2.11.2023
Kategorie: Společnost

Oni to skutečně rozvrátili

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Stát pod vedením progresivní politiky zrušil zvláštní školy a vytvořil bájné monstrum známé pod pojmem inkluze. Do běžných škol tak poslal tisíce děti s různým stupněm postižení. K nim pak instaloval do tříd asistenty pedagogů, kteří byli k ruce takovým dětem. Asistenti pomáhali dětem zvládat výuku. Tak s tím je částečně utrum. Došly prachy. Na asistenty nezbyly. Nejméně třetina asistentů skončí a do tříd se vnese ten správný neklid vhodný pro soustředění se na výuku.

Ministerstvo školství přišlo s novotou. Doposud školy získávaly asistenty na základě doporučení pedagogické poradny. Logicky, poradna řeší postižením zkoušené dítě, ví tedy na první dobrou, co dítě potřebuje a že mezi jeho potřeby je nutné zahrnout i asistenta pro vzdělání. Tak vydá pro příslušnou školu doporučení a ta tak získá asistenta. Nově se, jak káže ministerstvo, bude nárok na asistenta vypočítávat dle tří parametrů. Výpočet povede, jak varují odborníci, k velmi citelnému poklesu asistentů ve školách.

„Je to strašně široká škála dětí od těch s lehkou dyslexií, s obtížemi v souvislosti s učením, které potřebují pomoc jen občasně, po děti s lehkým mentálním postižením, s autismem, které mají úplně jinak upravený vzdělávací obsah. A ty čerpají podporu asistenta často z 75 %, jedno dítě minimálně z poloviny. Teprve tři děti by pak měly možnost získat asistenta na půl úvazku. Takže v praxi to vypadá tak, že jeden člověk by obstarával šest takových dětí napříč ročníky, a to je nereálné,“ upozornila pro iDnes předsedkyně organizace SOFA, zabývající se inkluzivním vzděláváním, Lenka Felcmanová.

Teď je tu otázka samotných dětí. Ty běžné, bez diagnózy, budou mít takovou formou inkluze ztíženou možnost vzdělání. A děti s diagnózou v takové škole nezažijí úspěch, začnou zlobit, budou frustrované prostředím. A budou se mu mstít. Prostředí, kde by chtěl učit každý. A hlavně prostředí, kde se všichni hodně naučí.

Vlastně je na tom vidět ta dalekozrakost novodobé levicové elity, která nám to tu rozvrací. Něco s velkým jásotem zavedeme, protože je to tak progresivní a na Západě, stiženém také novodobou levicí, to tak dělají a jde jim to od ruky, pak zjistíme, že tržní mechanismyv ani státní bezedná díra to nezvládnou ufinancovat, tak od toho dáme ruce pryč a celou věc necháme padnout. Výsledek? V každé třídě je rušivý element, případně více rušivých elementů, kteří rozvrátí jakoukoliv snahu o vzdělávání.

Ale pozor, ona to ve výsledku nemusí být chyba, ale část záměru. Jakmile se totiž rozbije snaha o vzdělávání, nastoupí ideologické vymývání mozků. Místo Pythagorovy věty naordinujeme dětičkám klimatický žal, místo nerovnic budeme počítat pohlaví a ukazovat výhody operace přeměny na jiné pohlaví, místo dějin budeme dětičky infikovat uprchlickým newspeakem o náboženství míru a lásky a „vyučovat“ černošské dějiny. A tak dále a podobně. Jen dohad, jen bujná fantazie autora tohoto textu. Ale předpokládám, že ideologicky vyhraněný a jednostranný Člověk v tísni už stojí za vraty školy a těší se, jak při tom bude asistovat za pedagogické asistenty.

V Číně se mezitím ve školství pracuje na principu – kdo víc ví, víc vítězí. A ono jim to funguje. Jen my si z vlastní vůle rozvracíme už tak málo funkční systém vzdělávání a děláme z něj zcela nefunkční podhoubí pro tvorbu malých Pavlíků Morozovů. Svatý Václave, nedej zahynout nám ani budoucím! Co k tomu říct jiného.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x