21.9.2022
Kategorie: Ekonomika

Péťo a teď konečně pravdu

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

Pan Fiala opět rozhazoval rukama v televizi, mluvil, mluvil, ale nic neřekl. Vyslal jasný signál, ale nedodal čísla, tak tady jsou.

Pan Fiala, kterého opravdu již nepovažuji za premiéra naší země ve svém projevu 18.9.2022 prohlásil:

„Nastává podzim, mnozí z vás mohou podlehnout obavám, zda zimu zvládnou. Zvládli jsme pro naši republiku zajistit dostatek plynu, pokud Rusko dodávky zastaví

Tak se na to tedy pojďme podívat v číslech. Důležité je tedy začít od konce a to celkovou spotřebou naší republiky. Česká republika v minulém roce spotřebovala 9.500 milionů m3 plynu.

První, o co se naše vláda zasadila, tedy aspoň jak tvrdí je naplnění zásobníků plynem v tuto chvíli z 80%. Bez ohledu na to, že ani jeden ze zásobníků česká vláda neovládá, ani nespravuje , veškeré jsou v držení soukromých firem, stejně tak jako plyn v nich ( nejvíce ovládá německé RWE ) , celková kapacita těchto zásobníků činí 2.687 milionů m3 plynu. Jsou-li tedy naplněny z 80% , znamená to , že disponují 2.150 milionu m3 plynu. To je 22,63% celkové naší spotřeby, která se realizuje především v zimě.

Dále pak členové vlády dávají na odiv zajištěný zkapalněný plyn z USA. První loď dnes dorazila k námi sdílenému terminálu v Holandsku. Na příštích pět let naše vláda dokázala nemožné. Zajistila v Holandsku kapacitu na pět let 3.000 milionů m3 plynu, který se zde smí vyložit a přeměnit na plynný. To znamená, že naše republika , která za pět let potřebuje pro své obyvatele , firmy a instituce přibližně 47.500 milionů m3 plynu má v Holandsku zajištěny 3.000 milionu m3. To je přesně 6,32% naší spotřeby za toto období.

Dosáhnout toho chce pomocí nákupu ještě do nedávna neprodejného LNG z USA. Neprodejného pro vysokou cenu.

Naše hrdinná vláda má v tuto chvíli zajištěno podle vyjádření pana Síkely celkem 8 lodí z USA , přičemž kapacita jedné je přibližně 100 milionů m3 plynu po převedení zpět na plynné skupenství. Dohromady tedy 800 milionů m3 plynu. To činí 8,42% naší roční spotřeby.

Ať počítám, jak počítám, sečtu-li tyto dva objemy plynu, které pro nás naše vláda zajistila, dohromady to činí 31.05% naší celkové roční spotřeby realizované zejména v zimě, která právě začíná.

To je opravdu vše, co tato vláda zajistila pro případ, že Putin opravdu plyn vypne. Pan Fiala i ostatní představitelé pětikoalice nás neustále nabádají, abychom šetřili a snaží se nám namluvit, že tím oslabujeme vliv Ruska díky nižším příjmům, ale to není skutečný důvod . Skutečný důvod tohoto nabádání k úsporám je, abychom této zcela neschopné a nekompetentní vládě pomohli hasit problém, který způsobila právě ona a nikdo jiný svými ideově motivovanými rozhodnutími, neřešením krize v ČR včas a v rozsahu, jaký by si zasloužila.

Osobně zcela odmítám přijmout lživá tvrzení, že je vše pořádku a že plynu máme dost i pokud jej Rusko zastaví. Zároveň podmítám demagogie, že nám vlastně vláda pomohla ušetřit tím, že umožnila svou nečinností, že už nyní máme energie násobně dražší, než loni. Co nám tato vláda ušetřila, když každý z nás i tak zaplatí víc ? Nenechme se do nekonečna přesvědčovat, že dvě a dvě je šest. Není a nebude.

Já osobně rozhodně pod životní standard topit nebudu a když nás to udělá hodně, snad tato Vláda národní pohromy padne co nejdřív a kdyby ani to nepomohlo, co kdybychom pro změnu zastropovali ceny my občané firmám jako je ČEZ. Když ty nesmyslné částky odmítneme platit a bude nás dost, mohlo by už někomu dojít, že nejsme ovce.

PS : na rozdíl od mnohých vládních informací, ke všem které v článku uvádím existují ověřitelné zdroje

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)