet krajská turistická agentura Moravian-Silesian Tourism, kterou zřizuje kraj. Jezdit po kopcích, po lesích, po výmolech kraje.
A tak jsem radši hledal druhý zdroj informace, že Moravskoslezský kraj bude agentura Moravian-Silesian Tourism sjíždět na kole s vodíkem. Jenže nikde nebyl k nalezení. Jen noticka na iDnes ve znění: „Například za pouhá dvě kola na vodíkový pohon, která si nedávno pořídil Krajský úřad Moravskoslezského kraje, zaplatili daňoví poplatníci 397 tisíc korun. Na kolech budou jezdit zaměstnanci krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism.“
Pro jistotu jsem se obrátil na samotnou agenturu a jejího jednatele Petra Koudelu. Ten mi napsal: „Dle mých informací je zatím nemá ani kraj (mají snad tento záměr), ale bližší info k případnému dodání zatím nemáme. Ani jaká společnost by měla případně dodávat.“ A k čemu mají obě kola sloužit? I tady mi pan Koudela odpověděl.
„Pokud je v budoucnu kraj opravdu pro pilotní odzkoušení získá a předá k pilotnímu užívání k nám, tak jak bylo medializováno, využije náš cyklokoordinátor: testovací provoz (v horském či městském provozu), využití při medializaci této vodíkové technologie, návštěvách či zájmu novinářů, blogerů, destinačních press tripech, publicitě tématu, vzdělávacích či jiných akcích, které realizujeme. Následně po pilotním odzkoušení, máme zatím představu, že bychom poté předali dál např. pořádkovým složkám,“ vyjmenoval Petr Koudela, jak agentura kola využije.
A teď je tu otázka. Je tohle role státu? Chápu, že první české (nikoliv první světové) kolo s vodíkovým pohonem je svým způsobem jakousi místní raritou a chloubou, kterou je třeba propagovat a dát jí jméno. Ale je na místě, aby kraj investoval bez mála 400 tisíc na rekreační pobavení svých úředníků a na pár ukázek inovačního přístupu k dopravě, kdy vznikne několik málo regionálních článků a jedna reportáž regionální televize? Přičemž krajská agentura, tedy agentura zřizovaná státem, bude propagovat výrobek soukromé společnosti, která nejenže za tuto propagaci nezaplatí patřičný obnos, ale navíc stát, potažmo peněženku daňového poplatníka, zkasíruje o 400 tisíc. To je podivné. Až to smrdí dobrým známým na dobrém místě na úřadu kraje. Což netvrdím, jen to tím páchne.
Klid … tohle jsou drobné oproti běžným úřednických levých domů …. a karma … je zdarma …. jen ať na tom lítaj co to dá …. znáte příběh toho supersportu jak si na hraní obstarali za naše prachy fízlové a bum hendka z toho udělali s velkou ostudou papalášci fízlovští hromádku šrotu … taková koloběžka to je prevít .. nemá airbagy ani pás ani pořádné vyvážení zabraňující let přes řídítka hubou směr vozovka …. to končí hodně špatně
To víte no .. diktátoři vždy stavěli za peníze poddaných zotročených honosná sídla na odiv vozili se ve zlatých kočárech a budovali si silnou armádu proti lidem …. moc mového … jen by to chtě,lo trochu ubrat v té politické korektnosti a přesně jako s každým dikátorem s nima jedna ta oslovovat je tak aby se řočilovali aspoň nad svejma lžema o jakési demokracii a svobodě kterou vytrvale urputně odstraňují a zakazují …
V rozměru kraje jde o dvě vodíková kola ( co je to za hovadinu – vodíkové kolo? ) V rozměru EU máme na stejném principu elekroauta. Někdo si pořídí továrnu na baterie a tak se nařídí konec spalovacích motorů….. To není nějaký závan morálního smradu, to tak prostě je.
Skupina významných českých vědců vyzvala Fialu k zabránění přijetí ekologických zákonů od EU, která mají zlikvidovat spalovací motory z výroby a používání v zemích EU:
https://echo24.cz/a/HSPfZ/zpravy-veda-zakaz-spalovaci-motory-stagnace-vedci-vyzvali-fialu
Jenže ten technický a ekonomický negramot je samozřejmě neposlechne. A důvod? Protože je to obyčejný vůl!
On není negramot a vul. On je zlocinec. Myslím, že dnes se nedá pochybovat že byl dosazen zfalšovanými volbami.
Aby bylo jasno – ten slavný vodíkový pohon je obyčejné elektrokolo. Vodík prochází přes soustavu membrán a vytváří se elektrický náboj. Tedy obyčejný elektromotor s autonomním zdrojem. Teď si položme otázku, kolik stojí výroba 1 kg vodíku a kolik se z něj získá zužitkovatelné energie.
Cokoli s nádobkou se stlačeným vodíkem je ideální dopravní prostředek¨
…pro sebevražedné atentátníky