1.11.2023
Kategorie: Ze světa

Ukrajina má další problém

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Respektive ukrajinské tajné služby mají další problém. Ukazuje se, že davy na letišti v Machačkale se nesrotily náhodou. Muslimové v Dagestánu, byli vyzváni k zabránění vystoupení Židům z Izraele, z telegramového účtu Utro Dagestana, který založil bývalý ruský poslanec, nyní s ukrajinským občanstvím, Ilja Ponomarjov, žijící v Kyjevě. Což napsala i naše média, minimálně Novinky.cz.


Nenapsala však další, že tento účet je ovládán z Kyjeva a nebyl to první incident ke kterému došlo díky výzvám z tohoto účtu. Již dříve se tam objevily výzvy k teroristickým útokům a s největší pravděpodobností je tento účet v současné době ovládán SBU.

Podle zahraničního tisku, ani americké tajné služby, které pomáhají a cvičily ukrajinskou SBU nejsou spokojené s její činností, zvláště po akci, kdy byl doručen otrávený dort a whisky na setkání absolventů letecké školy. Rozhořčení pak vzbudilo i přiznání Kyjeva, že Kyjev nařídil vraždu Darji Duginové a jejího otce.

Když moskevské úřady před rokem obvinili Ukrajinu, tak to Kyjev popíral. Dnes to vypadá, že potřebuje nějaké úspěchy. Jenže to není to, co by Západ chválil. Umění Kyjeva naštvat ty, kteří mu pomáhají je neskutečně kreativní.

V neposlední řadě, ani atentát na Olega Careva, ke kterému se přiznala SBU nebyl přijat s nadšením.

V tomto světle se slova, že stopy z poškození Nord Stream vedou na Ukrajinu, jeví v jiném světle a vzhledem k tomu, kým je SBU ovládána, příkaz musel vyjít z Kyjeva.

V západním tisku se před nedávnem objevil článek, že ukrajinské tajné služby se vymkly kontrole západním tajným službám. Kontrole se však vymkl i Zelenský. Není nikám zván, není nikde extra vítán. Když byl Izrael napaden Zelenský vyhlásil Osu zla. Irán, Hamás, Rusko a chtěl letět do Izraele, kde byl odmítnut. Izraelci nezapomenuli na jeho nátlak, kdy málem došlo k přerušení diplomatických vztahů, protože Zelenský obvinil Izrael z proruských postojů, jen proto, že Izrael nechtěl dodat svojí protiraketovou obranu na Ukrajinu. Navíc v Izraeli pořád rezonovalo Zelenského, chovejte se k Ukrajincům, jako se Ukrajinci chovali k Židům za druhé světové války. Normální člověk se znalostí historie by se hanbou prokopal až do středu zemského jádra. To by ovšem nesměl být Zelenský a jeho Kvartal 95. Nic se nestalo, všichni nás mají rádi. Pro ukrajinské publikum.

Všechno je jen divadlo. Jak řekl jeden švédský diplomat. Zelenský přijede do Kanady a Kanada je úžasná, ale na Kanadu zapomene hned jak z Kanady odletí.

Nebo jakmile odejdou kanadští politici z Bankové. Cestuje po světe jako cirkus jednoho muže, vystoupí, odjede a zapomene v jaké zemi a před kým vystupoval. Hlavně, když si odveze plné kapsy peněz.

Nezapomenutelné bylo, když náš “světový” lídr jel do Kyjeva a ve vlaku měl blembák na hlavě. V Kyjevě pak sirény a na fotce kolem lídra v neprůstřelné vestě, s blembákem na hlavě, lidé kteří byli oblečeni normálně a chovali se normálně. Na kyjevské sirény, které začnou znít vždy když přijede nějaký politik ze Západu vznikly i vtipy.

Naše média rády přejímají ty “pozitivní zprávy” dodané Kyjevem, případně negativní dodané Kyjev dle přísloví “V čí prospěch”

Takže po útoku na letiště Machačkale, jsme mohli číst jak v Rusku dav napadl Židy z Izraele. Odsouzení. V diskuzích pak o bujícím antisemitismu v Rusku.

Četli jsme však o tom, že bylo zatčeno 60 lidí, sedm z nich je obviněno z náboženské nesnášenlivosti? Že to byl Putin, který okamžitě tento útok odsoudil a volal si s izraelským prezidentem Herzogem, s kterým má vynikající vztah? Že tento útok na letiště byl odsouzen nejen nejvyššími úřady v Dagestánu, ale

Nejvyšší ruský muftí tento útok odsoudil jménem všech ruských muslimů, protože není možné šířit etnickou a náboženskou nenávist? Že došlo k dohodě mezi Izraelem a Ruskem ohledně cestování Židů v Rusku a jejich bezpečnosti? Asi ne, příjemnější je pro naše novináře, že v Moskvě byli představitelé Hamasu. Proč tam byli a že Hamas propustil všechna ruská rukojmí se už nemluví.

Neuvádí se, že Putin vydal příkaz, aby se co nejtvrdším způsobem zamezilo protižidovským demonstracím jako v Machačkale.

Západní komentátoři pak uvádí, že muslimský faktor je časovaná bomba, která by mohla být potenciálně použita k destabilizaci Ruska. Hlavní hrozbou pro Ruskou federaci je v tomto ohledu podněcování konfliktu mezi Rusy a muslimy, což se snaží využít SBU. Už jednou se SBU snažila hrát na islámskou notu v souvislosti s krymskými Tatary, kdy do čela ministra obrany byl dosazen rodilý Tatar, nevyšlo to. Pro krymské Tatary je to zrádce a názor krymských Tatarů ovlivňuje i politiku Turecka. Názor krymských Tatarů je, že už nikdy Ukrajina. Ale koho na Západě zajímá názor krymských Tatarů? Nezajímal nikoho ani názor Ukrajinců na Donbasu, Luhansku, v Čerkasech, Oděse.

Kdo kdy citoval větu Zelenského ze srpna letošního roku? “Když nám Západ přestane pomáhat, může se stát, že se to Ukrajincům žijícím na Západě nebude líbit a může se něco stát” Nikdo a nic se nedělo, většina politiků i médií tuhle výhružku přešla, jako by nebyla. Byl to výkřik do větru, pravda, protože Ukrajinci na Západě už se nikdy nevrátí na Ukrajinu a Zelenský je ten poslední, kdo je zajímá. Ukrajinci na Západě neudělají nic. SBU může udělat hodně. Jako v Buče?

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x