2.8.2023
Kategorie: Ze světa

Co se ještě musí stát?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak jsme se v uplynulých dnech dozvěděli, že v Nigeru došlo ke státnímu převratu, armáda sesadila profrancouzského prezidenta, zakázala vývoz uranu a zlata a… zřejmě pozvala do země Wagnerovce. Francie se ještě chvíli pokusila harašit zbraněmi, mluvilo se invazi, protože převrat se smí dělat je ve prospěch Západu. To je vždy legální. Když je převrat v neprospěch Západu, tak jsou automaticky ohroženy henty hodnoty a může se klidně humanitárně bombardovat…

Žádný majnstrýmový intervjuk si samozřejmě nepoložil otázku, jak je možné, že je Niger tak strašně chudý, když se o něj stará ta ojrohodnotná Francie? Nota bene, když má zásoby uranu a zlata… Jak je možné, že tamní obyvatelstvo podlehlo dezinformacím, začalo slavit v ulicích, pálit francouzské vlajky a radostně se těšit na Putina? A jak je možné, že přesně to samé se děje i v Senegalu… Tam, alespoň podle videí, také Emánka Macrona zrovna nemilují…

Tak co, intervujci! Divný, že? No jo, dokonce i v Nigeru už existují mobily, i tam je má skoro každý a i oni umějí dávat videjka na Jůtub, Telegram a Tik Tok… I tam už je CNN v háji a není schopná si pohlídat ten správný narativ…

A to si osobně myslím, že o zlato ani o uran nejde… Uranová ruda je na světových trzích celkem levná a drahá začíná být, až když z ní udělají jaderné palivo a to se v Nigeru fakt nedělá. A zisk z těžby zlata zase není moc vysoký, protože na světě už žádná snadno těžitelná ložiska nezbyla. Tohle není úplně rozhodující, i když to Frantíky asi zamrzí. Niger je totiž na cestě plánovaného plynovodu z Nigérie směrem do Evropy… Jedna z mála reálných možností, jak dostat do EU levný plyn, který nebude z Ruska…

Francie se chvíli snažila budit dojem asertivity, ale vzhledem k tomu, jak mizerně bojovali v Mali, tak už z cizinecké legie strach vyprchal a nastoupilo obligátní úsloví, že když Francouzi prodávají přebytečné zbraně, tak inzerují, že z nich nebylo nikdy vystřeleno, ale byly párkrát odhozeny… V kurzu je teď Prigožin a jeho melody boys.

Mali a Burkina Faso deklarovaly, že útok proti Nigeru budou považovat za útok proti sobě…

Když začala válka na Ukrajině a poměrně záhy se zasekla v pozičních bojích a západní mééédia nasadila vítězný tón, jak jsou Rusové neschopní, tak jeden můj čtenář v diskusi řekl, že Putin už vyhrál, jenom tím, že si troufnul. Troufnul si pustit se do proxy války s NATO a od té doby ukazuje, že celé NATO sice dodává zbraně, dodává peníze, cvičí vojáky, zavádí sankce, dělá propagandu, ale nikam to nevede. Zbytek světa nevidí neschopné ožralé mužiky. Zbytek světa vidí, že ti údajně neschopní ožralí mužici celkem hladce drží krok s největší vojenskou velmocí světa, zvládají to vlastně sami a Sauronovo oko najednou nestíhá hlídat všechno.

Na Západ si začínají dovolovat i země, které nemají nic.

Evropské HDP se proti tomu americkému propadá stále rychleji…

Vrcholní politici jsou buď na drogách, nebo na adrenalinových injekcích, nebo jsou úplně mimo a zdraví jeřáb.

Ukrajinská ofenzíva generuje především videjka hořících Leopardů a spousty mrtvol. K Melitopolu je stejně daleko, jako předtím.

Česká ekonomika zůstává v recesi a i když se některé ekonomické ukazatele zlepšily, stále jsme skoro nejhorší v Evropě.

Čeští zemědělci zjistili, že budou obětováni ve prospěch Ukrajiny… U nás už je po žních, chtěli by prodávat, ale nikdo nechce kupovat. Všichni znalí už prostě vědí, že ceny klesnou.

Politici zcela na rovinu říkají, že na důchody nebude…

AfD je v Německu už druhá nejsilnější strana…

Hele, kde je nějaký opak? Kde je nějaká potěšující zpráva? Už se k Západu přidala ta Indie? Už Putin umřel? Padly ceny energií na takovou úroveň, aby těžký průmysl přestal utíkat pryč? Kde je nějaký měřitelný dobrý výsledek?

Co se ještě musí stát, aby to všem konečně došlo? Musí francouzské ulice ještě víc hořet? Je zapotřebí, aby tam kromě autovraků ležela i mrtvá těla? Potřebujeme blackout? Musí Západ přijít i o ty poslední čtyři africké země, které s ním ještě pečou? Musí umřít ještě mnohem víc Ukrajinců? Musí Rusko zničit všechny Leopardy? Musejí začít hořet i Abramsy? Musí u nás někdo umřít na chybějící léky? Musí přestat chodit spotřební zboží z Číny? Kdy všem dojde, že jsme tak dlouho obkličovali Rusko, až Východ vlastně obklíčil nás?

Jak dlouho ještě budou mít všichni papaláši hlavy zastrkané ve svých řitích? Kolik miliard se ještě musí prodrbat, kolik zbraní se ještě musí poslat na Ukrajinu, než našemu premiérovi Otci Goriotovi Fialenkovi dojde, že ho stejně mezi sebe nevezmou? Kolik tu musíme mít ještě drogových afér, jak velký schodek rozpočtu se musí udělat, aby všem konečně došlo, že opravdu prohráváme? To se přes nás nejdřív musí přelít válečná fronta? Musíme se jednoho dne probudit a zažít nefungující bankomaty, nebo nefungující osvětlení? Musíme si to vyžrat až do dna?

Už i chudičký Niger si troufá. Fakt musíme mít další proxy válku v Sahelu? Máme málo migrantů?

Nebylo by lepší, začít se všemi nepřáteli jednat, dokud je ještě o čem?

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x