12.2.2021
Kategorie: Politika

Babiš a jeho kohorta prohráli. Zda vyhrála Česká republika a její občané, to se teprve ukáže

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Tak, Babiš a jeho kohorta prohráli. Zda vyhrála Česká republika a její občané, to se teprve ukáže. Mnoho pravomocí jak ničit naši svobodu zůstalo, rozprostřely se mezi další instituce. Nemysleme si, že opozice, která se nyní do značné míry konečně pochlapila, hlasovala proti Babišovi v obavách o naší svobodu – koneckonců, kdyby tomu tak bylo, dali by Babišovi za vyučenou už dávno. A myslet si, že komunistům nebo okamurovcům jde o svobodu, to je učiněná fantazie.


Důležité je, že vláda teď bude muset skutečně jednat. S ní i kraje. Hledat cestu ven. Vláda prokázala zcela evidentně, že s nástrojem nouzového stavu neumí pracovat. Dlouhá doba nouzového stavu nijak neprokázala, že je to nástroj, který skutečně slouží k zvládnutí krize. Naopak, ukázal se být bičem na občany této republiky. Je jen správné, že byl Babišovi a Hamáčkovi tento bič vyrván z pařátů.

Je zřejmé, že Babiš a jeho kamarádi už ladí všechny propagandistické nástroje, jak líčit situaci v co nejčernějších barvách. Koneckonců, od pondělka si budou moci v obchodech koupit černé barvy kolik budou chtít. Nenechme se vydírat a balamutit. Odpovědnost za naše zdraví spočívá na nás – vždycky tomu tak bylo. Ale nenechme si vnutit pocit viny za to, že je vláda neschopná. Nebo neuvěřitelně zlotřilá. Nebo oboje.

Vždyť co jiného než cynická zlotřilost je strašení přeplněnými nemocnicemi, a zároveň zrušení polní nemocnice v Letňanech? Vláda by již v tuto chvíli měla stavět, je-li to skutečně nuté, další polní nemocnice. Už dávno měla školit veškerý dostupný vojenský personál. A měla pro ten personál nakoupit vybavení. Měla na to dost času. Ten vyplýtvala na šikanu a buzeraci nevinných lidí.

Nedopusťme tedy, aby se teď Babišovou poslední záchranou stala bohapustě lživá propaganda. Těch pár měsíců to s ním snad už nějak vydržíme. A pak? Snad už od něj a od socanů bude pokoj.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x