10.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Afghánci znásilněná a zavražděná Leonie měla v těle asi 11 tablet extáze

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Postupně pokračuje vyšetřování, které má zjistit, nejen jak byla třináctiletá Rakušanka Leonie zavražděna, ale také zda se bránila či zda jí nebylo podáno příliš mnoho drog. Kompletní závěry by měly být učiněny asi až za pár týdnů, ovšem průběžně už vychází navenek okolnosti toho, jak k vraždě došlo.

 

Důležité je také připomenout, že zadrženi zatím byli pouze 3 ze 4 Afghánců, ten poslední stále uniká a předpokládá se, že již nejspíš není v Rakousku.

Přesné objasnění okolností, které vedly k násilné smrti 13leté dívky ve Vídni-Donaustadtu na konci června, bude nějakou dobu trvat. “Podrobná písemná pitevní zpráva bude k dispozici za osm až dvanáct týdnů,” řekl ve středu Thomas Vecsey z vídeňského státního zastupitelství. Vyšetřovatelé však již předpokládají, že dívka mohla mít v těle až jedenáct tablet extáze. Kromě toho stopy dalšího násilí proti Leonie naznačují, že se ještě pokusila bránit znásilnění.

S dostupností úplného výsledku pitvy by mělo být také jasné, jaké množství léků 13letá dívka konzumovala nebo kolik jí bylo podáno a zda nebo do jaké míry byly látky za její smrt kauzálně zodpovědné. V každém případě dívka mohla mít v těle obrovskou dávku tablet extáze, v prohlášení se hovoří o jedenácti tabletách. Informace o tom poskytne toxikologická zpráva.

Koroner přivolaný na místo nálezu těla, kterým byl zelený pás před obytným komplexem v Erzherzog-Karl-Straße, na místě při prvním zběžném ohledání těla zkonstatoval, že dívka byla udušena. Zkušený koroner získal tento dojem, protože si všiml otisků prstů na vnitřní straně dívčiných paží a krku. Také si všiml stop stlačení hrudníku těla, což naznačuje, že někdo nejspíš přitiskl kolena k dívčinu tělu. Tyto důkazy naznačovaly, že kromě hromadného znásilnění bylo proti dívce spácháno i další násilí.

.

Když svědci před 2 týdny objevili v 6.59 ráno tělo 13leté dívky opřené u stromu, tak zahájili resuscitaci. O tu se pokusila také  záchranná služba, ale veškeré pokusy o oživení Leonie byly neúspěšné. Údajně 16letý Afghánec, který je nyní ve vazbě jako podezřelý, předstíral, že vytočil tísňové volání. Zda je to pravda, stále není jasné.

Policejní pes byl později schopen najít  byt pachatele pomocí pachových stop z boty zavražděné dívky. Mezitím šel na policii známý údajně 18letého Afghánce (o němž jeho sousedé tvrdí, že je mu kolem 30), který v bytě bydlel, a oznámil, že mu přítel popsal události, k nimž došlo v bytě.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x