7.10.2022
Kategorie: Ze světa

Bratislava: Opilý automobilový vrah propuštěn na svobodu

Sdílejte článek:

COM/HS

Opilý řidič narazil v neděli krátce po 22:20 do autobusové zastávky Zochova pod Bratislavským hradem. Čtyři lidé byli na místě mrtví, šest byli zraněno. Jednadvacetiletá žena zemřela v pondělí v nemocnici, jedna další osoba je nadále v kritickém stavu a dvě jsou těžce zraněny. Mezi oběťmi jsou zejména studenti z FTVŠ, UK a STU. 

Řidičem byl generální sekretář Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. Po nehodě se Dědeček choval agresivně. Řidič měl v krvi 1,6 promile alkoholu a jeho spolujezdec 1 promile, potvrdil na tiskovém briefingu prezident Policejního sboru Štefan Hamran. Jak informovala média, Dědeček za 11 let porušil dopravní předpisy až 16krát.

Přesto bude Deděček stíhán na svobodě, rozhodl tak soudce. Netrvalo dlouho a rozhodnutí soudu spustilo lavinu kritiky.

K případu se na své facebookové stránce vyjádřil poslanec NR SR Milan Kuriak: ,, Ví si ten podivín, který rozhodl o propuštění vraha představit jaké muka prožívají rodiče, sourozenci a nejbližší rodina?“ ,,Pro pozůstalé je to po zprávě, že přišli o své milované děti v rozkvětu života další obrovská rána a vražená dýka do srdce v nejtěžších chvílích.“

Také píše otevřeně o tom, že s rozhodnutím soudu nesouhlasí a odsuzuje ho. „Já a moje rodina jsme to zažili…když se můj 19letý bratr Jožko nevrátil ze školy nebo tragicky zemřel…a kromě něj jsem prožil i úmrtí mých sester….nechtělo se mi v těchto obrovských zkouškách žít, celá rodina jsme prožívali křížovou cestu… a to nezemřeli díky člověku, který si sedl opilý za volant. S takovým rozhodnutím soudce absolutně nesouhlasím a odsuzuji,“ dodal poslanec.

Avšak největší smutek přežívají zejména rodiny pozůstalých. Otec zesnulé Natálky (†19) se vyjádřil k verdiktu soudu na své sociální síti, upozornila na to Markíza . „Jsem otec mrtvé Natálky. Kromě ní jsou ještě čtyři mrtvé děti a kopec raněných. Má ten soudce nějaké svědomí? Za takovou spravedlnost jsme bojovali?“, napsal Pavel Hamrák.

„Ať se pan soudce přijde podívat manželce do očí (každé matce zavražděných dětí) a ať jim řekne, že ten vrah je ctihodný občan Bratislavy. Že prý “náš člověk už neexistuje”, dodal Pavol Hamrák.

Prokurátor Juraj Chylo podal po verdiktu stížnost. O osudu Dědečka bude rozhodovat 14. října krajský soud.

Rozhodnutí soudu, nesebrat řidiče z víkendové tragédie v centru Bratislavy do vazby, nemá žádný vliv na to, že vyšetřování bude pokračovat a bude objektivní. V pátek na to poukázal prokurátor Krajské prokuratury Bratislava Juraj Chylo.

“Rozhodnutí soudu nemá žádný vliv na obvinění Dušana D. Soud nezastavil stíhání a ani neosvobodil obviněného zpod obvinění,” zdůraznil prokurátor. Vysvětlil, že vyšetřování vedou orgány činné v trestním řízení a soud není oprávněn rozhodnout během vyšetřování o opodstatněnosti nebo neopodstatněnosti trestního stíhání.

Zopakoval, že soudní rozhodnutí musí být v právním státě respektována, ačkoli s nimi veřejnost může nesouhlasit. Rozhodnutí není pravomocné, prokurátor podal vůči němu stížnost. “Trváme na podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,” prohlásil Chylo.

Soudce nerozhodoval o vině nebo nevině obviněného řidiče tragické nehody Dušana D., ale o existenci důvodů vazby. Pro TASR to uvedl jeho právní zástupce Jiří Kučera. Připomněl, že rozhodnutí není pravomocné.

„O stížnosti bude rozhodovat Krajský soud v Bratislavě. Dále se v současném stadiu řízení nemůžu k věci vyjadřovat,“ prohlásil Kučera.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x