21.8.2023
Kategorie: Politika

Dobře, že Václav Klaus i Miloš Zeman nemlčí

Sdílejte článek:

ZDENĚK KOUDELKA

Česká republika měla po listopadu 1989 v čele tři velké osobnosti v prezidentském úřadě – Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana. Osobnost se projevuje i tím, že její názory jsou slyšet i po odchodu z prezidentské funkce, a to je dobře.

Jsme státem, kde prezidentský úřad převážně nezastávali šedé myši, ale lidé, pro které byla prezidentská funkce vrcholem dlouhodobé politické angažovanosti. Od roku 1918 jen dva prezidenti nepocházeli z politického prostředí – Emil Hácha a Petr Pavel. Po smrti Václava Havla máme dva bývalé prezidenty, o jejichž názory je stále zájem a kteří vystihnou problém a okomentují jej, byť se to stávajícím držitelům moci nelíbí.

Jsem rád, že Václav Klaus i Miloš Zeman mluví a že často někoho rozčílí. Jen plytké věty, které nemají myšlenku, nikomu nevadí. Každý si může sám porovnat obsah projevů a veřejných vystoupení Václava Klause, Miloše Zeman a Petra Pavla a zhodnotit, kde je obsah a myšlenka a kde je prázdné nic.

Bývalí prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman zůstávají myšlenkové a názorově silní a jsou slyšet. To je dobře pro svobodu projevu, které si velmi cením. Proto považuji vládu Petra Fialy za nejhorší vládu od roku 1989 a za vládu ohrožující demokracii a práva lidí, protože zneužila vojenskou moc, konkrétně Vojenské zpravodajství, k cenzurnímu zásahu proti nepohodlným webům v únoru 2022. Takto moc žádná vláda po roce 1989 nezneužila. Ani v době covidu vláda Andreje Babiše, která prosazovala takové nesmysly jako, že se musí nosit roušky, když jste šli v lese, či že roušky museli mít i manželé v autě, když v posteli je mít nemuseli, nevypnula žádné weby. Jen se pokusila skrze Ministerstvo zdravotnictví svou propagandu posílit tím, že označila opoziční názory za dezinformace, kam zařadila i názory Václava Klause. Ovšem žádné weby nevypnula a necenzurovala. Dnes víme, že o covidu lhalo Ministerstvo zdravotnictví, kdy příkladem od počátku zřejmé lži byla slova ministra zdravotnictví Jana Blatného v Senátu, že covidovou vakcínou očkovaný člověk se nemůže nakazit a nikoho nenakazí.

Občas se někdo z vládních politiků či jejich podporovatelů pustí do Václava Klause a Miloše Zemana, že by měli raději mlčet. To je důkaz síly jejich slov a významnosti jejich názorů. Kdyby žádný názor neměli, jejich slova by nevadila. Bývalí prezidenti jsou na útoky za své názory zvyklí. Vždyť Miloš Zeman se proslavil protivládním článkem Prognostika a přestavba v Technickém magazínu v srpnu 1989, za což byl vyhozen z práce. Někteří jiní v té době posluhovali totalitnímu režimu v jeho mocenských složkách, pak převlékli kabát a nyní slouží režimu jinému. Kdo se nebál před rokem 1989, nebojí se ani dnes. A kdo neměl názory a nebyl slyšet před rokem 1989, ten vlastní názory nemá ani dnes.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x