13.12.2019
Kategorie: Politika

Velká Británie: Volební šok pro eurokomunisty

Sdílejte článek:

COM

Je vidět, že anglosaský svět se ještě docela nezbláznil a opět vykřesává pro tradiční svět jiskřičku naděje. Po Trumpově vítězství v USA tu máme další hřebíček do rakve všem neomarxistickým pokrokářům, tentokráte z Velké Británie. Jak vítězství Konzervativců Borise Johnsona komentují české sociální sítě? Vybrali jsme pro čtenáře PP:

Drtivé volební vítězství britských konzervativců Borise Johnsona nad polokomunistickými labouristy v parlamentních volbách znamená odchod Velké Británie z Evropské unie k 31. lednu, zásadní politický úder nedemokratické Evropské unii, jednoznačnou Trumpovu americkou podporu Velké Británii a nejen pro Českou republiku přitažlivý příklad k následování.

***

Posuzováno dle křiku v předešlém Parlamentu, dle křiku na ulicích, v médiích, i dle suverenity rudého Corbyna to zdánlivě vypadalo, že síly mezi progresivistickými, levicovými liberály na jedné straně a konzervativci na straně druhé jsou v UK zhruba vyrovnané. A teď… Najednou se ukazuje, že konzervativci mají drtivou většinu a brexit bude. Už v Androidce píšeme, že je dobré si uvědomit: Progresívní levice jsou ti, kdo boří, tedy ti, kdo útočí. Tedy ti, kdo jsou z podstaty věci vždy víc slyšet. Mlčící většina necítí nikdy tolik důvodů ozývat se. Její relativní neviditelnost nikterak neznamená, že by nebyla většinou.

***

Podle toho, jak nás ČT objektivně krmila protesty proti Brexitu to vypadalo na jasnou výhru labouristů. A hle, že by zas ČT byla nevyvážená?

***

“Britové v referendu o Brexitu neměli dostatek informací, nyní by volili jinak!” Takto jela bomby ČT a odborníci v ní. Je evidentní, že informace si už sehnali.

***

Dva roky se mne snažila ČT přesvědčit, že Britové litují svého neuváženého rozhodnutí s Brexitem a chtějí jej zrušit. Pak přijdou volby a s přehledem vyhraje strana, která má Brexit v programu. Kavčí hory jak za starejch časů… 

***

To musí být mrzení pro všechny redaktory, co mne z rádia, televize a novin už dlouho, ale v posledním týdnu dnes a denně přesvědčovali, že 90% Britů si přeje návrat do EU a konzervativci nemají šanci. Naposledy včera jsem slyšel, jak Johnson volby v podstatě prohrál, protože neprojevil (zajisté hraný) soucit nad chlapečkem, který ležel v nějaké nemocnici a špatně ho ošetřili. Když se střetne sluneční svět přání, jak by to mělo fungovat s tím, jak to reálně opravdu funguje, je to pro tyto lidi vždy nálož rozčarování. A jak jinak, překvapení. Pak máme opevněné trhy zimy, protože kriminalita klesá a migranti chtějí jen lásku a mír. Jak se Sovětským Svazem a nikdy jinak.

***

Že by v Británii bylo tolik starých, nevzdělaných venkovanů, taxikářů a uklízeček? Koneckonců, dle čítankové legendy se čeština a češství zachovalo také jen díky “děvečkám a pacholkům”. Nicméně v těch skoro 14 milionech hlasů bude asi zastoupena celá společnost. Britové třikrát promluvili – a jejich hlas zněl třikrát jasně.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x