13.7.2023
Kategorie: Ekonomika

Prožírání rozpočtu … doslovně

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jak umí naše vláda doslova „prožrat“ rozpočet? Občerstvení pro ministerské páníčky nás stojí desítky milionů a naše komické předsednictví EU nás celkově stálo dokonce 2,3 miliardy. Tak hlavně, že nám Markéta nechává velkoryse posílat do potravinových bank zbytky ze sněmovny.


Ono totiž vládní pětismečka šetří na každém jiném, jen ne na sobě. Logicky. U korýtka se tančí a chrochtá, a plebs se potápí a sahá čím dál hloub do kapsy. Už jen název té firmy, Aristokrat Catering, která si za malou bagetku caesar a minikoblížek je schopna účtovat 216 korun, je dost napovídající, jak o sobě tito, nestydím se říct parazité, smýšlejí. Ano, oni jsou ti vyvolení a my jim to máme platit. Proto se pánové a dámy ruší školkovné, proto nemáte slevy na studenty, a proto se musí zvedat DPH na léky a potraviny. Aby si naše reprezentace připadala aristokraticky.

Tihle odporní šmejdi jen z ministerstva pro místní rozvoj uzavřeli loni s firmu Aristokrat Catering dohodu za 20 milionů korun bez daně a na celé čtyři roky! Ministerstvo financí pouze za 4 miliony, zato má ceny za jednu porci jídla o dost vyšší. Asi aby to firmě vyrovnalo. A tak například malé občerstveníčko pro školící se finanční úředníčky přijde státní pokladnu na 490 korun bez DPH.

Ale máme tu další píár akce, které zdravý rozum nechápe. Jednou z nich je například v rámci pár hodin konzultačního dne k pohřebnictví 1. listopadu projedených 95 tisíc korun. A to se vyplatí. Zvláště těm mrtvým, kteří mnohdy končí o rohlíku a kousku sýra k snídani v důchoďáku.

A protože nejen potrava tuhá, ale i mentální je potřeba našim činitelům, tak na 892 tisíc včetně DPH vyšlo občerstvení na koncertu u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky v pražském Rudolfinu.

Ovšem ministerstvo pro místní rozvoj pod vedením Piráta Bartoše plachtí vesele dál. Jídlo na večírek pro zaměstnance stálo skoro 160 tisíc korun a na workshop „Veřejné zadávání pro veřejnost“ více než 110 tisíc bez DPH. To jistě veřejnost ocení. Nepochybně je to přesně to, co si přeje ze svých daní platit. Pamatujete si, jak Piráti řvali „Pusťte nás na ně“? Oni patrně mysleli na ty předražený bagety a šampíčka, jen my to nepochopili. (Trávu si prý donesou sami.)

Úřad vlády se také činil a měl loni milionové výdaje především za catering v souvislosti s českým předsednictvím Radě EU. Nicméně ten hodnotu smluv v registru pro jistotu neuvádí, asi aby se z toho někomu neudělalo špatně. Občané přece nemají vědět příliš mnoho, to je nezdravé. Nicméně třeba ta sranda s říjnovým summitem na Pražském hradě, kde si Fialy nikdo ani nevšiml, vyšla Úřad vlády (tedy nás všechny), na více než 4,2 milionu korun bez DPH. Služba obsahovala kromě jiného takřka 3,6 tisíce porcí obědů formou bufetu a neomezenou konzumaci alkoholických nápojů. To je úžasné, kolik lidí se kvůli pár státníků na to celé přisálo a přišlo se zdarma rozšoupnout.

Ovšem ani Don Pablo Blažek nezůstává podojení našeho rozpočtu nic dlužen, a za pohoštění na galavečeři ministrů spravedlnosti a vnitra zemí EU na Pražském hradě dal rovnou 1,7 milionu. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna, stejně jako je nekonečné pokrytectví, pohrdání, nadutost a papalášství této vládní koalice.

A my? No my máme přece jezdit nakupovat do Polska, nebo si počkat na akce…

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x