21.6.2022
Kategorie: Ekonomika

Fiala: Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky!

Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

Do mailu mi přistál dotaz od novináře na výrok Fialy: „Výrazně jsme zvýšili množství domácností, které mají nárok na sociální dávky…“, zde je má odpověď: 


To je citát, který mě u údajně pravicového premiéra ne překvapil, ale přímo zarazil do židle, když jsem ho četl.

Za takový citát by se dost pravděpodobně styděli i ti nejlevicovější sociální inženýři. Pro ně je ale snaha o co nejvíc lidí závislých na státu a jeho dávkách přímo životní nutností.

Od předsedy strany, která byla vlajkovou lodí pravice, vydala Poděbradské artikuly a poměrně dlouho jasně propagovala naopak co největší nezávislost lidí na státě, bych čekal spíše vyjádření typu:

„Snížením zbytečných výdajů státu a snížením daní jsme vytvořili podmínky, aby si svobodní lidé mohli zvolit vlastní cestu jak se stávající situací vyrovnat, protože žádný politik neví, co je pro koho dobré. Pomohli jsme třeba tím, že jsme snížili byrokratické překážky startu podnikání. Také jsme díky pravicové většině v parlamentu i výrazně liberalizovali zákoník práce, a tak se výrazně snížil počet lidí závislých na penězích, které pro ně vydělal někdo jiný a politik mu je přidělil.“

… to by byl projev pravicového politika, který ctí svobodu a zodpovědnost každého jednoho občana.

Tento premiér je bohužel ztělesněním takových těch vtípků o tom co jste čekali a co vám přišlo z wishe.

Takže pravicový volič si objednal Reagana s Thatcherovou a přišel jim Fiala s Pekarovou – Adamovou. Nejsem jen zklamán, jsem znechucen a zděšen.

Premiér by se měl pro příště řídit heslem: Kdybys mlčel, zůstal bys pravicovým politikem. Dokonce i kdyby nedělal vůbec nic bylo by to pravicovější a pro lidi přínosnější než to, co předvádí. Tenhle člověk zabil pojem pravice na hodně dlouhou dobu.

 

David Forby Forbelský

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)