6.8.2022
Kategorie: Ekonomika

Češi schudnou během příštích dvou let o třetinu

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Zase se nám včera urodilo několik zajímavých informací, které stojí za to okomentovat. Tak pojďme na to.

Kontrola zjistila, že provozovatelé čerpacích stanic si navýšili marže

To je mi ale překvapení! Kontroloři po důsledném bádání přišli na to, co muselo být jasné každému, kdo ovládá základní trojčlenku už dávno. Ono když barel ropy brent stojí na burze to samé co před válkou, zatímco na benzínce zaplatíme v koncové ceně o 15 korun víc, tak nemusíte být úplně Einstein, abyste pochopili, komu jde do kapsy ten rozdíl. Provozovatelé čerpacích stanic zvýšili v reakci na zahájení vojenského konfliktu ceny a poté, když se situace uklidnila, už je jaksi zapomněli snížit na původní úroveň. Nyní má pan Fiala ideální pozici, aby zakročil a provozovatelům jasně sdělil, že když naprosto bezskrupulózně zneužili situace k tomu, aby v době blížící se krize vytáhli z kapes našich občanů peněz tím, že si navýšili zisky, tak teď pro změnu budou platit oni. Natvrdo bych zastropoval cenu pohonných hmot na úrovni cen z 23.2.2022. A kdyby křičeli, že se jim od té doby zvedly náklady, tak bych jim suše odvětil, že si za toho půl roku, kdy nás tady na základě kartelové dohody všechny obírali, určitě nějakou tu „vatu“ vytvořili. Nicméně počítám, že Péťa udělá to, co vždycky – nic.

Uragán Pelosi opět udeřil

Díky návštěvě Nancy Pelosiové na Tchajwanu ukončila Čína spolupráci s USA v mnoha oblastech, Tahle herdekbaba škodí Američanům soustavně už několik desítek let. Tím, že sleduju tamní politiku poměrně detailně, tak jsem viděl celou řadu jejich výstupů, za něž by se nemusel stydět ani Joe Biden. Teď jedním svým výletem znehodnotila práci svých diplomatů za posledních 15 let. Myslím, že Miloš Vystrčil musel mít včera večer pořádnou depresi – na rozdíl od Pelosiové jeho návštěva Tchajwanu i následné pozvání tchajwanské delegace k nám nezpůsobilo vůbec nic. Přitom by si tak přál dosáhnout stejného výsledku jako Crazy Nancy. Ale on jaksi vůbec nikoho nezajímá.

Podle prognózy ČNB zchudnou Češi během příštích dvou let o třetinu

A to jsou podle mě kluci v ČNB ještě příliš optimističtí. Zbývá možná jen dodat, že nejvíc to odnese nižší a střední třída a důchodci. Představte si, že vás někdo okrade o třetinu Vašeho majetku a vy ho ještě obhajujete a říkáte, že odvádí skvělou práci. Říkáte si, že to je šílenost? Kdepak, to je realita všech voličů, kteří stále ještě hájí naprostou destrukci naší republiky, kterou zcela vědomě realizuje naše pětidemoliční vláda. Mám skvělý návod na obhajobu pro všechny dopadené zloděje – na výslechu jen řekněte, že za to, že jste někomu ukradli peníze, může Putin a Babiš. Podle všeho by to mělo stačit.

Česká republika se dostává na úroveň Indie. I u nás už získá tur domácí statut posvátné nedotkutelnosti

Pan ředitel BIS Koudelka nám oznámil, že nelze nadále trpět znevažování funkce předsedkyně sněmovny s tím, že s tím bude muset něco dělat. Já bych mu navrhl ihned zatknout Markétu Pekarovou Adamovou. Neboť nikdo v naší historii neznevážil post třetího nejvyššího ústavního činitele tak jako právě ona.

 

Jindřich Rajchl

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)