17.3.2021
Kategorie: Společnost

První člověk se upálil kvůli opatřením proti COVIDU (a kvůli Maláčové)

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Mainstreamová média samozřejmě mlčí o prvním případě, kdy si sebeupálením vzal život člověk. Právě kvůli dopadům covidových opatření. A kvůli šikaně ze strany MPSV. Po sebevrahovi z vchodu ministerstva je to už druhá děsivá smrt.

Pan Václav D z Brna odjel v sobotu do rodinné chaty na Brněnsku. Večer téhož dne se polil benzínem a zapálil. Lékaři o jeho život bojovali marně ještě dva dny. Zemřel v pondělí 15. března v 15:15. Zprávu o tom přinesl Reflex V Brně se upálil člověk kvůli covidu. Nesl těžce současný stav i „šikanu“ ministerstva práce

Proč ?

‘Pan Václav pracoval pro neziskovou organoizaci AMERFO. Tato organizace převzala starý rozpadávající se špitál v centru Brna (Nic menšího, než secesní palác na Kolišti), pomocí handicapovaných jej zrekonstruovala na hotel, kde tito lidé pracují a obsluhují zde. “Franz Kavka Špitál“, nabízí ubytování turistům a práci handicapovaným. Sami se prezentují jako “První nemocnice, kde se nemocní starají o ty zdravé“. Dále citujme Reflex

Místům byl vdechnut nový život, turisté jezdili a byli spokojení. Pak ale přišly dvě rány. Tu první zasadila ministryně práce Jana Maláčová, když kvůli drobné administrativní chybě externí účetní firmy (jednalo se o 2 dny zpožděnou platbu v řádech nižších jednotek tisíc za sociální a zdravotní pojištění) odmítla vyplatit spolku 2 miliony korun na výplaty hendikepovaných zaměstnanců. Když se AMERFO ozvalo, začala vládní šikana. Nátlak na soud i několik kontrol ze sociálky. Mezitím přišel koronavirus a další rána, zákaz poskytování ubytovacích služeb.

Opatření se chodu spolku výrazně dotkla a troufám si tvrdit, že se dotkla i těch cca 80 převážně handicapovaných zaměstnanců. O to hůř, že dle tvrzení Reflexu, cituji:

Ministerstvo práce vyřadilo automaticky všechny spolky, které zaměstnávají hendikepované, z nároku na pomoc ve vládních kompenzačních programech.

Tohle už je ale svinstvo. Ani spolek AMERFO nedostal samozřejmě z jakéhokoliv proticovidového programu ani korunu. 

Právě lidé handicapovaní jsou ti, na které dopadne covid nejtvrději. Když jim opatření proti boji z pandemií seberou náplň života, třeba tím, že jednak zastaví činnost, jednak ministerští úředníci zakleknou třeba neziskovku, která jim poskytuje podporu a práci, o finančních problémech díky výplatám na pokyn MPSV nemluvě, skončí to právě TAKHLE.

PS: A úředníci na miniterstvu práce a sociálních věcí – ti bonusy dostali ?

PPS: Už jedna sebevražda (muž, co se zastřelil ve vchodu ministerstva zdravotnictví ) je dávána do sovislosti s cvovidem a s opatřeními proti němu, ačkoliv je z oficiálních míst ticho po pěšině- dokonce až tak hlasité, že nevíme ani zdali zbraň, kterou použil byla legální. A to už je co říci. Chtěl bych jen doufat, že si vlastní rukou nevezmou život další lidi, kterým boj proti pandemii a necitelná zhovadilost státních úředníků, zašlapaly životy do bana. Ale obávám se, že mé naděje jsou liché.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x