11.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Odkopaná migrace II.

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Jak jsem slíbil v diskuzi pod mým prvním, stejnojmenným blogem, budu se v pokračování zabývat hlavními aspekty pro a proti. Především tím, zda je masová migrace přirozená, přínosná a právně nárokovatelná.

[ad#textova1]

O masové migraci, a myslím tím tu novodobou Evropskou a Americkou, budu mluvit obecně. Také případně použitá čísla budou vyjadřovat obecné zákonitosti a mají spíše ilustrační význam. Peněžní částky budu udávat v korunách a v našich finančních poměrech, ovšem platí obecně pro kterýkoliv stát.

Vymíráme.Blbost. Nikde není předepsáno, kolik má mít země obyvatel. Kolik je optimální počet a kdy už to je moc, anebo málo. Patnáct milionů lidí uživí patnáct milionů tak stejně dobře, jako osm milionů uživí osm milionů lidí. Naopak země s největším počtem obyvatel, Čína a Indie, mají celé oblasti na úrovni středověku. Oproti třebas Švýcarsku. Společnost má ohledně své natality přirozené samoregulovatelné mechanismy. Existuje hranice, na které se úbytek obyvatel zastaví už jenom z podstaty skladby obyvatel a jejich naturelu. A potom, cožpak eventuální příchod vlny jiných národností zastaví vymírání Čechů? Cožpak pan Mustafa s paní Mustafovou budou plodit Čechy? Maximálně tak tady budeme mít 6 milionů Čechů a 4 miliony Mustafů. To dá selský rozum.

Prý nám svou prací budou vydělávat na důchody. Už jsem slyšel hodně kravin ohledně migrace, ale tahle je fakt echt. Jednak víme jak těžko jsou zaměstnatelní. Např. Německo pouhých 25% a v jiných zemích, které se vydaly multikulturní cestou, to není o moc lepší. A potom kolik do takového chutě pracovat příchozího nasypeme bokem? Už jen bydlení pro jeho rodinu stojí 1 – 1,5 milionu. Pokud je mu 35 let a více, bude nám potažmo do důchodu splácet jenom to. A to nemluvím o školství a zdravotnictví vynaložené na jeho rodinu. Pokud nám tedy za 30 let přispěje 1 250 000kč do státní kasy, odčerpá 500 000kč + byt a pak mu naběhne nárok na řádný důchod, o žádném finančním přínosu se mluvit nedá. Na to nepotřebuji kalkulačku, na to mi stačí sčot. Pokud se průběžný důchodový pilíř hroutí, a on se hroutí už 30 let vlivem úbytku zaměstnaných na hlavu důchodce a zvyšující se délkou dožití, potom je třeba ho začít postupně privatizovat harmonickým vytvářením osobních důchodových účtů. Včera už bylo pozdě. II.pilíř byla ta správná cesta. Místo toho ho levice zrušila a narvala lidem ve III.pilíři naprosto bez náhrady 10 mld. jen tak z plezíru, aniž by umenšila budoucí mandatorní výdaje průběžnému. 10mld. je při naši natalitě 100 000 dětí/rok bonus 10 000kč ročně pro každé dítě. Porodnost se totiž musí řešit úlevami a pobídkami pracujícím. A ne tím, že vedle do bytu nastěhují osm nezaměstnaných Mustafů bůhví odkud. To je spíše antikoncepční prvek.

Jsou levná pracovní síla. Nejsou. Tedy alespoň ne jako přínos společnosti. Kdo potřebuje levnou pracovní sílu? Podnikatel. Zvyšuje mu šanci na konkurenceschopnost. Pro stát je to naopak zátěž. Levný dělník odvádí malé odvody, žádné daně, má malou kupní sílu. Naopak má nárok na tučné socdávky, ať už ve formě příspěvku na bydlení, nebo dorovnání hmotné nouze. Tedy místo toho, aby nám měsíčně odvedl 8000kč na sdružených odvodech, odvede nám 3000kč a na 5000kč má nárok zpět. A přitom výdaje na potřeby zdravotní péče a školství jeho rodiny jsou stále stejně vysoké. Státu je jedno, zda baráky staví firma A o 20% levněji a likviduje tím svou konkurenci. On by raději, aby to stavěly firmy B,C a D o 20% dráž, on měl z toho příjem, dělníci byli koupěschopní a trh byl vyrovnaný. Vyšší ceny, ale také vyšší mzdy. Tím se liší vyspělé státy na západ od nás. Nižší ceny, nízké mzdy, malá kupní síla obyvatel. To je zase ta druhá strana na východ.

Migrace je přirozená. Ano. Tak stejně, jako je přirozený sexuální pud, anebo hlad. Ale zkuste na ulici ženskou poplácat po zadku a dostanete takovou trojmocnou facku, že vám ztvrdne leda tak ten bochník chleba v ruce, který jste před chvíli ukradli naproti v krámě. Můžu migrovat do kterékoliv země, pokud ta má otevřenou tuhle možnost, můžu se tam usadit a pracovat, nebo se tam jen tak válet. Ale vždycky jen v souladu s místními zákony. A neměl bych mít automatický nárok na to, aby mě místní živili jenom proto, že můj tata měl dostatečně pohyblivé spermie. A o to jde příchozím především. Proto tolik ztracených dokladů, trojitá totožnost a výpadky paměti. Migranti vůbec, po udělení povolení k pobytu, by neměli být účastníci tučného sociálního systému. Protože ho svou prací nebudovali a nepřispívali do děj. A většina ani nepřispívá a ani nikdy nebude. Měl by existovat systém holého základu sociálních dávek, vynásobený koeficientem zásluhovosti. Tedy číslem, které by odráželo kolik potřebný do systému dosud přispěl. Např. příspěvek na bydlení 2000kč + příspěvek v hmotné nouzi 3000kč x koeficient 3,1 za 26 odpracovaných let.

To by se samozřejmě netýkalo uprchlíků, kteří by měli zvláštní statut. Ovšem o ten by se museli zasloužit. Mimo vážných okolností jejich migrace také např. vzornou spoluprací s našimi azylovými úředníky. Je otřesné, že v současnosti je spíše opačný postup zárukou udělení azylu. A opravdu špatná ekonomická situace země, vysoká nezaměstnanost či velká obecná kriminalita nejsou určující faktory k automatickému udělení azylu. Já se taky nemůžu sousedovi nasomrovat do obýváku jenom proto, že mám v baráku zimu a stará po mě řve jak po psovi. Ovšem kdyby po mně střílela z brokovnice to ano, to už by byl důvod. Z toho jasně plyne, že na nějaký nárok azylu jen z prosté migrace není žádné právo.

Jsou to celospolečenské globální změny, kterým se musíme přizpůsobit. Nejsou a nemusíme. V devadesátých letech mi jeden starej StBák s vážnou tváří tvrdil: víš, to tak bylo, to byla taková doba. Ne, nebyla! To vy jste si ji vytvořili, vy jste to podělali. To je jako když si šachista po prohraném zápase ztěžuje: no vidíš tu pozici? Nemohl jsem vůbec nic dělat. Ale mohl. Nedopustit ji svými předchozími mantáckými tahy! Kolik mld. dolarů pomoci dostávají rozvojové státy ročně? A co dosud dokázaly? Pořád si neumějí srovnat svoje vlastní botky v síni. Pláčou, že nemají vodu. Izrael ji taky neměl a už má. Zkuste si stáhnout dokument Pod sluncem tma. O tom, jak vypadá taková technická charitativní pomoc jedné africké vesnici. A takových projektů byly už tisíce. A všechny skončily stejně jako různé západní projekty farem, samofinancování vesnic, či závlahových systémů. Jen co jste odjeli, všechno se tu rozkradlo, zní nejčastější věta. Takže ne, celospolečenské změny nevznikly samy od sebe a nejsou ani změnami, nýbrž jen dalším nástrojem vydírání těch odpovědných bezpáteřními deprivanty. Je to jen další šíbr sociálních kejklířů.

 

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...