20.10.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Gender jako nadávka a symbol společenského rozkladu

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Když ředitel střední školy v Lewes v jihovýchodní Anglii nařídil v září školákům nosit „genderově neutrální uniformy“ a za pomoci policie zabránil dívkám v sukni vstup do školy, vypukla vzpoura a někteří rodiče se stovkou žáků demonstrovali před školou, pár kluků přišlo v sukních.
Okamžitě se na něj za tak nekompromisní jednání snesla sprška uštěpačných poznámek a média jeho chování odsoudila. Ztratil snad ředitel zdravý rozum, ptal se známý komentátor Toby Young v Telegraphu: „Proč by si žákyně nemohly vybrat, jakému stejnokroji dají přednost?“

Kdepak volba, když jde o potlačování stereotypu, děti mají vyrůstat v prostředí, které nevytváří tlak na sexuální orientaci. Lidé se přece nerodí jako muži a ženy, jejich pohlavní totožnost jim vnucují rodiče a společnost. Proto také učitelé už neoslovují své chovance chlapci a děvčata. Genderový liberalismus projevil svou neliberální tvář.

Navzdory veškeré kritice ředitel nemusel odstoupit, jednal v duchu doby, vždyť většina škol chystá povinné kalhoty a vláda Walesu už unisexové školní uniformy uzákonila. Britská ministryně vnitra chystá transgenderový zákon na ochranu sexuálních menšin.

Pod vlivem genderové ideologie dnes v Británii masivně narůstá počet zmatených dětí, které si nejsou jisté svou orientací. Rozhlasová stanice BBC uvedla nedávno devět výukových pořadů na téma sexuální identity a na otázku devítiletého chlapce odpověděl sexuální pedagog, že máme více než 100 různých sebeidentifikačních totožností. Děti v rozmezí 9 až 12 let dobře věděly, jak správně odpovídat, referovala kritička programu. „Vychováváme si ztracenou zuřivou generaci a ta se nás jednou zeptá, co jsme jí provedli.“

Gender se stává sprostým slovem, nadávkou. Marně však plédují konzervativní komentátoři o zastavení politizace dětství kvůli tisícině procenta jednotlivců, kteří nemají běžné chromozomy, a upozorňují na nebezpečí, jež vyplývá z drog na zastavení přirozeného pubertálního vývoje nebo z operací, jež nelze zvrátit. V Americe je přípustné, aby si děvčata nechala bez vědomí rodičů vyoperovat prsa. Ve jménu práv infinitezimální menšiny vedou ideologové politické korektnosti boj proti většině.

Jak se mohlo stát, že v liberální zemi zdravého rozumu, jakou byla donedávna Anglie, se nedaří genderovou válku zastavit? Americký politolog profesor Patrick Deneen, autor světového bestseleru Why liberalism failed (Proč liberalismus selhal), nedávno přednášel v Praze a nabídl celkem jednoduchou odpověď. Je to paradox. Liberalismus měl ohromný úspěch, rozvinul konstitucionalismus, prosadil základní lidská práva a nové pojetí osobní svobody. Stvořil ale novou „aristokracii“ bez historické identity.

„Znají jen dnešek.“…

„Jsou vykořenění, k předešlým ani budoucím generacím je nic nepoutá.“ …

„Ve jménu osvobození svého já likvidují instituce rodiny a lokálního společenství, ze kterých profitují ti, kteří členy této aristokracie nejsou.“…

„Mám obavy, co přijde po liberalismu v USA.“

Ano, většinová společnost se stala liberální a na další liberalizaci, která už je za hranicí lidské přirozenosti, neví, jak reagovat.

Nedělejme si iluze, že se nás to netýká, i my máme ministryni sociálních věcí, jež se k téhle ideologii hlásí a usiluje o indoktrinaci dětí, dokonce od jeslí.

Autor: Alexander Tomský

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...