14.12.2022
Kategorie: Ze světa

O demokracii je třeba bojovat

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

Elon Musk, nový majitel Twitteru, postupně zveřejňuje další fakta o tom, jak ve firmě probíhala cenzura za předchozích majitelů. Ukazuje se, že na potlačování informací v USA se vedle informačních gigantů, jakými jsou Twitter a Facebook, podíleli i příslušníci FBI a CIA ve službách Demokratické strany. Před prezidentskými volbami 2020 například FBI instruovala na pravidelných setkáních představitele velkých společností v Silicon Valley, které z nastávajících událostí mají být brány jako informace a které jako dezinformace.

Setkání velkých společností (Big Tech) s příslušníky FBI kupodivu probíhala jednou týdně a byla organizována speciálním agentem FBI Elvisem Chanem, jehož postgraduální these tvrdily, že Rusko se pletlo do voleb v roce 2016, aby pomohlo Donaldu Trumpovi. V říjnu 2020 zveřejnily noviny New York Post obsah notebooku Huntera Bidena, syna viceprezidenta Joe Bidena, usvědčující Huntera, jeho otce a další členy rodiny z nekalých obchodů s čínskými komunisty a ruskými mafiány. Hunter, dlouhodobě závislý na drogách, zapomněl notebook v opravárně a majitel opravárny kopii jeho obsahu předal policii. FBI varoval Twitter a Facebook před „očekávaným ruským hackerským útokem“ ještě před zveřejněním nálezu Hunterova notebooku; FBI průběžně sledovala a odposlouchávala všechny zúčastněné, a také republikánské politiky včetně Rudy Giulianiho (zde).

Joe Biden by prezidentem nebyl zvolen, kdyby se informace z notebooku tehdy potvrdily a rozšířily. Proto 19. října 2020 zveřejnilo 51 bývalých bezpečnostních agentů (45 z nich CIA), prohlášení, že zpráva o Hunterově notebooku „má všechny známky ruské dezinformační operace“. Ostudné prohlášení použil Joe Biden o tři dny později v předvolební debatě s Trumpem, když prohlásil: „Padesát bývalých osobností z bezpečnostních služeb dosvědčilo, že jde o ruskou pomluvu… Čtyři nebo pět bývalých šéfů CIA řekli, že jde o hromadu lží… Znáte Trumpův charakter. Znáte můj charakter. Víte, že jsem pověstný svou ctí a pravdomluvností… V těchto volbách půjde o charakter naší země.“

Biden věděl, že notebook je pravý a že on lže jako když tiskne; proto se oháněl svou pravdomluvností. Je běžné, že méně demokratická strana se ráda honosí názvem Demokratická. Viděli jsme to na nedemokratickém Východním Německu a vidíme to na Severní Koreji. Charakterizuje to i americkou Demokratickou stranu. A její prezident jako svou největší ctnost označuje pravdomluvnost. Připomíná to samozřejmě i současného českého kandidáta z bezpečnostních kruhů na prezidenta, který se ohání pravdou, ale prolhanost je jeho největším problémem.

Dnes již všechny americké noviny pravost notebooku a informací v něm uznávají, ale podvedeným občanům to již nepomůže. Levice je pevně v sedle a může dále měnit charakter země tak, aby druhá strana již volby nikdy vyhrát nemohla. Nikdo z „pomýlených“ novinářů a agentů CIA se neomluvil. Pamatujeme, co levice udělala za humbuk, když odhalila špehování oponentů ze strany republikánského prezidenta Nixona v roce 1972. Nadšená štvanice novinářů zvaná aféra Watergate vedla tehdy k rezignaci prezidenta a k uvěznění desítek lidí. Za daleko rozsáhlejší akce proti Republikánské straně v období Trumpa, kterých se zúčastnili nejvyšší představitelé FBI a CIA, a dokonce bývalí prezidenti, se ani nikdo neomluvil. Příklady neuvěřitelné zkorumpovanosti Clintonů a Bidenů a jejich vazeb na Rusko pronikly na veřejnost, ale média jim věnují jen minimální pozornost (zde).

K proklamovanému ruskému volebnímu vměšování ve prospěch Trumpa nyní Elon Musk řekl: „Jestliže Twitter pracoval pro jednu stranu ve volbách a umlčoval nesouhlasné názory, pak se dopouštěl volebního vměšování on, a v podstatě Twitter fungoval jako odbočka Demokratické strany“. Musk nelichotivě přirovnal společnost Twitter v době cenzurování k blázinci, který je řízen svými chovanci. Převzetí Twitteru Muskem je důvodem k optimismu, ale Twitter je jen jeden ze sta obrů rozhodujících dnes co je informace a co dezinformace.

Sto let byla Amerika nejsilnějším státem a jako skutečná demokracie byla oporou svobodného světa.  Banální pravdou je, že největším nepřítelem toho nejsilnějšího si je on sám. Římská říše se rozpadla, aniž byla poražena. To stejné dnes hrozí Spojeným státům. Menší ale agresivnější část obyvatel dělá vše pro zničení svého státu. Jen malou část z nich lze podezírat z vědomé spolupráce s nepřítelem, většina z nich pouze z hlouposti podporuje různé destruktivní ismy. Levice prosákla nejen do médií ale i hluboko do bezpečnostních struktur a ohrožuje americkou demokracii. Smutné pro Evropu je, že bez Ameriky asi zůstane jen zmateným trpaslíkem, kterého si rozporcuje Čína s Ruskem. V první fázi může být nadvláda Číny nad polo-islámskou Evropou jen ekonomická, v druhé i politická.

Nenapadá mě nic povzbudivého na závěr. Stejně asi bylo těžké říct něco na odlehčení v roce 1938 nebo 1948. Je třeba doufat. A taky je třeba při každé možné příležitosti podpořit ve své zemi toho, kdo je demokracii blíže, kdo je proti cenzuře, a hlavně kdo nikdy nepůsobil v protidemokratických organizacích. Například v nastávajících českých prezidentských volbách by hlas neměl dostat nikdo, kdo proti demokracii ve svém životě aktivně vystupoval, ať se omlouvá a lísá se do přízně voličů sebevíce.

TOMÁŠ GUTTMANN

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)