![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Jak se baví internet: Svatořečení Jiřího Ovčáčka
EMA
Paní Roubíčková, váš Icik si hrál si na doktora s naší Maruškou!!!
Mmmm, no, víte, v tomhle věku se probouzející libido snaží o sublimaci…
Ať ji klidně ošuká! Ale proč jí vyoperoval slepé střevo?!
Zbožný člověk Jiří Ovčáček, který se ve volném čase věnuje svému koníčku tiskového mluvčího prezidenta České republiky, bude ještě za svého života svatořečen. Předepsaný proces kanonizace (svatořečení) přikazuje, že dotyčný musí být nejprve služebníkem božím (což Jiří Ovčáček je), následně musí být ctihodný (což rovněž splňuje) a nakonec ještě blahoslavený (i tohoto milníku Jiří Ovčáček dosáhl). Potom samozřejmě následuje meta nejvyšší – svatořečení.
„Kdy bude pan Ovčáček prohlášen za svatého, zatím nevíme, ale určitě to bude do dvou let nejpozději. Dlouhodobě ho sledujeme a velmi ceníme hlavně jeho práci na sociálních sítích, kde svými žalmy a takovým tím zdravým pánbíčkářením vnáší ducha křesťanství do domácností spousty lidí. Dále potom samozřejmě velmi oceňujeme jeho obětavou a náročnou práci s nemohoucí osobou, kdy se téměř nepřetržitě stará o pana prezidenta.
Na svatořečení by toto samozřejmě nestačilo. Tam je potřeba najít ještě něco víc. Nějaký ten zázrak. A pan Ovčáček tam ten zázrak má. Je zázrak, že pana prezidenta udržel naživu tak dlouho, a vypadá to, že ještě nekončí. To je neuvěřitelné. Za všechny tyto skutky si pan Ovčáček zaslouží kanonizovat,“ prozradil kardinál Gunter, který má ve Vatikánu na starost vybírání a následné prověřování kandidátů na kanonizaci.
Vatikán se chystá vydat nové vydání Bible, kde by podle všeho měl mít Jiří Ovčáček samostatnou kapitolu.
„Je to tak. Bible je sice hezké čtení, ale na dnešní dobu působí až archaicky. Chceme dát Bibli novou, moderní tvář. Samozřejmě v ní zanecháme původní příběhy, ale dodáme jim nový háv a rovněž přidáme příběhy nové.
Určitě musíme dbát na současnou společenskou náladu, takže do Bible přidáme několik LGBT postav a taky samozřejmě zástupce menšin. Například na začátku již nebude Adam a Eva, ale Adam a Adam. Oba budou černoši.
Doposud zveřejněné příběhy v Bibli dostanou tedy novou podobu, a jak jsem již říkal, přidáme příběhy nové, které odrážejí dnešní dobu. Určitě tam bude kapitola o panu Floydovi, který zemřel po policejní brutalitě, a stal se tak symbolem boje proti rasismu a předsudkům a rovněž počítáme s krátkou kapitolou o panu Ovčáčkovi. Jeho odhodlání a nasazení v šíření božího slova a práce pro ostatní i přes to, že ho většina populace má za kreténa a tajtrlíka, který je akorát pro smích, je dechberoucí a inspirativní,“ dodal ještě kardinál Gunter.
Jiří Ovčáček se zatím plně ke svému plánovanému svatořečení ani o kapitole v Bibli nevyjádřil. Pouze vzkázal, že to je požehnané, a přidal několik svých oblíbených žalmů.
Až jedna třetina všech zaměstnanců České pošty od středy stávkuje za zlepšení pracovních podmínek. Stávka má formu zpomalení práce, kdy zaměstnanci naschvál pracují mnohem pomaleji než obvykle. Zpomalení práce podle všeho nemělo žádný efekt a lidé si žádného zpomalení nevšimli.
„Vůbec nevím, že pošťáci pracují pomaleji. Oproti běžné situaci jsem nezaznamenal žádnou změnu. Balík, který jsem poslal před týdnem, doposud nedošel a s největší pravděpodobností se někde ztratil nebo rozbil. Tedy stejně jako v době před stávkou,“ podivuje se pan Antonín, který o stávce pošťáků ví pouze z tisku. Jinak by si prý stávky nevšiml.
Pan Antonín není rozhodně sám, kdo žádnou změnu oproti plnému pracovnímu nasazení všech zaměstnanců pošty nezaznamenal.
„Zrovna dneska mi přišla smska, že mi pošta doručí balík mezi pátou ranní a pátou ranní za dva dny. V této době bych měl být doma a netrpělivě vyčkávat, až se mi balík uráčí někdo zavést. Je to stejné jako před čtrnácti dny, kdy mi měl balík dorazit v čase mezi půl sedmou ráno a říjnem. Doposud na něj čekám. Žádnou změnu jsem vzhledem k stávce a zpomalení práce nezaznamenal,“ přemítá pan Josef Klouček, který stále čeká, až mu Česká pošta pošle první číslo časopisu Ohař, které má předplacené. Časopis Ohař ukončil svou činnost již před rokem a půl.
Postřehnout změny v rychlosti práce lze podle svědků velmi těžko i na samotných pobočkách České pošty.
„Já vůbec nevím, kde zpomalili, protože jsem ráno byla na poště vyzvednout si doporučené psaní a žádnou změnu jsem nepostřehla. Klasicky jsem si vzala lísteček z terminálu s pořadovým číslem a po dvou hodinách čekání, až přijdu na řadu k jedinému otevřenému okénku z šestnácti, se pošta zavřela, protože byla šestihodinová pauza na oběd. Stejně jako minulý týden, kdy jsem se pokoušela vyzvednout doporučené psaní,“ krčí rameny paní Alena.
Existují ale i výjimky. Například pan Petr z Olomouce stávku zaznamenal: „Poštou mi přišla sada šesti skleniček, které jsem si objednal přes internet. Tu samou sadu jsem si objednal a nechal poslat poštou před půl rokem. Tehdy byly rozbité z šesti skleniček dvě. Tentokrát byly rozbité skleničky čtyři. Stávka je znát,“ míní pan Petr.
Ten je však se svým postřehem v menšině, neboť drtivá část obyvatel si žádného zpomalení práce ze stran zaměstnanců České pošty nevšimla.
„Je to opravdu tak. Třetina zaměstnanců stávkuje a zpomalila práci. Chtěli jsme mezi lidmi hlavně rozšířit povědomí o neutěšených pracovních podmínkách České pošty. Spolu se stávkou jsme organizovali i masivní dopisovou kampaň, kdy mělo být lidem do schránek doručeno na půl milionu brožur, a otevřený dopis vedení České pošty. Bohužel jsme k rozeslání půl milionu brožur a otevřeného dopisu využili Českou poštu, takže lidem brožury i dopis vedení dorazí do schránek někdy kolem nového roku,“ vysvětluje Marek Vláha, tiskový mluvčí odborů České pošty.
„Jinak samozřejmě, zpomalujeme, kde to jde a kde je to vůbec možné. Manévrovacího prostoru ke zpomalení moc není, ale tam, kde to jde, opravdu zpomalujeme. Například stírací losy naši pracovníci na přepážkách nabízejí velmi zpomaleně a znechuceně,“ dodal ještě Marek Vláha k právě probíhající stávce.
A pár tweetů od Dojnice:
- Semelová: „Soukromý majetek může být soukromý jen do té míry, dokud plní to, co má.“ Aha, tak proto sebrali mému dědečkovi v r. 1950 živnost. Jeho obchod přestal plnit to, co měl.
- U kontrarozvědky byl, ale dělal to tak, aby nikomu neuškodil. V podstatě tam šel proto, aby ji rozvracel zevnitř.
- Já myslím, že volby se odehrávají přesně v duchu Cimrmanových operet, kde se prvek očekávání střídá s prvkem zklamání.
- Mezi migranty se ta zpráva už šíří rychlostí blesku: Čechám se vyhnou obloukem, protože tady nedostanou ani chalupu, ani lithium.