26.10.2023
Kategorie: Ze světa

Ekonomický kolaps a 3.světová?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Často se nás ptáte na názor na situaci kolem Izraele. Pravdou je, že se k tamní krizi moc nevyjadřujeme, k čemuž máme důvod. Nevidíme vše černobíle, jako to dělá například mainstream. Navíc vycházíme z historických událostí a házíme za hlavu předsudečnou nenávist, takže i přes velkou zdrženlivost k muslimům a uvědomění si snahu nacistů zlikvidovat za 2.světové války co nejvíce Židů nelze ve sporech mezi Izraelem a Palestinci stát jednoznačně na jedné z obou stran.

Daleko více se snažíme spor vnímat se širším rozhledem. Tvrdit, že je vše přehledné, si opravdu nedovolujeme. Spíše než cokoliv jiného, se zdá, že byla rozehrána hra, jejímž úkolem je vyprovokovat mnohem širší světový konflikt. Napovídá tomu plno událostí. Když je ve zkratce vyjmenujeme, pak jsou to předluženost Spojených států a postupná ztráta pozice světového četníka, degradace Západu na úkor vlastních občanů, nepřestávající migrace mladých bojeschopných mužů ze zemí, kde jsou mírumilovnost a ohleduplnost prázdnými pojmy, do vyspělých západních států, touha západních elit po ruském nerostném a přírodním bohatství a plány na Great Reset a Green Deal. Protiváhou, nebo li soupeřem, se staly Rusko a Čína schopné existovat bez dozoru USA, prosperovat i vyvíjet dostatečně konkurenční produkty včetně zbraňových systémů, zároveň se jedná společně o země s dostatečnými přírodními i lidskými zdroji.

USA snily o možném válečném bojovém poli v Evropě, pokud možno co nejdál od svého kontinentu. Rusko je však dokáže držet na distanc, navíc má takové zbraně, které umí udělat zásadní problémy i v zámoří. Čína stále stoupá ve svých dovednostech včetně vyzbrojování a je v mnohém už daleko před Evropou a konkuruje Američanům. Tam, kde by ještě zaostávala, je vcelku logické spojení s Ruskem. Spojeným státům přestávají věřit lidé napříč celou planetou, dá se tedy očekávat, že se Američané budou snažit neztratit zbytky svého výsadního postavení. A co nejde silou, jde ještě větší silou. Tu musí někdo platit, takže pokud se ptáte, kdo to bude, zkuste si všímat dění kolem Vás. Ožebračování každého z nás už začalo a nebudou se štítit ničeho včetně odcizení Vašich úspor a vyvlastňování majetku. Čím proameričtější a prounijní vládu budeme mít, tím více budeme ždímáni.

Spor o Golanské výšiny trvá již desetiletí. Na nějakou dobu způsobil i roztržku mezi Araby, ale momentálně opět dochází k jejich stmelování. Navíc byl za hradby Evropy vtáhnut Trojský kůň v podobě milionů muslimů, jejichž invazi podpořily i západní elity. Přesto je dost možné, že byla odpálena první rozbuška. Jestliže se na Ukrajině otestovala schopnost Rusů bránit svou vlast a ukázalo se, že jsou stále i přes lásku k zemi ochotni být lidští k nepříteli, tedy pokud za něj prosté Ukrajince vůbec považovali, pak probudit nenávist mezi Izraelem a arabským světem je to nejjednodušší, jak rozšířit území, na kterém lze začít 3.světovou válku. Sebevědomí Američanů bylo vždy dostatečné, otázkou je, není li nyní přehnané. Rusové se netají svými raketami dlouhého doletu, jejich účinností a schopností ve vzduchu i pod hladinou moře. Pravděpodobně jsme na pokraji 3.světové války, jejíž nedozírné následky se dotknou každého člověka na planetě.

Nebudeme Vás chlácholit tím, že nás se to netýká. Naopak, jsme uprostřed mezi Západem a Východem. Máme nejhorší možnou pozici a vládu neschopnou to pochopit. I kdyby se nakonec situaci na světovém kolbišti podařilo uklidnit, s naší ekonomikou, kterou dokázali politici za posledních 30 let úplně zdevastovat, přičemž poslední dvě vlády v tom excelují, se prostě dobře mít nemůžeme. Minimálně i proto, že jsme součástí sebedestruktivní Evropské unie vedené liberály. Pokud nedojde k razantním změnám a totální reorganizaci tohoto spolku, jedinou cestou je návrat k národním státům hájícím zájmy svých občanů například po vzoru Maďarska. Nejmenujeme Švýcarsko. To má vzhledem k umístění sídel mnoha nebezpečných organizací na svém území evropské výsadní postavení. Myslíme si, že návrat k vlastní samosprávě bude brzy aktuální. Nejdříve bychom však museli vyhnat liberální lůzu ze státních úřadů a dát lidem vzpomenout na to, že se Češi i Moravané dokázali v minulosti vzepřít tlaku zvenčí.

Stále jsme ještě Slované, tedy územně nejrozšířenější národ. Vraťme se k prvopočátkům a uvědomme si, že každá válka má mnoho obětí. Nepřispívejme k jejímu rozšíření a financování. Budeme li poslušně plnit státní pokladnu, ze které je odesíláno mnoho peněz válečným štváčům do Bruselu, Washingtonu, Kyjeva či do Tel Avivu, dočkáme se drsného zacházení. To, co prožíváme nyní, je jen začátek. Nechtějte vědět, co může přijít později. Je třeba se zbavit současných naprosto neschopným či naopak všehoschopných lídrů. Tím je třeba začít.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x