7.12.2022
Kategorie: Společnost

Politická kultura v Čechách = 0

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Praha 6 opět negativně zaperlila a její vedení získalo po nějaké době trofej za největší míru idiotismu projeveného veřejně. Maršála Koněva na místě památníku věnovaného jednomu z osvoboditelů Československa od německých i jiných nacistů nahradil paskvil napodobující údajně odporného hajlujícího skřeta s tváří ruského prezidenta Putina utahujícího plynový kohout. Jde nejen o ubohost autora tohoto pseudodíla, ale též o naprosto odpornou radniční demonstraci vlastního egoismu a ukázku ignorace skutečnosti, kterou je rozdělení společnosti na proukrajinské idealisty a realisty uvědomující si skutečný stav věci.

K samotné soše, tedy dá li se ta slátanina tak pojmenovat. Vladimír Putin rozhodně není pokroucený skřet, ale spíše významný a na většině planety uznávaný světový politik udržující se v dobré kondici, což nelze říct například o americkém prezidentovi Bidenovi. Znázornění utahování plynového kohoutu je trapnou neznalostí skutečnosti, kterou je převzetí této role představiteli EU i našeho státu, případně teroristů, kteří napadnuli plynovody Nord Stream 1 a 2. Takže kdyby měl skřet tvář Fialy či Leyenové, byla by to vcelku reálná kopie skutečných viníků nedostatku plynu v Evropě. Nejhorším přešlapem je však vztyčená paže připomínající hajlování nacistů. T vzhledem k tomu, že jedním z důležitých úkolů speciální ruské vojenské operace je denacifikace Ukrajiny. Při přihlédnutí k mnoha záběrům nacistickými symboly potetovaných ukrajinských zajatců je to oprávněný cíl. A protože nejvyšším vojenským velitelem ukrajinských jednotek je prezident Zelenskyj, pak tvář hajlujícího skřeta by měla vypadat jako jeho. Protože autora trpícího nějakým zvláštní pocitem vlastní výjimečnosti neznáme a tento jeho dar Ukrajině bereme jako mentální nedostatečnost a určitý druh řiťolezectví, které se nám jednou ve zlém vrátí, jeho osobu můžeme ignorovat. Co však přehlížet nelze, je chování vedení Prahy 6, která nejdříve odstranila sochu hrdiny 2.světové války, aby ji poté nahradila něčím, co musí každého myslícího člověka urazit. Můžete si o Putinovi myslet cokoliv, ale ve skutečnosti je to prostě světová persona, která se jako jedna z mála vzepřela americké rozpínavosti.

K tématu nulové politické kultury nesmíme zapomenout na řeporyjský fenomén jmenující se Pavel Novotný. Starosta městské čtvrti hostící jak premiéra Fialu, tak i oba zásadní aspenské kandidáty na prezidenta Petra Pavla a Danuši Nerudovou, je pro většinu inteligentních lidí tupým provokatérem. Zvláště, když tvrdí cosi o tom, že 2.světovou válku začali Rusové a Němci před nimi bránili Evropu. Pro Řeporyje možná dokáže mnohé díky svému poklonkování mocným zařídit, ale svým chováním na veřejnosti, také trapnými výroky a předváděním se pouze zvýrazňuje mizerný charakter a vrozené komediantství násobené ignorací dějin a reálného stavu. Mentální úroveň jeho hostů odpovídá té jeho, takže není překvapivé, kdo se prezentuje společnou fotkou s ním. Na naší politické scéně je však jen jedním z mnoha exotů a je naší vinou, že se tito lidé vyšplhali tak vysoko. Stejným primitivismem v jiném balení se prezentuje mnoho dalších včetně předsedů Senátu i Parlamentu ČR, většiny členů vlády a solidního počtu v médiích pracujících zaměstnanců. Tady bychom vyzdvihnuli Etzlera, Šafra, Doležala, ovšem ta řada je mnohem delší.

Do třetice se musíme zmínit o vojínovi Jasánkovi, neboli, jak se říká ministrovi zahraničí Lipavskému. Tento žáček na vysokém postu nadělal za dobu svého působení ve vládě České republice více škody, než se to povedlo několika ministrům zahraničí za posledních 100 let. Nejnovějším jeho počinem je snaha vysvětlit africkým státům spolupracujících s Ruskem závadnost jejich přístupu. Bývalé francouzské, britské, španělské a německé kolonie už mají dost nadvlády Západu a přistupují k Rusku jako k potencionálnímu či reálnému partnerovi. Navíc v Africe hodně investuje Čína, což je další ,,nepřítel“ EU a USA, takže na Lipavského názory nebude asi nikdo zvědavý. Pro nás dělá junior ve funkci šéfa diplomatů především ostudu a chová se hůře než slon šlapající ve vzácném porcelánu. Napravit chování Fialovy vlády bude velmi náročné. Blíží se doba, kdy se od vycucnuté České republiky odvrátí všichni s Němci v čele a budeme začínat od úplné nuly s množstvím Ukrajinců přebírajících zbytky českých firem, jinak však úplně osamoceni, zadluženi a v chudobě. Fiala dokázal z kdysi samostatné České republiky udělat zemi 5.kategorie, která bude se závistí pozorovat prosperující Maďarsko.

Vše výše uvedené, přičemž jsme vynechali média, jejichž stupeň proliberálního řiťolezectví dosahuje neskutečných výšin, je smutným vyústěním politiky Evropské unie a výsledkem poskytování důvěry politikům, které de facto občané vůbec nezajímají. Buď liberálům přizvukujete a volíte je, pak jste aspoň v období voleb vítáni, nebo jim oponujete a jste lovenou zvěří pro ministerstvo pravdy (vnitra), pro média dezoláty a méněcennými, navíc jen těžko trpěnými parazity, a pro ideologií zmanipulovanými příznivce Pětikolky ruskými šváby. Dá se s tím žít, nikoliv však radostně a s optimismem. Česká republika dosedla díky personálnímu nedostatku kvalitních politiků a vůdců na pomyslné dno, z něhož odrazit se se nemusí povést velmi dlouho. Nám už nikdo nepomůže, na to, abychom si pomohli sami, momentálně nemáme. Toto nedopadne dobře.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x