11.2.2021
Kategorie: Společnost

Primář Nemocnice Hranice a.s. musel se svými nahrávkami na youtube emigrovat na Iránský server a již není ani primářem

Sdílejte článek:

MARTIN MATOUŠ

MUDr. Ctirad Musil dne 23.11.2020 natočil video, kde popisoval situaci u nich v nemocnici v Hranicích. V otázkách nebezpečnosti epidemie covid-19 se odvolával na údaje ČSÚ. Videa si všimly Seznam zprávy. Již není primářem. U svého youtube kanálu napsal. „Domácí úloha: Spočítejte, kolik lidí umřelo první březnový týden roku 2018 navíc proti březnovému průměru za několik předchozích let? Potřebné informace najdete na webu ČSÚ v grafu na spodku stránky (posouvat doprava a doleva)

Úloha pro lepší počtáře: Kolik lidí zemřelo navíc nad průměr z jiných let v době od prosince 2016 do února 2017?

Až zas nějaký rouškarián, nebo svědek COVIDův napráská tohle video k cenzuře, ať rovnou nechá cenzurovat i údaje od Českého statistického úřadu.

Od nynějška naleznete videa Moravského trolla i na Iránském portálu „APARAT“
https://www.aparat.com/v/7pqHi

Video s kritickou nahrávkou a textem o „emigraci“ na youtube naleznete zde.

MUDr. Ctirad Musil již není primářem nemocnice.  K tomu dopomohl pravděpodobně redaktor Seznam zprávy a jeho následná reportáž. Naše redakce všem doporučuje ji porovnat s původním videem doktora Musila.

O tom, že MUDr. Musil není již primářem 5.2.2021 napsal například i Olomoucký Deník. Zde lze nalézt na rozdíl od reportáže Seznam zprávy i názory dotčeného lékaře.

Naše redakce ještě doplňuje k údajům úmrtnosti obyvatel ČR zveřejněných na ČSÚ. Po otevření webové stránky se jako přenastavený objeví graf celkové úmrtnosti v 2020 oproti průměru za období 2015-2019.

Pro získání skutečně relevantní představy o tom, jak moc je pro koho koronavirus nebezpečný, je nutno graf přenastavit a to zejména:

a) v okýnku „Věk“ nad grafem nastavit úmrtnost pro jednotlivé věkové kategorie

b) dole pod grafem odoznačit hodonoty průměru za období 2015-2019 a na místo toho označit úmrtnost za veškerá tam přístupná léta. Tj. označit všechny roky od 2011 do 2020.

Pokud tak učiníte, a prohlédnete-li si takto přenastavené grafy po jednotlivých věkových kategoriích, získáte zcela jiný dojem o nebezpečnosti nemoci, nežli při prostém otevření stránek.

Ještě bych rád upozornil na skutečnost, že zveřejněné grafy pro věkové kategorie 65 let a starší nezačínají od nuly, ale od hodnoty 200 zemřelých. Výsledný dojem na první pohled potom je, že nárůst úmrtí starších občanů je oproti minulým létům až trojnásobný. Skutečnost je však ta, že je pouze dvojnásobný. Občané mladší 65 let umírali v principu za posledních 10 let v ČR srovnatelně. Pouze úmrtí dětí se výrazně snížila. Vysvětlit si to lze nižší úrazovostí způsobenou zákazem jakékoli sportovní činnosti.

K dnešku jsou na ČSÚ již data  za celý rok 2020. Nelze konstatovat jinak, že stále plně potvrzují slova imunologa pana Šinkory, který velmi přesně a pochopitelně vysvětlil, jak funguje náš imunitní systém a proč se mladí nemají čeho bát. Naopak proč pro starší občany je očkování velice důležité. Článek se jmenuje „Koho očkovat určitě? Kdo získá imunitu i bez vakcíny? Tvrdá data za posledních 10 let slova experta plně potvrzují

Pro prohloubení vědomostí o lidské imunitě doporučujeme čtenářům věnovat pozornost přednášce slovenského lékaře MUDr. Igora Bukovského, PhD, který mimo jiné imunologii přednášel na univerzitě.

Potom je velice zarážející, proč na ulicích potkáváte s rouškou spíše občany mladší, nežli ty staršího věku? Nejspíše mají více času číst i jiná média nežli ta hlavní. Tam se mají možnost dozvědět i jiné informace. Jdoucí hlouběji k podstatě věci, ne pouze ve zkratce a v řadě případů dosti jednostranné. To je pouze ale můj osobní dojem.

Ne že by na těch „jiných médiích“ nebyly občas neskutečné konspirační konstrukce hraničící s fantasmagorií nejvyššího stupně. Obrázek ať si každý udělá sám. Vnímavý čtenář jistě sám dokáže posoudit, které informace souzní se skutečným stavem světa a které nikoli.

Aktualizováno: Rozhovor s MUDr. Ctiradem Musilem krátce po jeho sesazení si lze poslechnout zde.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x