10.11.2023
Kategorie: Ekonomika

Pět vidláckých artikulů

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Pořád si myslím, že hlavním problémem alternativy je nedostatek velkorysosti. Osobní názor u nás vítězí stejně absolutně a drtivě, jako u liberálů zaujímání shodných postojů. Dávné křivdy silážujeme a pak jimi krmíme naší politiku… a čím jí krmíme, toho se nám pak dostane. Pořád se snažím hledat jednotící myšlenku, která bude silnější než všechny animozity. Pořád se snažím být mostem mezi různými proudy, i když se po mně šlape. Pořád si myslím, že nejprve se má mluvit o víně a bůčku, protože na tom se zpravidla shodneme a až se zkušeností shody nad dobrým jídlem, se má mluvit o politice.

Pořád si myslím, že jakýkoliv český premiér nemůže uspět v boji s globálními korporacemi bez dobrého domácího zázemí. Nemůže se jim postavit, když necítí silnou podporu odspoda. Nemůže s nimi zápasit, když musí především myslet na příští kampaň a odrážet spekulace, že už třeba nebude znovu zvolen. Podívejte se na podporu, kterou si mezi sebou umí zajistit kupříkladu muslimové v Německu. Nejsou ještě ve vrcholné politice, ještě nedokončili pochod institucemi, ale ve svých mešitách mají podpůrnou strukturu o jaké se nám může jen zdát. Kde jsou ty doby, kdy se s optimismem zpívala píseň „až nás půjdou miliony?“ Kde jsou ty doby, kdy se nastolovaly stovky ekonomických a sociálních cílů, které se řešily?

Kdybych dneska vzal volební programy všech konzervativních stran a zpřeházel hlavičky na papíře, většina lidí to vůbec nepozná. Všichni víme, co je zapotřebí na všech úrovních udělat. Když se o tom mluví někde v sále, tak můžete přednášet tři hodiny i déle a pak další dvě hodiny odpovídat na otázky a stejně neproberete všechno. Zdravotnictví, školství, průmysl, zemědělství, finančniství, energetika, oblbování dětí, politické neziskovky, postavení kolonie, vyvádění dividend, rozvrácená zahraniční politika… Volební programy mají desítky stran a stejně to nikdy nebude kompletní.

A také se to nikdy v úplnosti neprosadí… Není žádný Vůdce, který může kdykoliv bouchnout do stolu a říct, jak to bude. Vždycky to bude velké množství vlivů, zájmů… i byrokratické agendy. Chudák ministr vleze do úřadu plný ideálů a 99% jeho času mu vezme běžná agenda. Ne, nejsme sjednocený národ, který má všechny základní otázky vykomunikované a jako jeden muž tlačí na svojí politickou reprezentaci, aby je splnila.

Každý politik bude rád, když se mu podaří splnit zlomek toho, co ve svém programu slibuje. Proto by měl mít svých pár bodů, které považuje za prioritu. Já už nějakou dobu přibíjím na vrata svých pět vidláckých artikulů. Neplánoval jsem to, ale vládne nám Pětikolka a já proti ní stavím pět cílů, které bychom měli všichni chtít, protože pomohou nejvíce lidem:

Ceny elektřiny za dvě koruny kilowatthodina.

Je třeba donutit hytlermarkety k normálním maržím. A je jednodušší je donutit zveřejnit nákupní ceny než rozbíjet celý ten oligopol.

Zrušit poplatky za rozhlas a televizi. A samozřejmě zrušit všechny státní dotace všem pravdomluvným médiím. Ať si na sebe vydělají sami.

Odstoupit od emisních povolenek a zrušit grýndýl. Prostě ty poplatky neplatit a placení nevymáhat.

A přestat okrádat důchodce ve jménu budoucnosti. Oni pracovali na svojí budoucnost a dnešní mladí si na tu svojí musejí vydělat také.

Fialo, Stanjuro! Už dávno jste měli vykoupit ČEZ a použít zákon o cenách. Mohli jsme tu mít levnou elektřinu a ty firmy, které se dnes z Německa stěhují do USA, se mohly mnohem snáze stěhovat k nám. Energie je všechno. Už dávno mohla být inflace zvládnutá, protože nejvíc ji popohání drahé energie, které se propisují do každého zboží.

Jurečko, Výborný! Už dávno jste měli dělat kroky k návrhu zákona o zveřejňování nákupních cen, podobně jako se dělal zákon na zveřejňování provizí obchodníků ve finančnictví. Prouzovi jste měli neustále opakovat, že to uděláte, pokud hytlermarkety nesníží cenu samy.

Rakušane! Vlastně nic… Těším se na den, kdy tě nebude chránit Česká televize a bude si muset na zpravodajství vydělat kvalitou obsahu.

Bartoši! Vaše pirátská poslední generace budiž opravdu poslední generace idiotů, kteří věří, že svoje životní prostředí nejlépe zachrání dobrovolnou chudobou, která je ovšem kompenzována bohatnutím globálních korporací.

Pekarová! Vy, Kalouskovi pohrobci, přestaňte okrádat důchodce. Oni postavili to, co vy necháváte rozkrádat a pracovali tak usilovně zdatně, že se vám to pořád ještě nepodařilo dorozkrást.

Přibíjím je na vrata. Potřebujeme levné energie, potřebujeme levné potraviny, potřebujeme se zbavit zbytečných břemen, které na nás uvalila EU, potřebujeme se zbavit mluvčích pravdy přisátých na státní rozpočet a potřebujeme dát důchodcům, co jim patří, aby mladí viděli, že když budou pracovat, tak o ně jednou bude postaráno. Kterýkoliv z těchto bodů pomůže víceméně všem. Splnění kteréhokoliv cíle bude obrovský úspěch.

A pokud bych mohl prosit, začněme tou elektrikou. Ceny energií o málo vyšší, než je její výrobní cena, to je lákadlo pro průmysl. Potřebujeme levnou energii a můžeme ji mít, protože se vyrábí za korunu. Všechno ostatní jsou jen kecy, právnické kličky, inkoust na smlouvách a spousta debilů, kteří to dopustili. Žádný přírodní zákon tomu nebrání. Jen lidská rozhodnutí, která je možné jinými lidskými rozhodnutími změnit. Kdyby lidská rozhodnutí byla nevratná, tak stále žijeme v Rakousku – Uhersku. Nevratné nebylo ani se Sovětským svazem na věčné časy a Tisíciletá říše vydržela jen dvanáct let.

Energie nás může stát dvě koruny a brání tomu jen nenažranost. Kdo tvrdí, že musí být dražší, tak mu vlastně nevadí, že jsme v koloniálním postavení a je spokojený s tím, jak je stříhán a obírán. Každé snížení ceny elektřiny pomůže a kdyby náš derniér Nutella byl co k čemu, tak se nemusel divit, že je v Německu levněji, protože kdyby se trochu snažil, mohlo to být naopak a Česká republika by nebyla ve statistikách u dna.

Pojďte dneska diskutovat o levné elektřině. Pojďte říct, že to nejde, že se musíme smířit s tím, jak je drahá. Pojďte říct, že by se za to mělo zabojovat, pojďte říct, co si o tom myslíte.

Levná elektřina. Základ všeho.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x