6.6.2024
Kategorie: Politika

Blyštivý Nutellák a Andy

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Omlouvám se všem jemnocitným sledovatelům, není to urážka, i když by mohla být, ale přesně takhle na mě včerejší debata působila. Nechci to moc rozebírat, ke konci jsem byla už na prahu usnutí z toho, jak to bylo pořád dokola. Ale nechci porušit tradici debatního hodnocení.


Místy chudák Tománková nevěděla co si počít, přišlo mi, že Fiala dostával více prostoru, a Babiše vždycky tak nějak zařízla. Nicméně nejsem si jistá, že to byla v tomto případě škoda, a to především pro něj. To, že to není žádný rétor víme všichni, ale včera to tedy bylo brutální. Místy se do toho zamotal tak, až řekl opak toho, co říci chtěl.

Fiala mlel naučené fráze a vůbec mu nevadilo, že mele nesmysly. Nevím, jestli si vzpomínáte na debaty z dob Klause a Zemana, ale bývaly to bryskní výměny argumentů. Nyní jsme na úrovni hokynářek, pomluv, drbů a osobních útoků. Tam jsme klesli. Víme, že Babiš lže, že Fiala lže a že vlastně všichni lžou. Což je možná nakonec pravda.

A protože nechci končit tak depresivně, tak pár perliček.

Premiér Lesklé čelo:

– Já jsem proti Unii, protože jsem byl proti té Unii, která byla předtím. Pak dostali Uršule, já jsem se změnil a Unie se změnila a teď se měníme spolu.
– Jsem v Evropě důležitý lídr. Je to vidět, Česká republika je v Unii důležitá, náš hlas je slyšet. Tak jasně. Proto stojíte na fotkách v koutku, proto vás Macron ignoruje i v Praze, proto se Mluví s Orbánem a proto děláme všechno dřív, než musíme. Proto jsme stále na ocasu ve všem, kromě cen.
– Revidujeme Green Deal k lepšímu. Tak určitě. Doba kamenná už čeká a průmysl zhasne.
– Tlak Nutelly změnil chování řetězců a potraviny zlevňují. Tak jasně, proto jsou pořád nejdražší široko daleko.
– Unie se mění směrem ke zdravému rozumu, od ideologie k realitě. Musím se přiznat, že toto mě normálně rozesmálo, protože jestli se někam Unii mění, tak je to přesně opačným směrem. Nicméně zde je nejvíce vidět, jak je evropský lídr už zcela v jiné dimenzi, a mimo tento časoprostor. Vidím to na nějaký tichý ostrov v Tichém oceánu a bylinkový čaj.

Andrej Bába Babiš:

Tam to bylo těžší, těch dlouhých vět moc nebylo.

– Lžete! To je sice pravda, ale vy jste ten Green Deal fakt schválili. Ne ochranu včeliček a motýle. Green Deal.
– Vy jste někde vyhrabali plesnivou munici a ona tam teď nefunguje. Ona už tam je? Aha.
– Chudáci Němci musí propustit Němce a šikovné Čechy si nechat. Tak tady asi nějaká přesmyčka..
– Neděláte nic jen si honíte pořád tu munici a pořád a pořád a pořád. Dokola.
– Vy potřebujete psychiatra! Tak to asi tady by se dalo souhlasit…

Bylo to tak ubohé, že snad by bylo lepší, kdyby se to vůbec nekonalo. Ovečky na obou stranách tleskali, premiér se leskl a rozhazoval rukama, předseda ANO mluvil o tématech mimo otázky i téma, moderátorka byla na prahu zoufalství. A já taky. Chcete politiky a dostanete tohle.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)