29.3.2023
Kategorie: Politika

Arogance, amatérství a hloupost

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Markéta Pekarová Adamová se svou suitou navštívila Taiwan. Čímž hodila vidle do už tak narušených vztahů s Čínou. Zarputilost, se kterou naši současní ústavní činitelé ničí vše, co dosud fungovalo a bylo pro Českou republiku přínosné, je ukázkou nikoliv hrdosti, ale spíše nepochopení zákoutí a základů diplomacie i ekonomie. Nynější vláda a její deriváty v obou komorách Parlamentu ČR a na Pražském hradu už nadělaly tolik škod, že jejich náprava bude trvat dlouhou dobu, dojde li k ní vůbec.

Představa, že Pětikoalice bude vládnout ještě téměř 3 roky, je děsivá. Zahraniční politika bezvýhradně zaměřená na řiťolezectví do těch momentálně možnými potížemi nejvíce postižených zadnic, tedy do amerických a eurounijních, hraničí se sebevraždou. Omlouváme se za nepříliš profesionální názvosloví v tomto článku, ale naštvanost na práci politiků přesahuje jakékoliv společenské normy. Pekarová Adamová prostě naprosto jasně škodí zemi, která umožnila průměrné zaměstnankyni mobilního operátora po pár letech nakrucování se před starými bardy v Top09 dosednout na jen těžko získatelné křeslo předsedkyně sněmovny. Jistě znáte desítky mnohem inteligentnějších a schopnějších lidí, než je Pekarová. K zamyšlení tedy je, co ji reálně mohlo katapultovat tak vysoko? Nechceme se snižovat k postelové konspiraci, o té nic nevíme, byť například v ČT jde o možné schody k vysněným postům. U Pekarové se spíše zdá, že právě její poslušnost a schopnost plnit bez vlastního přemýšlení podsunutá zadání byly hlavním impulsem k získání předsednictví v skomírající Topce. Není to tak dávno, co uvažovala o založení rodiny, aby se o pár dní později rozhodla pro kariéru. Co jí asi bylo nabídnuto? Možná to byla vidina třistatisícového platu a možných dalších úliteb silnějších než mateřské pudy. Bohužel, místo tlačení kočárku tak teď přispívá k likvidaci české ekonomiky a zahraniční prestiže u kvalitních partnerů.

Evropská unie schválila možnost prodeje automobilů se spalovacím motorem i po kritickém roku 2035. Tedy pokud budou jezdit na syntetická paliva. Zdá se, že papalášům dochází dech, když museli přiznat, že spalovací motor je v důsledku v pořádku. Nebo jim došlo, že ani oni nebudou mít možnost jezdit ve svých mercedesech, ferrari či v dalších solidních značkách. Zajímavý je vývoj našeho premiéra. Jako dočasný předseda vlády státu předsedajícího EU se chvástal úspěchy na bojišti, na nichž by měl skončit život spalovacích motorů. Zasazoval se za jejich zákaz v roku 2035 a za zavedení nesplnitelné normy Euro 7. Když se vzepřely některé státy včetně Itálie a Německa a prozatím prosadily syntetická paliva, najednou Fiala sám sebe plácá po zádech a gratuluje si, jak se zase nemýlil, když se rozhodl vznést protest proti ukončení spalovacího motoru. Fialovi vůbec nedochází, jak dokonale umí obracet a otáčet své názory. To je panečku kolotoč. Petr Fiala by mohl na Matějské pouti sloužit jako atrakce.

Neschopnost vlády a proliberálních poskoků je šílená. Nově si chtějí půjčit od EU další obrovské peníze, řádově přes 60mld. Obsluha státního dluhu je stále dražší a pro fungování státu zbývá stále méně. Strakova vila se stala obrovskou a bezednou dírou na peníze. Vláda odmítá šetřit tam, kde to lze. A utrácí jinde, tedy tam, kde se doslova vypařují miliardy a my tak díky Fialovi podporujeme válečné štváče, nacismus a korupci spojenou s defraudací. O dalších případech vládních úletů bychom mohli diskutovat mnoho dní. Jenže….koho to tu vlastně zajímá? Těch pár stovek tisíc dezolátů nikoho moc nerozhodí. Na ně stačí malé policejní komando. To ochrání vládu a zastraší zbytek. Jako fakt?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (53 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)